• 2002'den beri kesintisiz tüm cm/fm serilerini oynamış biri olarak bu kez pas geçmeye karar verdiğim ama daha fazla direnemediğim oyun.*

oyunda bazı kronik sıkıntılar bir türlü düzeltilmiyor. fenerbahçe ile viktor fischer , eljif elmas , ferdi kadıoğlu , berke özer gibi bir çok "wonderkid"i ilk 11 oynatarak devam ediyorum. avrupa'da yılın karmasına falan giriyorlar. tüm dünya devleri takip ediyor ama gelen teklifler 8 m euro falan. deli olacağım. ligle alakalı desem, adamlar gidiyor kopenhag'dan 40 milyona transfer yapıyor. çok boktan bir durum.
  • oyuna yeni başlayacaklar için küçük bir tavsiyede bulunayım.

oyunun türkiye sezon öncesi başı tarihi 25/06/2018. oynanmayacak bile olsa almanya ligi seçilir ve almanya sezon öncesi başı tarihi olarak 18/06/2018 tarihinde oyuna başlanır.

arada sadece birkaç gün olmasına rağmen, (bkz: felice d'amico) gibi pek çok genç oyuncu sadece yetiştirme bedeliyle transfer edilebilir.

bir kaç tane de düşük ücretli iyi transfer yazayım.

(bkz: brenner)
    (bkz: sandro tonali)
    (bkz: predrag rajkovic)
    (bkz: rodrigo marquez)
    (bkz: thiago almada)
    (bkz: reiss nelson) (kiralık)

sadece bu elemanlar tryi domine eder, mali olarak da kalkındırır.
  • 2018'i atladıktan sonra dayanamayıp başladığım oyun.

önce york city'i alacaktım sonra dedim kuzey soğuk olur güneye inelim, billericay town ile vanarama south liginde kariyerime başladım.

kulübün mali durumu oldukça iyi lakin pek bir esprisi yok zira kimse gelip oynamak istemiyor. wiki'den baktım kasabamızda 28 bin kişi var zaten. 5 bin kişilik stadımızda 2 bin ortalamaya oynuyoruz. yani takımı nereye kadar büyütebilirsin zaten. ali sami yen'i dolduramayacak kasabanın takımının.

herkes yarı profesyonel part time çalışıyorlar. 2 günde 1 antreman var, diğer günlerde bekçiyle beraber oturup iddaa oynuyoruz.

kadro fena değil ama jake pickard ve anton rodgers'ı free'den kapattım bir de georgiou ile westbrooke'u kiraladım. pickard 36 maçta 23 tane salladı fena forvet değil. georgiou da iyi adam ama güney kıbrıslı sorumsuz bir tip. arada çağırıyorum rakı içiyoruz, yoğurta greek yoghurt diyor beni ayar ediyor.

kadro zaten bu lig için gayet iyi bir de bu takviyelerle iyice çoştu baya rahat bir sezon geçirdim. 42 maçta 104 puanla en yakın rakibin 24 puan önünde şampiyon olduk. 4-2-4 oynatıyorum ama taktik maktik pek yok. zaten 3 günde bir maç oynuyoruz üstüne part time elemanlar pek antreman yapmaya fırsat yok. gene de 118 gol attı hayvanlar. namağlup gidiyorduk üstelik ama son haftalarda şampiyonluk garantilenince rotasyon yaptım amk derdim neyse 2 mağlubiyet aldık.

neyse ilk sezonda takımı vanarama ulusal ligine çıkarmam başkan'ı çok etkiledi. başkan zengin aslında kasada 10m pound var ama cebinde akrep var. 3 senede 1 kere cash enjeksiyon etti. lakin beni seviyor ne istersem yapıyor herif 4m poundluk maaş bütçem var bu lig için çok bile. takımı profesyonel yapalım dedi iyi olur dedim tek başıma sıkılıyordum. full time yaptık takımı. tabii oyuncular part time kontratlı çoğu 12 aylıktı yeni sezona 0'dan kadro yaptım.

