• artık demo sürümünün indirebildiği oyundur. altı aylık kariyer yapılmasına izin veriliyor. ben de satın almaya değip değmeyeceğini anlamak için demo sürümünü indirmeye koyuldum. steam üzerinden sıkıntısız şekilde edinilebilir.

gel gelelim oyuna, koyu fenerbahçeliliğimden mütevellit direkt fenerbahçe ile başladım. van persie, mehmet ekici ve fernandao sakat olarak başlıyor ve transferler güncel.

klasik ofansif orta sahalı 4-2-1-3 taktikle oynamayı başladım. uefa avrupa liginde adını hatırlayamadığım bir ukrayna takımını ve ardından nice takımını inanır mısınız çok rahatlıkla eledim.

ligde ise yedi maçta sadece bir beraberlik aldım o da farklı bir taktik denememden dolayı 4-1 önde olduğum akhisar bld. maçının 4-4 gelmesi. takım ligde ve avrupa liginde mükemmel gitti.

soldado bildiğin çılgın attı 11 maçta 13 gol attı. yani gerçek hayatta fenerbahçede kim dökülüyorsa oyunda çılgın attılar ama sadece dirar hala kazma. bu gerçekdışılık yüzünden oyunu satın almayı düşünmüyorum. bak yine sinir oldum.

aykut kocaman istifa!!!
  • editör uygulamasını bulamadığım oyun.

oyun içi editörden bahsetmiyorum bildiğimiz oyuna girmeden önce kullandığımız editör programından bahsediyorum. kaldırdılar mı acaba bunu? yöneteceğim takımında az çok futbolcuların ne kadar kazandığını biliyorum fakat oyunda bunlar aşırı yüksek yansıtılmış ve genç oyuncuların mevkileri yanlış düzenlenmiş bunları düzeltmem için oyun içi editör almam şart mı yani?

yeşillendirirseniz sevinirim.
  • bilgisayarında hala cm 03/04 kurulu bir insan olarak, benim düşüncem, bu menejerlik oyunları, artık "oyun" olmaktan çıktı, bir nevi simülasyon oldu. elbette bundan hoşlanan da var. benim düşünceme göre, bilgisayarda oyun oynamak demek, gerçek hayatta yapamayacağım işleri yapabilmem demek. örneğin hızlı araba kullanmak, adam vurmak, savaş kahramanı olmak vs vs.

cm 01/02 ve cm 03/04, tam olarak sizi kahraman yapan oyunlardı. fatih karagümrük ile 4 sene üst üste şampiyonlar ligi şampiyonluğu falan alırdık. barcelona'yı 6-0 yendiğim oldu. bunlar gerçek hayatta olamayacak şeyler. olayın güzelliği de bu.

beşiktaş'ın mali sorunlarıyla boğuşmak, sezon öncesi kamp değerlendirmeleri, alınan mağlubiyetler falan, neden strese giriyoruz? zaten günlük hayatımda ben yaşıyorum bu stresi, bilgisayarı açınca, istiyorum ki, beşiktaş'ın borçlarını iki senede kapatayım, lige ambargo koyayım, fenerbahçe küme düşsün falan, bu tarz şeyler olsun, ben de eğleneyim.

o yüzden bu yeni oyunlar hiç bana göre değil. yaşasın cm 03/04, yaşasın maxim taigalko!
  • şu oyunda arsenal ile yıllarca kupa alamamayı (gerçekteki gibi) isteyen de var, karagümrük ile barcelona'yı 6-0 yenmek isteyen de. acaba birçok silahlı oyunda olduğu gibi zorluk seviyesi eklemek çok çetrefilli bir iş midir?

tanım: severek oynadığım futbol simülasyonu.
  • fm 2006dan beri oynayan biri olarak;
    fm 2017'de gelen buglı taktik muhabbeti burada da var. yani o buglı taktiği bulana kadar kafayı yiyorsunuz, real madrid olsanız deplasmanda eibarı yenemiyorsunuz gibi.
    sürekli kanatlara inip orta kesiyor rakip ve sürekli gol oluyor bunlar bu ayrı bir sıkıntı.
    diğer sıkıntı ise gözlemlediğiniz oyuncular gelen kutunuza düşmüyor, 2 saat gözlemcilik ekranından arıyorsunuz, bunun pratikliği kaybolmuş malesef.
    beni hayal kırıklığına uğrattı oyun ama malesef bir alternatifi yok ve buna mecburuz, en azından bağımlısıysanız mecbursunuz.
  • sevgili yazarlar tamam anladık cm serisine devam ediyorsunuz. dünyanın en iyi futbol menajerlik oyunu evet. lakin burası football manager 2018 başlığı olduğu için insanlar fm 18 ile ilgili tecrübelerini,taktiklerini veya oyunla ilgili yaşadığı sıkıntıları anlatmaya, okumaya geliyor.

sizi çok memnun olduğunuz oyunun başlığına alabilir miyiz? teşekkürler.
  • zevkli kariyerlerin yapılabileceği takımların derlendiği bazı linkleri sizler için derlediğim oyun. ben her seride faydalanıyorum böyle sitelerden umarım size de fikir verir.

telegraph

goal.com

fmscout

express.co.uk

fminside

whatculture.com

dailymail
  • adamlar yapmış ya la... alasım geldi bak şimdi
  • beşiktaşın kadrosunu ve özelliklerini aradığım oyun. ona göre alacağım.
  • basarili bir 4-3-3 taktigi aradigim oyundur, cözenler varsa yesillendirsin lütfen
hesabın var mı? giriş yap