255 entry daha
  • betanın ilk günüyle beraber fenerbahçe “kanser” serüvenine başladım, 2. sene bitişinde dayanamayıp takımı bıraktım, para yok, transfer bütçesi yok, iki iyi top oynayan (vedat, zach, deniz, ömer, jailson, hatta hasan ali) transfer olmak istiyorum diyor. ciddi para kazandıran oyuncular oluyor ama mali kriz bitmek bilmiyor.

2021 yılı temmuz ayında takımı bırakırken 330 milyon euro borcu vardı bankalara ödeme başlayacaktı. bütün para eden oyuncuları satsam yine düzlüğe çıkmayı 3-5 senede öngöremiyordum (ali reise selam olsun , biz simülasyonda yapamıyoruz o gerçekte deniyor), bardağı taşıran damla ise 1 milyona çok yetenekli bir genç bulmuştum, ali koç reddetti dedim ya sen bu adamı alacaksın ya da ben gidicem. o da kapı orada dedi.

oyun için söylemek gerekirse, yönetimin transferlere karışması iyi olmamış add manager yapamıyorsun. motoru beğendim, 50 şut atıp 1-0 yendiğim maç da oldu, 35 şut yiyip real madrid’i 1-0 yendiğim de. penaltı çok kaçıyor evet ama oyuncular ciddi gelişiyor. ömer faruk’u hemen ilk 11 e koyup yetiştirmeyi bekledim en son ingiltere’den teklif gelmişti.
  • elimde fazladan kod bulunuyor. isteyen suser'a 75 lira karşılığında verebilirim.

edit: verildi arkadaşlar.
  • durmaplay kodları geç gönderdiği için dayanamayıp voidu'dan ikinci kez satın almıştım. bugün durmaplay de kodu gönderdi. dolayısıyla elimde bir adet fazla key var. isteyene 80 tl ye satabilirim
  • ya allah askinda football manager 2020 basligina gelip;

"bu beta sürümü hakkında kısaca bilgi verecek bir babayiğit yeşillendirebilir mi? neler eksik neler değil gibisinden."

diye entry girmek nasil bir mantigin urunudur amk. ulan baslik zaten bunun icin var. yazilari cikarip kafana mi soksun insanlar? surada oyuna guncelleme gelmis mi, beta sorunlari duzelmis mi diye entry'leri tariyoruz, karsimiza cikana bak.

oyun ile alakali olarak; cok uzun suredir hevesle bekliyordum ancak beta'daki su gollerin %90'inin uzaktan sut ve kafa vuruslarindan gelmesi olayi hevesimi asiri derece oldurdu. kariyeri kaydedip beklemeye koyuldum. full surumde kesinlikle duzeltilmesi gereken en buyuk sey bu. yani boyle gercek disi bir olaya ragmen devam etmek "arcade" mantigina gecis olur. en buyuk korkum bunun duzelmemesi.
  • iyi sıçrayabilen ve kafa vurabilen bir forvet, iyi orta açabilen bir oyuncu ile çok rahat hakan şükür arif erdem ikilisi elde edebilirsiniz. eğer fetöcu diye içeri alınmaktan korkuyorsanız david beckham dwight yorke ikilisi de olabilir. gerçi o daha çok cole ile ikiliydi ama olsun, anladınız ne demek istediğimi.
  • transfer olayı epey zorlaşmiş. siz oyuncu satmak / almak istediğiniz zaman istediğiniz fiyata satıp / alamıyoruz. başkanlar fiyat konusunda sorun çıkartıyor.
  • yıllar sonra dayanamayıp aldığım zaman harcama simülasyonu.
    bu sene hiç yapmadığımı yapıp alt liglerden üst liglere çıkmayı denemek niyetim. risk alıp ingiltere'nin en alt ligi olan ulusal güney/kuzey liginden başlayıp en üst lige çıkma derdindeyim ki bu da 6 sezon sürüyor minimum. hiç bir fikrim olmadığından ismi güzel gelen york city cazip geldi. hadi bakalım...
  • henüz 5 maç oynamama rağmen şunu söyleyebilirim; bugüne kadarki taktiğe müdahalenizi en iyi yansıtan oyun olmuş.

2019'da hazır taktikler dışında kendimizin yarattığı taktiklerde illa bir uyumsuzluk oluyordu. bu nedenle hazır taktik seçerek oyuna başladım. fakat gerek savunmada, gerekse hücumda takımın enlemesine çok dar olduğunu fark ettim ve daha geniş oynamayı seçtim. takım direk tepki verdi. ardından oyuncular ceza sahası civarına gerip durakladıkları için ceza sahasına paslaşarak girmeyi kaldırdım ve hücum daha akıcı olmaya başladı.

henüz başarılı taktik oluşturamadım ancak bu şekilde yapılan hamlelerin yansımalarını görmek gerçekten keyif veriyor. ben beğendim.
1384 entry daha
hesabın var mı? giriş yap