rodel richards diye bi adamı şutladı tottenham onu kapattım. ilk yarıda 18 maçta 11 gol atınca millwall istedi 350k ya okuttum. onun haricinde yine free transferlerden 20 tane adam aldım takıma. şampiyon kadroyu komple yolladım. bir tek mcfarlane içlerinde eli yüzü düzgün. 34 maçta 23 gol attı 12 pace olunca rüzgarın oğlu gibi uçuyor ligde.

lakin böyle ligi tek başına götüren leblebi gibi gol atan bi adam bulamadım. fakat takım vanarama seviyesinin çok üstünde aldığım oyuncuların çoğu skybet 2'den.

ikinci sene daha da rahat geçti 46 maçta 121 gol atıp 121 puan aldık. insanın canı sıkılıyor bir yerden sonra açıyorsun 2-0 3-0 geçiyorsun. en yakın rakibime 30 puan fark takmışım. bu arada fa trophy'i de müzeimize götürüp dublemizi de yaptık. tabii ligde böyle yaldır yaldır giderken başkan el üstünde tutuyor beni. gözüm kasadaki 10m poundda öyle duruyor para. maaş bütçesinin de yarısını kullanıyorum. hemen amcaoğlunu aradım billericay'da bir inşaat şirketi kurdu. başkana dedim bizim data tesislerimiz çok kötü bu beni çok üzüyor dedim. başkan seni hiç üzgün görmek istemem dedi ihaleyi amcaoğluna verdik.

lakin 1 ayda tesisler gelişiyor ben sürekli maç kazanıyorum insanın canı sıkılıyor tabii sürekli data tesislerini geliştir üzülüyorum diyorum adam da tamam canın sağ olsun diyor.

ulan bir iki üç derken bizim data tesisleri ben diyeyim real madrid sen de manchester city seviyesine geldi. takımın 5 bin kişilik stadyumu var, antreman tesisleri poor, data tesisleri excellent. en son 2.5 milyon pounda excellent yaptıktan sonra baktım kasada para kalmamış. bizim amcaoğlu ihya oldu.

neyse dedim başkan zengin para atar, yok atmadı ya la herif. en yakın rakibin 30 puan önünde şampiyon olup skybet 2'ye çıktık lakin kasa -900 bin pound tüm parayı data tesislerine gömdüm amk. data tesislerimiz excellent içerde bi amca oturuyor naptığı belli değil amk. neyin analizini yapıyorsam artık zaten ya 5 3 2 ya 4 1 4 1 oynuyor takımlar. gerçi hoşuma da gidiyor bir yandan kendi kendime zora soktum oyunu neyse dedim bakarız bi çaresine.

önce şampiyon kadrodan iyi adamları yolladım. yaklaşık 500k pound a 4 tane oyuncu sattım. sonra gene free transfer piyasasına girdim ama çöp dolu artık da skybetteyiz salary cap gelire endeksli olduğundan ve bizim de tek gelirimiz senelik 15 bin poundluk stadyum reklamı olduğundan sıkıntı büyük.

yaklaşık 30 tane oyuncu aldım toplamda. bazılarını antremana çıkmadan geri gönderdim. ousmane fane diye bi elemana 100k saydım sırf fransız zenci orta saha diye. zenci olduğunu tahmin ediyorum yani. lakin o da çöp. lige felaket başladık. diplerdeyiz.

neyse ki beklenti orta sıralarda bitirmek hacı toplarız sıkıntı yok diyorum. mampala'yı kiraladım everton'dan çok ümitliyim. herif 2 maç oynadı sonra çat bir sakatlandı 2 ay yok. jerome sinclair var neyse ki diyorum hop o da sakatlandı amk.

geçen sene vanarama ulusalda doğru düzgün iş yapamamış brunt'a kaldım.
    aslında savunma hattı iyi. sağ bek shephard, göbekte liverpool'un gönderdiği philips yanında sırf bana canavaro'yu hatırlattı ve fotoğrafı var demek ki iyi adamdır diye aldığım niall canavan, sol bekte de kiralık oynayan butroid.

