şükela:  tümü | bugün
 • 2007 sonunda çıkacak ve turksportal tarafından türkiye ligi çalışmaları başlamış olan oyundur..
 • bu versiyonunda spikerlerin yaninda yorumcu olacakmi$. turkiye ligi icin ridvan dilmen ve omer urundul du$unuluyormu$.
  - what a game!!
  - defans bloku ile orta saha arasinda varyasyon i$lemiyor... (omer)

  - the second goal!!
  - messi atti... (ridvan)
 • türkiye ligi çalışmalarının bizzat içinde bulunan bir kişi olarak söyleyeceğim şudur ki, türkiye ligi gümbür gümbür geliyor 2008 için.. cm'deki ilk türkiye liginin çıktığı oyundan beri bu ligi toplam 1 defa oynamış biri olarak bana bile inadımı kırdırıp sabahtan akşama türkiye süper ligini oynatacak gibi bu oyun..
 • internet sitesi gün itibariyle yayına girmiştir.

  http://fm08.footballmanager.net/
 • betaları sigames tarafından beta testerlara dağıtılmaya başlanmış oyundur.
 • fm 2007 gibi olacaksa hiç başlamayacağım oyun. oynayanlar gayet iyi bilirler, alt seviyelerden alınan bir takımı genç oyuncularla donatıp 4-5 sezon oynadıktan sonra şampiyon yapmanın tadı bir başka olur. zira bundesliga takımlarından nürnberg ile başladığım fm 2007 serüvenimde 4. sezon sonunda şampiyon olduktan sonra gayet mütevazi bir antreman tepmposuyla başladığım ve sürekli uyguladığım rotasyon sistemine rağmen, şampiyonlar ligi ön elemelerinden önce oynadığım 2 maçta toplam 9 as futbolcumun (1-2 months her biri) sakatlanmasıyla bir anda beni kendinden soğutmayı başarabilmiştir. zira u20 takımından getirdiğim yeni yetme topçularla ve 2 yedekle çıktığım ön eleme maçında fark yiyince, oyuncularımın düşen moraliyle 4 maç üst üste kaybedip ligin dibini boylması kaçınılmaz olmuştur. şimdi ne şampiyonluk kaldı, ne de şampiyonlar ligi. hedefsiz bir takımla oynamanın verdiği dayanılmaz hafifliği yaşıyorum şu sıralar. 5 sezon boyunca yapılan planların, yetiştirilen genç yeteneklerin, her oyuncum için hazırladığım özel çalışma programlarının, en iyi coachlarla donatılan teknik heyetin 5 sezon sonunda takıma verdiği kocaman bir sıfır olmuştur, şampiyon takımım başladığım yere dönmüştür.

  oyunda gözüme çarpan büyük saçmalıklar var:
  - farklı yendiğim/yenildiğim maçlarda mağlup olan takımdan mulaka 2-3 kişi kırmızı kart görüyor. sarısı olan oyuncuları değiştirmeniz, tacklingi easy'e almanız bir işe yaramıyor, çünkü futbolcular genelde yumruk atarak kırmızı kart görme yoluna gidiyorlar. sonrası malum direk kırmızı karttan atılan oyuncular 3 hafta ceze alıyor.
  - eğer bir oyuncunuz fully fit olmuşsa ve her maçta gol atmaya yada 8 ve üstü oynamaya başlamışsa kendinizi +2 months gibi bir sakatlığa hazırlayın
  - özkan canaydından sonra galatasaray başkanı arda turan olmuştur. aldığım ss'i odamın baş köşesine asıcam.
  - ne yaparsanız yapın sakatlıkların önüne geçemiyorsunuz. sol kanat için 4 adam satın aldım, 3'ü aynı maçta sakatlandı

  daha buna benzer birçok saçmalık barındırıyor bu oyun. başlamadan önce bir daha düşünün derim.

  edit 1 : iş bu entry fm 2008'e başlayıp sinir hastası olmadan önce bir daha düşünün diye burada bahsedilmiştir.
  edit 2 : ali tandoğan kaptığı virüs sonucu futbolu bırakmasıyla, benim de ağzımı açık bırakmayı başarmıştır. acaba rus kadınlarından hiv, allah muhafaza...
 • 30 eylül pazar sabahı sigamesin sitesinde demosu yayınlanacak olan oyun. önceki demolarda olduğu gibi "stawberry" ve "vanilla" ismiyle iki farklı demo yayınlanacağı, hollanda milli takımının, fransa 1 ve 2. lig kulüplerinin lisanslarının alındığı belirtilmekte.

  sistem gereksinimleri ve daha fazla bilgi için;
  (bkz: http://www.sigames.com/…p?type=view&article_id=1278)
  (bkz: http://www.sigames.com/)
 • screenshotlardan anladığım kadarıyla futbolcuların gerçek resimlerini koymak yerine bir yüz yaratma motoru gibi birşeyler koymuşlar. olmamış diyoruz..
 • sendit.com'da 26 ekimde stokta olacağı duyurulmuş, şu an ön siparişle*yaklaşık 40 euro'ya alınabilecek oyun.. carlos'lu feneri yönetmek için heyecanla beklemekteyiz..
 • demosunun çıkmasına 24 saatten az kalması bünyede kıpırtılara yol açmaktadır..
hesabın var mı? giriş yap