şükela:  tümü | bugün soru sor
  • an itibariyle play storeda 60 lira ile satın alınarak ulaşılabilir olan oyun. alan arkadaşlar oyun hakkındaki görüşlerini yazabilirlerse tereddütte kalanlara yardım etmiş olurlar.
  • 1 saat önce appstore’da 39,99 lira iken şu an itibariyle 59,99 lira olan oyun. yarın için youtube’dan birkaç oyun videosunu izleyip öyle alırım diye düşünüyordum bu zam canımı sıktı..
  • dostlar 60 lira mobil oyuna değer mi? oynayan oynanış videosu çeken varmı? bir el atında karar verelim.

edit:

kimseden cevap almayınca kendim app store dan satın alıp oynamaya başladım. ilk gün ki izlenimlerimi sırası ile yazıyorum.

- telefonum iphone 7 olduğundan mı yoksa oyunun tasarlanış sebebinden mi bilmiyorum sanki hiç oyun oynamamış gibi çok az şarj ve ısınma oluyor. fakat oyun oynanış ve data kaydediş hızı gayet güzel.

- pc deki sürüm gibi en ince ayrıntılara kadar düşünülmemiş fakat maç motorunu ve algoritmanın oyun içerisinde yaptığınız taktik ve oyuncu değişim farklarını görebiliyorsunuz. çok absürt geri dönüşler olmasada oyuncu değişimi ve taktiksel oynanışlarla 14 maçta 3 maçın kaderini değiştirebildim.

-oynanışta pc de takımdan bonservisini aldığınız oyuncuya eğer maaş bütçeniz yetiyor ise girek sözleşme imzalatabiliyorsunuz. ben sana gelmem o takımı sevmiyorum gibi yarak kürek naz etmeler ile uğraşmıyorsunuz. en azından ben hiç denk gelmedim.

- pc de ufak takımlardan saçma goller ve saçma oyunlar ile yeniliyordunuz. şu ana kadar öyle bir durumla karşılaşmadım. ama alt sıradaki takımlar oynarken moralleri yüksek olduğundan zorluyorlar.

şimdilik 1 günlük oynanıştan sonraki görüşlerim bu kadar. bu entry altında zaman zaman eklemeler yapmayı düşünüyorum.

edit:2

- ingiltere kariyerime devam ediyorum. portsmouth ile oynuyorum ve ilk günün sonunda 6 saate yakın bir oynama süresi ile lig atladım.ingiltere championship de mücadele etmeye devam ediyorum.

- oyun kesinlikle pc de ki gibi değil. oyunun gidişatını büyük ölçüde maç içerisinde değiştirdiğiniz taktikler ve oyuncu değişiklikleri etkiliyor.maçın kaderine etki edebiliyorsunuz.

- yönetim ile sene başı hedefi koyma ve yönetim güven ölçümü pc deki ile aynı. absürt bir durum yok. yönetim ile ligde kalma çabası olarak anlaşsakta şuanda ligde orta sıralarda gidiyorum. alt takımlardan yenebildiklerimi yenip üst düzey takımlara fazla fark yememeye çalışıyorum.

ikinci gün ki izlenimlerim bu kadar. yarın oynamaya devam edebilirsem entry e devam edebilirim. oyun hakkında ise kesinlikle 60 lira etmeyecek bir oyun insan o fiyata daha detaycı ve maç motoru yüksek oyun bekliyor. beklenti karşılanmadı diyebilirim.
  • şöyle söyleyeyim hafta sonu evde kavga çıktı neden bu kadar çok telefonla ilgileniyorsun diye, özlemişim valla yıllardır oynamıyordum, karşılaştırma şansım yok o yüzden. 60 tl eder mi? ezecek zaman varsa 24 saat oyun oynarım diyorsan,al oyna. tabiki 60 tl vermedim 10 tl falan verdim , google anketler sağolsun işe yaradılar.
  • 40 lira ön satıştayken almadığım için çok pişman olduğum oyun. enpara.com bi %50 appstore kampanyası yapsın diye bekleyeceğiz bir süre. indirenler premier ligde watford hariç lisansı alınan bir takım var mı ? oyuncu silüeti görmeyi sevmeyen takıntılı bir mahlukatım.
  • 2018 versiyonunun indirimi mayıs gibi gelmişti. hadi o ucuzladı diye aldık ama bu nedir arkadaş? 60 tl verilir mi kıçı kırık mobil oyuna? steam'de bile 20 liraya oyun alırken düşünüyorum. hayır beklesek kış indirimlerinde 100 liraya düşecek pc versiyonu. mobilde yılda bir denk gelirse indirim oluyor. vallahi bunu alacak insana da acıyorum.

yasal olmayan yollardan zaten indirmeyi hiç denemeyin. sega bu işi pcden daha iyi yapıyor. hadi oyunu açtınız bu sefer sahte futbolcu isimleri geliyor. ha satın aldıktan sonra apk haline çevirip geri iade ederseniz çalışıyor ama o zaman güncellemelere elveda demek zorundasınız.