bir iki tane yiyoruz her maç tabii ama bu ligin fıtratında var bu herkes yiyor. mühim olan atabilmek biz gol atamıyoruz amk. brunt'la yates diye iki çöp var daha kötüsü büyük ümitlerle aldığım, allahım hangi birini seçeceğim diye sıkıntı yaşayacağım dediğim 4 kanat oyuncusunun 4'ü de çöp.

mesih bekler gibi mampala'nın dönüşünü bekliyorum bir de sinclair gelse toparlayacağız. mampala iyileşti full idmanlarda artık diye haber geldi oo dedim çok iyi. continue dedim çat haber mampala idmanda zıplarken bileği uf oldu 2 ay daha yok. sikeyim yapacağınız işi dedim ama en azından sinclair geldi.

ilk yarının sonlarına doğru biraz kıpırdandık 39 puanla 8.yiz ilk yarıda. baktım son 2 senede 80 üstü alanlar en azından playoofflara kalmış dedim iyi ümidimiz var. devre arası takviye yapmak istiyorum ama gene para yok anasını satayım.

aslında billericay köklü bir takım 100 yılı aşkın mazisi var ama maça gelen yok amk. kusura bakmayın ama ben böyle köklü takımın anasını sikeyim ya. bana sugar daddy'nin var diyorlar ya geçen benim canım forvet istedi alamadım ya. söyleyin bana ne iş yapıyorum ben. müfettiş bey siz söyleyin ne iş yapıyorum. sky bet 2'de takım çalıştırıyorum cebimde 17 pound var. teşekkür ederim.

kötü performans gösterince takım sinerjisi de oturmuyor bir türlü. herkes yeni tabii alışmaları lazım sürekli bir mızmızlanmalar var. işte bu şartlar altında northampton karşısına çıkıyoruz. northampton da yaldır yaldır gidiyor 102 puanla şampiyon oldular o sezon zaten hiç ümidim yok maçtan. lakin bizim eşeklere bir şey oldu gittik northampton'ı yendik.

aha dedim işte ligin kırılma anı buradan yardırırım. yardıramadık amk. gene 1 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet takılıyoruz. devre arasında robert diye bi adam buldum sol açık. maaş bütçesi yetmediğinden aradaki farkı loan fee ile kapatıp kiraladım herifi. nasıl inanıyorum adama. orta sahaya sam mantom'ı kiraladım bir de mampala'nın dönüşünü bekliyorum.

robert tam çöp çıktı 16 maç 1 gol 4 assist verdiği katkı bu şerefsizin ama mampala ikinci yarı döndü neyse ki. 28 maç 17 gol 8 assist şükür şükür dedim. sinclair de 29 maçta 15 attı.

aslında az lakin takım o kadar kötü ki atılan her gol ilaç gibi geliyor. bu şartlar altında zirveden baya koptuk tabii. tek şansımız 7.'lik. cheltenham'ın 3 puan önündeyim. 45. hafta 2 maç kalmış artık. yensem playofflara kalıyorum ki o maç öncesi gidip northampton'ı bir daha yenmişim. heriflerin kabusu oldum. ligin alt sıralarında yer alan port vale deplasmanına çıkıyoruz. ilk yarıda 3 tane atmışız. oh be dedim. 60. dakika oldu hala 3-0 3 oyuncu değiştirip sigara içmeye gittim.

bi geldim 3-3 bitmiş ya la. kafayı yiyeceğim cheltenham de kazanmış puan farkı 1'e düştü. son maç içerde yeovil'le . yeovil de ligin 4.sü. 3. olup direkt yükselme şansı da var.

topladım takımı dedim sonuç ne olursa olsun siz benim kalbimde hep çöptünüz ve öyle kalacaksınız. allah yardımcınız olsun dedim. sikimde değil çünkü biliyorum ki kesin yeovil yenecek bizi.

