• herhalde 2007 ya da 2008 senesinden beri oynadığım oyunun son serisi. ilk tabii korsanla başladık, keza o dönem memlekette resmen orijinal oyun diye bir şey yoktu. sonrasında üniversitedir falan derken ya biz hem kendimize madik atıyoruz hem de kaçakçılık yapıyoruz falan diyerekten orijinal oyunlar almaya başladık steam'den. orta düzey bir oyuncu bile değilim aslında, toplasanız 20 oyun belki vardır steam hesabımda. 2016'ya kadar da fm serisini almışım. geçen yıl almadım ve hiçbir şey kaybetmedim. hayatım boyunca futbola ilgisiz birisi olarak kaldım ve son 2-3 yıldır şampiyonlar ligidir, millî maçtır falan onları bile takip etmedim, sonuçlarına bile bilinçli biçimde bakmadım, denk gelirsem.

velhasılıkelam fm 2018 benim için geçmişteki segmentte devam edecekse hiçbir şekilde alınabilecek bir oyun değil. alana saygı duyarım ama oynamak istediğimde 2016'yı açıp kadro güncellemesi yapıp oynamak bana daha mantıklı geliyor. yukarıda scouting üzerinden çok mantıklı bir açıklama da yapılmış, haklı ve yerinde bir açıklama aynı zamanda. ancak neredeyse 10 yıldır aynı düzlemde devam eden ve yenilikleri minimal düzeyde tutan bir oyundan bahsediyoruz. mali sorunlar hâlâ halledilemedi, insanların beklentileri var, sonuç yok. her sene arayüz değişikliği getirip yeni oyun çıkardık demek artık gerçekten abes.
  • yine yarrak gibi olacak oyundur..
  • her seneki gibi almaya çalıştığım oyuncu benden milyonlar isteyip benimle aynı itibarda bir başka kulübe asgari ücrete gidecekse hiç boşuna almayayım dediğim sigames'in tekel ürünü.
  • oyunu ön sipariş almasına aldık da; ossasuna'yı, betis'i, şalke'yi bu yıl yine farklı -tabiri caiz ise sick.ko- bir isimde göreceksem eğer; bu durum işin tadını ve gerçekçiliğini kaçırıyor baştan söyleyeyim...isim hakkı alamayacak duruma ilk kez geçen yıl geçildi, bu yıl da bu rezillik sürmez umarım...

(ayrıca allah rızası için artık tribünlere bir kaç kadın da yerleştirin. insan grafik de olsa arıyor.)
  • vay zalım yıllar dedirten oyun. bi suser gelip yazmış 2007'den beri oynadığı oyun diye. o fm 2007 benim oynadığım son fm'ydi be allahsızlar. barış özbekleri mustafa sarp'ları gördü bu gözler. şimdi gelmiş drogba yönetmiş tipler oyuna laf atıyor. bu arada o fiyat ne bacım afedersin.
  • cm 01-02 veya cm 03-04 hazzını almak isteyenler kesinlikle mobil versiyonunu oynamalıdır. 3 senedir bu şekilde devam ettiriyorum menajerlik zevkimi. tavsiyemdir...
  • boşuna beklenmemesi gereken oyun; güncel transferlerin ve pa&ca değişikliklerinin yapıldığı edit dosyalarını fmscout.com'dan temin edebilirsiniz. sigames de başka bir şey yapmıyor zaten.
  • "her sene sadece transfer güncellemesi çıkarıyor" diye ezbere konuşanların yine meydana çıkmasını sağlayan oyun.

kimse beyninize silahı sokup zorla oynatmıyor.

sizin kriterinizden daha az sayıda yenilik yapılıyor diye oyunun yenilik yapılmadan, yeni kadrolarla çıktığı iddia etmek büyük bir gerizekalılık.

2017'yi uzun süre oynadıktan sonra dönüp 2015 veya 2016 oynayın bakalım "şu yok, bu yok" diye isyan ediyor musunuz etmiyor musunuz?

adamlar bin kere açıkladılar, özeti şu: "elimizde binlerce değişiklik listesi var ama bunları aynı sezonda oyuna eklersek yeni oyuncular kazanıyoruz derken uzun yıllardır bizimle olan sadık oyuncularımızın tamamına yakınını kaybedebiliriz."

oyunu baştan aşağı değiştirerek bu iş olmaz.

fifa serisi de her sene yeni kadrolarla, araya 3-5 değişiklik atarak çıkıyor. fifa 17 yerine fifa 12'den mi devam ediyorsun mesela?

ya da her yıl çatır çatır satan nba 2k serisi neyi değiştiriyor?

bu oyunun karşısında rakibi varken de aynı miktarda değişiklikle çıkıyordu. şimdi de aynısı yapılıyor.

oyun her yıl yeteri kadar değişiklikle çıkıyor. başta dediğim gibi, çıkmıyor diyen bir veya iki oyun öncesini açıp 2 sezon ilerlemeyi denesin, yapamaz.
  • yüzlerce saat oynayacağım oyun
  • beta ne zaman yayınlanacak acep?
hesabın var mı? giriş yap