yine de 60 liraya değmez. cm 01/02 bedava ve telefonda açılıyor exagear uygulamasıyla.

edit: bunu dediğim sırada yasal olmayan yollardan bulduğum bir link ile çatır çutur açılan oyundur. hem de oyun içi editör falan da aldım.

edit2: len yavaş mesaj kutusu çöktü. öncelikle mağaza şeylerini lucky patcher ile aldım. onun dışında beğendiğim takımın save dosyasını buldum ve oynamaya başladım. dünden beri ajax ile şov yapıyorum. bir de salak gibi düzeltmeyip türk lirasında kalmış ücretler, 200 milyon euro nasıl veriyorlar, oyun iyice saçmalamış derken euro'ya almamla 10 milyonları görünce rahatladım. ajax'ı alırsanız kafadan 50 milyon euro ederinde satılacak bebeler var.
  • yenilik olarak 2018 e göre güzel ama zorlaşmış.öyle çemişgezek sporla şampiyonlar ligi falan hayal bu versiyonda
  • 2016, 2017 ve 2018 versiyonlarının aynısı olacağını düşündüğüm oyun. üçünü de satın alarak oynamıştım. son ikisinde merakla bekleyip hayal kırıklığı yaşamıştım. oyun güzel, parasına değiyor ama durmadan aynı oyuna para vermek çok saçma geliyor. sega resmen keriz silkeleme yapıyor mobile versiyonlarda.
    halâ 3d maç motoru gelmemiş. geçenlerde pes manager oynuyordu arkadaşım. çok daha gelişmiş duruyor. 3d maç motoru da var. üstelik ücretsiz.

bu arada son üç versiyonunda sınırsız para kaynağı sağlayacak bir bug vardı ve çok yardım sağlıyordu. acaba aynı bug devam ediyor mu? deneyen olursa bilgi versin lütfen!

bug açıklaması ve oyunla alakalı bir trick notu:

oyunda üç sezon başarılı olunca normalde para ile satılan sugar daddy modu unlock oluyor ve kabul edersek yabancı bir milyarder kulübümüze yardım yapıyor. bu miktar duruma göre değişiyor.
    kabul ettikten sonra finans kısmından kasadaki transfer bütçesini maaş bütçesine aktarıyoruz. bütçeyi sıfırlayınca ayarlardan sugar daddy seçeneğini iptal ediyoruz. tekrar ana ekrana dönüp oradan tekrar ayarlardan sugar daddy seçeneğini açıyoruz. hop zengin milyarder tekrar size para teklif ediyor. bunu tekrar ederek 10 dakikada 2 milyar dolarlık bir bütçe sahibi olabilirsiniz.

bokunu çıkartmazsanız çok işlevsel bir bug. kayserispor'da mbappe ve dembele'yi başka türlü göremezsiniz.

bu arada bu bütçe sıfırlama olayı hile yapmayanlar için de çok faydalı zira kulüp yeni sezon başlangıcında maaş bütçesine dokunmuyor ama transfer bütçesine çökebiliyor. parayı muhafaza etmek ve biriktirmek için güzel.

hiç bunlara bulaşmak istemeyenler için de bir ipucum var.

takıma gold badge sahibi youth scoutlar transfer edin. bölge seçmeden youth search yaptırın. önerdiği 5 yıldız potansiyelli gençleri ucuza alın. bazen üç ay araştırıp bir oyuncu anca buluyorlar ama bazı periyotlarda da yağmur gibi wonderkid yağıyor. 17 yaşında alıp oynatırsanız 21 yaşında 150 milyon değerine kadar ulaşabiliyorlar.

iyi oyunlar...
  • mobile sürümünü bilgisayar sürümüne göre daha çok oynamışlığım var.mobile sürümünü seviyorum çünkü bilgisayardaki gibi yavaş akmıyor ve uğraştırıcı çok az şey var fakat mali durumlar fmm de baya esnek uefa mali kısıtlamaları yok ve 18 de galatasaraya direk 15 m euro bütçe veriyordu.fmm 17 de sonunda türkiye ligini koydular.aynı şekilde gidip bandırmaspor a kadar alabiliyordunuz.fmm 2019 da rusya ve çin liglerinide dahil etmişler.2017 ve 2018 senelerinde play store da oyun 30 tl iken yeni çıkan fmm 19 un fiyatını 60 tl belirlemişler.yine 30 tl olursa alırım dediğim oyuna yüzde yüz zam yapmışlar ve malesef bu sene alamıcam(özellikle rusya liginide çok severdim telefonda oynamak istiyordum baya).kötü yanı play store bu oyuna indirim de yapmıyor.artık fmm 18 de devam edip sizin 19 deneyimlerinizi okumak kalıyor geriye.
  • şahsen iki gündür gs kariyerimle akıyorum. biraz zorlaşmış oyun