şükela:  tümü | bugün
774 entry daha
  • 2013'ten beridir oynarım bu oyunu, şanlı urfa, altay, eskişehir, gençlerbirliği, ankaragücü, kasımpaşa gibi takımlarla ciddi başarılar yakaladım. ancak ilk kez serinin bu oyununda bir şeyleri toparlayamadım ve sonuç olarak kovuldum. üstelik ilk senemde takımı birkaç takviye ile 5.yapıp avrupa ligine gitmiştim. 2.sene çok daha kaliteli bir kadro kurmuştum hatta elemelerde lizbonu eleyip villareale son dakika golü ile elendim -ki adamlar finale çıktı benden sonra- ancak ligde bir türlü burnumu kaldıramadım. mütemadiyen saçma sapan şeyler oldu. önünü alamadım. ligi zar zor 13. bitirebildim ve başkan sonraki sene için ilk 5 maçta 12 puan toplamazsan kovarım dedi. sonuç olarak galatasarayı deplasmanda yenip beşiktaşla berabere kaldığım 5 haftalık periyodun sonunda y.malatya maçında 1-0 öndeyken 1-2 yenildim ve topladığım 10 puan sonucu ligde 3. iken tek bir söz söylenmeden kovuldum. evet, geldiğimde ligi 15. bitirmesi beklenen, bitiriciliği 9 olan forvete sahip takımı 5. yapan bana reva görülen şey çok iyi başladığım sezonun ardından, zorlu fikstüre rağmen başkanın istediğinden 2 puan az aldım diye tek söz söylenmeden kovulmak oldu. örselendim.
  • clinched skini kullanışlı olan, bağımlılık yaratan oyun.
  • football manager tarihinin en aptalca scout sistemine sahip oyunu. bu kadar boktan olabilmesi için baya bir uğraşmış olmaları gerek. şu yaş aralığında, şu bölgede oyuncu ara diyorsun adam sana hala gidip aptal saptal adamlar öneriyor. yav kardeşim istemiyorum amk niye kafana göre önerip duruyorsun? gözden kaçmış adamları öner bana, messi kalibresindeki tanınmış adamları önermendeki mantık ne?

dün de yeni bir tff 1.lig kariyeri açtım, kodumun gözlemcileri şimdi de ayda 1 defa 10 öneri yap dememe rağmen 3 günde 1 defa 10 öneri yapıp duruyor. kafayı yiyeceğim yemin ederim.

herhangi bir görevlendirme de yok. ulan nolacak diye tüm gözlemcileri kovdum, bu sefer de istatistikçiler adam önerip duruyor. gel de deli olma.

edit: ayda 1 defa 10 öneri değil, ayda 1 ya da 10 öneriymiş... yani her dakika dünyadaki bütün oyuncuları önermeye devam edecekler. süper(!)
  • şaşalı bir 3 yıllık galatasaray macerasının ardından sürpriz bir şekilde istifa edip tff.1 ligdeki altınorduyu teslim aldık ilk sezon takımı 2.yapıp süper lige çıkarmamız pek çok otoritereyi ve kamuoyunu elbette ki şaşırttı .

herşey güllük güllistanlık yeni sezona başlar iken hedefimiz pek tabiki kadroyu süper lig seviyesinde çıkarmaktı bi çok oyuncuyla yollarımızı ayırdık haliyle pekte bütçemiz olmamasına rağmen kiralıklarla falan bir şekilde idare ediceğimizi düşünüyorduk fakat o da ne
    kime teklif yaptıysak hep reddedildik hep reddedildik neymiş altınordu takımı kendisinin hedeflediği başarılara ulaşıcak çapta bi takım değilmiş ulan gavat senin daha yaşın kaç başın kaç takımmı seçiyosun ?

herşeye rağmen bir şekilde kiralık ağırlıklı ve alt yapı ağırlıklı orta sıralara oynıcak bi takım kurduğumuzu düşünüyorduk .
    haftalar ilerledikçe ha oturdu ha oturucak derken bu kurduğumuz kadro bizi sadece düşündürmekle yetindirdi efendim .

kış aylarının o ilikleri hissettiren soğuk günlerine girdiğimizde puan tablosundaki yerimiz 15. idi ve ve aralık ayındaydık biz

tabi çok uğraştık ama yapamıcazmı belliydi başkanla oturduk konuştuk tazminat almadan yollarımızı ayırdık artık yeni ülkelere yelken açma vaktidir diye düşünüyorum kalbur üstü bi takımla .