3-0 yendi bunlar yeovil'i beni utandırdı 1 puan farkla playofflara kaldım. yarı finalde yeovil'le eşleştik gene. ilk maçı kendi evimde 2-1 aldım.
    ikinci maçta futbol katili sistemimle 68'e kadar 0 0 götürdüm ama 68'de çaktılar bi tane. ben de allah ne verdiyse yardırın artık dedim.

85'de bütün sezon anasına küfrettiğim ben pringle denen kazma attı 1-1. finaldeyiz.
    lakin diğer takımlar daha dişime göre playoffların en iyisi yeovil'di zaten. finalde swindon'la eşleştim. ilk 20 dakikada 2-0 yaptı bizim çocuklar vur emri verdim 3 4 gidin dedim. oyun olarak eziyoruz.

lakin amk maç motoru swindon'ın kaleye giden 3 şutundan 2'sini içeri soktu. hele bir tanesi 35 metreden. skybet 2 topçusu sanırsın coutinho amk. öyle bir gol atma imkanı yok ama attı. gene götüm götümüm. bu sefer de 84'de sinclair takımının 3. kendisinin 2. golünü attı. skybet 1'e çıktık.

gel gör ki sevincim buruk. başkan da ibnelik yaptı daha para mara yok dedi. takımın geliri yok, kasa ekside. sadece data analiz tesislerimiz excellent amk. gurur kaynağımız.

n'apsam diye düşünürken championship ekiplerinden aston villa geldi. alpay'dan sonra 2. türk ümüz ol dediler. olsam mı lan diye düşünürken bizim başkan abi aman gitme bokunu yiyim ayağı yaptı transfer bütçesini 400k arttırdı. bizi sevenleri üzmeyelim baba dedim gitmedim.

zaten ingiltere'de tek sevdiğim takım sunderland'dir. maden işçisi reislerin başında hurst var onun da işi sağlam. ben data analiz tesislerindeyim gene bir gün, yeni sezonda napacam napacam diye düşünürken bir muhabir geldi. sunderland menajerliği için isminiz geçiyor ne düşünüyorsunuz diye. dedim ney.

meğer ben aston villa'yı reddedince bu mallar gidip hurst ile anlaşmış. alllaaah dedim geliyorum bekle beni ışığın çocukları kara kedi canını yediklerim. bizi sevenleri sikeyim, seni de sikeyim başkan dedim. 3 senede 3 lig atlattığım takımdan kaçarak uzaklaştım. 2 bin seyirciye oynayan takımın zaten daha ileri gitme imkanı yok.

başkanla görüşmedeyiz. talebin var mı dedi. dedim boş mukaveleyi imzalarım biz imzaları kalplere atıyoruz burada ama senin stafflar çok çöp onları kovmak için bi 1.5m poundcuk iyi olur ehe he.

şükür ki sevdiğim takımın başka geçtim. championshipdeyiz bir heyecanla girdim tesislere bir de ne göreyim her yer çöp. 23 m pound maaş bütçesi var oyuncu maaşları 24m. transfer bütçesi desen 750k. başkan a dedim seni sikerim para ver. para yok kuzim diyor.

neyse ben de gittim yüksek maaşlı çöplerden baya bir sattım. lamine kone'yi 3.5m 'e blackburn'e, oviedo'yu 3m e preston'a, honeyman 2.9m derken toplamda 17 milyon poundluk oyuncu sattım toplamda 17 adam filan yolladım. tabii mali durum kötü diye bunun yaklaşık yarısı transfer bütçesine eklendi. hemen kolları sıvadım ben de.

fatih terim gibiyim bütçe filan dert etmiyorum yine de zorluyorum imkanları.
    önce 3 tane genç yetenek buldum. özellikle sundblad'den ümitliyim ama work permit'i yok diye kiraladım.

beleşlerden connor ronan, zurkowski ve teuchert gibi isimleri aldım. ibne hurst öyle bir takım yapmış ki kadro 30 kişi amk. sat sat bitmiyor. sonra gittim luke amos'u aldım yine beleşe. bu çocuktan ümitliyim.

