şükela:  tümü | bugün
 • enfes bir fm oyunu. şu ana kadarkilerin en iyisi.
 • taş ve sopalarla... pardon o başka bir şeydi. bir fm 2013 olamayacak oyundur.
 • söylenenlere göre bug,fix,crash dump,404 gibi klasik fm hatalarının hiç biri olmayakcamış. *
 • her sene olduğu gibi yine eylül-ekim civarı piyasaya sürerler bu oyunu.

  her sene ufak tefek değişiklerle aynı oyunu önümüze koyuyorlar bildiğiniz gibi. bir database ve veri güncellemesi oluyor, bunun yanına da 2-3 arayüz değişikliği ve çok da gerekli olmayan 1-2 eklenti koyuyorlar yanına. mesela fm 2016'da saha kenarında kendimizi teknik direktör olarak görebiliyormuşuz... medya röportajlarına 2-3 ekstra diyalog eklenmiş... çok önemliymiş gibi bunun reklamını yapıyorlar. oyun yapımına ve gelişimine 3 kuruş para harcamadan, utanmadan sıkılmadan aynı oyunu tekrar tekrar 100 liralara satmaya çalışıyorlar oyuncu kiltesine. her sene aynı oyunu cilalayıp önümüze koymalarına rağmen her sene takımın yarısının sakatlanması gibi hatalar, transferlerde milyonlarca saçmalık, maç motorunun sapıtması nedeniyle yenen goller vb. durumları yaşıyoruz.

  neyse efendim. oyunun direktörü miles jacobson'a bu konuda eleştiride bulunmuş oyunun fanlarından biri. demiş ki senelerdir aynı boku önümüze koyup 100 liraya satıyorsunuz, hala aynı hatalar mevcut. oyundan zevk alamıyoruz artık biraz çaba sarfedin demiş.

  oyun direktörünün verdiği cevap ise şu: beğenmiyorsan oynama kardeşim zorla mı oynatıyoruz. bir de utanmadan demiş ki son 3 senede 3000 tane yenilik ekledik oyuna. lan kıçımı yırtsam 10 tane anca sayarım ben. her sene aynı oyunu oynuyoruz, 2-3 patch çıkana kadar da saçma sapan hatalar nedeniyle oynanamaz halde oluyor oyun.

  fm 2017'yi satın almayı düşünüyorsanız tekrardan bir düşünün derim. ben açıkçası oyunu en son 2013 yılında satın almıştım. oyun direktörünün bu cevabını gördükten sonra oyunda bir devrim yapılmadıkça tekrardan satın almayı düşünmüyorum. canım çok isterse eski versiyonlar için transfer vb. database güncellemesi bulur öyle oynarım bu saatten sonra.

  https://www.reddit.com/…l_manager/cwuideu?context=3
 • satın aldığım fm 2016'ı her hangi bir güncellenme yada bir şey ile fm 2017'nin kadrosunu yükleye biliyor muyuz. yeşillenmeye açığım
 • artık şu oyunda kazandığım paraları kullanabilmek istiyorum kardeşim biriktirip bir kulüp falan satın alayım. başkanlık falan yapalım menajeri ben tayin edeyim yok mu böyle bir şey yeav ??
 • sortitoutsi gibi sitelerden oyunun eski versiyonları için database güncellemesi yapılabiliyor.

  oyuna her sene eklenen saçma sapan, gereksiz eklentiler nedeniyle yeni versiyonları almak istemeyenler oradan takip edebilirler.

  şahsen, maç motoru adam gibi level atlamadığı sürece yeni versiyona geçilmesi taraftarı değilim artık. 2015 her nasıl olduysa uzun süredir en tatmin edici maç motoruna sahipti (bahsettiğim 3d maç motoru, diğer türlü oynamayı bırakalı yıllar oldu).
 • son 5 oyunun ekim 20-kasım 13 arasında çıkmasını baz alarak yine bu tarihler aralığında çıkacağını düşündüğüm oyundur.
 • 4 kasim tarihinde satisa cikacagi aciklanan oyun.
 • buğün steam'den 80 liraya satın aldığım ( pre-purchase ); gönlümün sultanı, evimin direği, aşkların en güzeli. sensiz geçen günlere isyan ederim.

  şimdi heyecan içinde günleri sayacağız artık...