özet geçicek olursak dandik takım almayın bu siktiğimin oyununda adamı deli eder .
  • oosm pozisyonunu verimli kullanamadigim oyun. hangi diziliste olursa olsun. ayni adami osm ye koyuyorum nispeten daha iyi verim aliyorum. rolun uyumu dusuk olmasina ragmen.
    birde oyunla ayni dili konusamiyorum adam bireysel antremandan sikayetci. 1 ayligina calistirma benim dedigim olsun diyorum. 2 gun sonra gene asistan ipleri almis adama bireysel antreman yaptiriyor. 2014 ten beri oynamadigim icin bendemi sorun bulamadim bir turlu.
  • fm oyunlarının klasiği herhalde. üç kuruşluk takımı çalıştırırsın. müthiş işler yaparsın. en üst lige çıkartır, orada da şampiyon olur, şampiyonlar liginde oynatırsın. 10 milyonluk değeri olan takım 100 milyona yükselir.

gerçek hayatta böyle bir şey olsa seni hâşâ peygamber mertebesine yükseltirler. ama bu oyunda öyle bir şey yok. üç kuruşluk zam için mırın kırın ederler, çok iyi gelir kazansalar da transfer bütçesini yükseltmezler, başka takımlardan teklifler gelir, gitme derler ama yine de üç kuruşluk teklif sunarlar. basına bir şey desen hemen uyarı gelir.

tam anlamıyla komedi. oraya kadar getirdiğin takımı bırakıp gitmek de istemezsin. bunun sonu mazoşizme kadar gider.
  • bence kişi en alt seviyeden aldığı takımı en üst seviyeye çıkarırsa uefa pro sertifikasını almaya hak kazanmalı.

düzeltme.
  • (bkz: #79093174)

yeni kulübümde başkanın hedefi ligi orta sıralarda bitirmekti, 14 takımlı lig de medyanın tahmini 9. olmaktı. benim hedefim ise üst sıraları zorlayıp ilk 3 de yer alarak avrupa vizesi almak idi.

transferler: https://prnt.sc/k5yk7f

sezona tabiki taktiğime uygun kontratı elinde olan oyuncularla başlamak istedim. ve tabiki uyum bir an önce sağlansın diye olabildiğinde hazırlık maçı. ilk 6 haftayı durağan geçtim. taktiğim yeterince oturmamıştı, oyuncular birbirine alışmamıştı. ama yenilmedik. 4b 2g ile geçtik. sonraki 10 maçta 8g, 2m aldım. ligin üstlerindeydim. sonrası sakat ve cezalar sebebiyle yeniden dağılma ve yeniden coşma derken ligin ilk aşamasını 2. sırada bitirdim.

fikstur: https://prnt.sc/k5yons
    tablo: https://prnt.sc/k5yki4

sonra bi zamanlar türkiye'de de uygulanan şampiyonluk kümesine kaldık. burada ligin ilk aşamasında aldığımız puanlar 2 ye bölündü ve yeni tablo ortaya çıktı. kalan bi 10 maçımız daha vardı. rakipler ciddiydi. açıkçası bu durum keyfimi kaçırıyordu ama yapacak birşey yoktu. en azından başkan ve medyanın hedeflerini gerçekleştirmiş gibiydik. derken 2. aşamaya kadrodaki eksiklikler neticesiyle korkunç başladım. avrupa tehlikeye giriyordu. sakatlar dönünce yine toparladım ama ne yazıkkı ligi 3. bitirdik. yine de hedefim gerçekleşmişti ama tatmin olmamıştım. 1. tablo da 4. sırada olan cluj ise şampiyonluk aşamasında coşarak son hafta şampiyon oldu.

fixtur 2. aşama: https://prnt.sc/k5yovi
    tablo 2. aşama: https://prnt.sc/k5yl18

bu arada ulusal a ve uluslararası c lisanslarını cebime koymuştum. uluslararası b lisansı kursu için başkandan izin koparamadım bir türlü. bu yüzden başkan ile aram bozuldu. takımı getirdiğim konum herkesçe takdirle karşılanırken bana 2k euroyu fazla görüp kursa göndertmiyordu. sırf bu yüzden istifa etmeyi düşünüyor ve artık eğitimim ve aldığım sonuçları göz önüne aldığımda daha ciddi takımların ilgisini çekmeyi umuyordum.

devam ediyor
  • aykut kocaman'a sinirle fenerbahçe ile açtığım kariyerimde 6. sezondayım 5 şampiyonluk, ilk sezon uefa çeyrek, 2. ve 3. sezon şl yarı final, 4. ve 5. sezon şl şampiyonlukları ile harika bir kariyer geçirmeme rağmen bazı gerizekalılar halen daha iyi oyuncularla beraber oynamak istiyorum diye takımdan ayrılmak istiyor, bundan daha iyi nasıl bir takım olabilir cidden merak ediyorum
170 entry daha