asıl işiyse kiralamalarda yaptım. manudan greenwood diye bi eleman var net şampiyonlar ligi seviyesinde forvet. tottenham'dan kanat soloman, forvet arkasına morutan diğer kanat için de arsenal'dan amaechi'yi kiraladım. bu elemanların hepsi çok iyi. bir de stopere ostigard, orta sahaya ledson'ı ve yine hücum hattına harvey barnes'ı kiraladım ama max 5 kiralık oyuncu oynatabiliyorum zaten 4'ünü hücumdakiler için kullanıyorum. bunlar biraz daha kalbur üstü ama rotasyon için transferler.

beleşlerden aldığım kerim memija ve callum gribin var. bu ikisinden de ümitliyim de bakalım.

26 kişilik kadrom var şu an. championship liginde 6 maçta 12 puanla 4. yüm. carabao cup'da da 3. turdayız. hücum hattım efsane. premier lig seviyesinde hücum hattım var. geçen mesela ligin alt ekiplerinden cardiff'i konuk ettim kaleye 30 şut çektik maç 0-0 bitti anasını sikeyim ben böyle işin.
  • almanız gereken tek oyuncu.
    (bkz: antonio marin)

messi seviyesine geliyor birkaç yılda.
  • liverpool ile 2. sezonumda bol wonderkid'li ve yönetmesi çok zevkli bir kadro kurduğum oyun. genç oyunculara iyi para harcıyorum ve mata gibi serbest durumdayken veya dani alves gibi cüzi bonservisler ile aldığım yaşlı oyuncularla her bölgenin 1 tane alternatifi olacak şekilde bir kadro kurdum.
    kaleciler: becker, mignolet
    sağ bek: alexander arnold, dani alves
    stoperler: van dijk, de ligt, joe gomez, victor ruiz
    sol bek: grimaldo, andrew robertson
    orta saha: sergej milinkovic savic, lucas paqueta, fabinho, sergio gomez
    sağ kanat: salah, oxlade chamberlain(bunu satmaya uğraşıyorum bir türlü kurtulamadım)
    sol kanat: jadon sancho, vinicius junior
    ofansif orta saha: joao felix, juan mata
    forvet: mbappe, roberto firmino, solanke
    antonio marin, ryan gravenberch, morilla gibi genç ve potansiyeli yüksek oyuncular da başka takımlarda kiralık.

ideal ilk 11:
    -------------------------becker------------------------------
    arnold---------van dijk--de ligt----------------grimaldo
    ----------milinkovic savic---lucas paqueta-----
    salah------------------joao felix-----------jadon sancho----
    -------------------------mbappe-----------------------------
  • oyuncu satamadığım oyun.
    roma ile oynuyorum. zaten takım gençlere yatırım yapan bir klüp oyunda da. devamlı bir genç transferi var takımda ancak birkaç yıl içinde piyasasını yükselten ve yıldız olan oyuncularıma hiç teklif alamıyorum.7 yılda 3 italya 1 şl şampiyonluğu var ama yine de en iyi adama gelen teklif değerinin altında ve paranın yarısı bonus vs
    ciddi anlamda bu konuda büyük sıkıntılar yaşıyorum, tavsiyesi olan varsa alırım bir dal.
  • an itibariyle steam de 60 tl ye satılmakta olan oyun.
  • finaller ve bütünlemeler bittiğinde şanlı millwall'umuzla ile uzun soluklu bir kariyere başlayacağım oyun.

no one likes us, no one likes us, no one likes us – we don't care!
    we are millwall, super millwall, we are millwall from the den!
    link
  • online oynama kısmında, kuran kişide sıkıntı yok ama bağlanan kişide acayip bir yavaşlık var. bunun çözümünü bilen bir arkadaş yardımcı olursa minnet duyarım.

tanım: süper oyun
  • sakaryaspor ile başladığım kariyerimde 2024 yılındayım bir çocuk var hollandalı ruud de jong diye adam maçta tam 4 topu direğe yollamayı başardı tebrik ediyorum koçum seni istesen yapamazsın
hesabın var mı? giriş yap