şükela:  tümü | bugün
  • orada olmak istiyor insan..büyük bir ayrıcalık bu.seyrediniz efendim..(bkz: http://unutulmazfilmler.co/…-mankind-k2-sgplus.html)
  • şu sıralar mubi üyelerinin izleyebileceği film.

(üye olmayanlar ve bu filmi izlemek isteyenler facebook hesabıyla kaydolurlarsa 7 gün deneme üyeliğine sahip olabilirler.)
  • astronotların yolculukları sırasında dinledikleri, kendileri için özel olarak kaydedilmiş müziklere* çok imrendiğim, insanlık tarihinin mihenk taşlarından biri olan ay'a yolculuğu konu edinen mükemmel belgesel.

neil armstrong ve buzz aldrin'in ay yürüyüşündeki çocukça hareketlerini izlemek, komik diyaloglarını, yolculuk sırasında gördüklerini -özellikle dünya'ya bakarken hissettiklerini- dinlemek çok keyifliydi.

apollo 11 görevinin önemi bence neil armstrong'un herkesçe bilinen afili lafında değil*, insanın ay'a ayak bastığının göstergesi olan ve az bilinen, buzz aldrin'in ilk adımını attığında söylediği sözde saklı bence;

"whoopie! man, that may have been a small one for neil, but that's a long one for me."**
  • cw, cbs, nbc kalitesizliğinde dizi.
  • aşırı kaliteli bir dizidir bugüne kadar yapılan en iyi what if dizisi olacağını düşünüyorum hatta illerde çok sevilecek diziler arasınada girecektir şimdi diğer dizilerle karşılaştıran mesajlar gelecektir bu diziyi diğerlerinden ayıran bilim kurgu öğelerin görece daha mantıklı olması bürokrasiyi siyaseti iyi işlemesi daha pek çok ayrıntı insana güzel geliyor bilmiyorum uzay yarışının devam etme düşüncesi beni hep heyecanlandıran bişey oldu beni etkiliyen belkide bu oldu bu arada

--- spoiler ---
    yine bilip bilmeden sjw damgası vurulmuş insanlar kadın astronot olayına neden takıldı anlamadım sovyetlerin uzay programlarında kadınlar hep kullanıldı ruslar hep erkek astronotun arkasından kadın yolladılar eğer aya ilk astronotu onlar yollasaydı büyük ihtimal yine ikinci yada üçüncü gidişte kadın astronot kullanılacaktı sjw nin s si yok filmde ha lezbiyen olayı saçmaydı gerçekten
    --- spoiler ---
  • ilk 4 bölüm itibariyle şunu söyleyebilirim, sjw propagandası bir yana, sjw propagandası yüzünden işler ne gereksiz yerlere gidiyor'u çok daha net veriyorlar. ileride daha geniş yazarım ama notum şimdilik 8/10.

--- spoiler ---

cobb'un 10 yıl önce aslında sadece ortalama üstü niteliklere sahip bir astronot adayı olmasına rağmen white-male supremacy nedeni ile görev alamamış olması ile, apollo 15 gibi mükemmel olması gereken bir görevin ekibindeki en iyi erkek pilotu çıkartıp, sırf kadın olduğu için cobb'u onun yerine göreve getirilmesi içinde bulunduğumuz 10 yılın en önemli karmaşalarından birine ışık tutar nitelikte.

--- spoiler ---
  • ne mutlu ki netflix yapımı olmamış dedirten dizi.

--- spoiler ---

dizinin ana konusu uzay yarışı devam ederse ancak en çok zaman harcanan konu kadın erkek eşitliği/ilişkileri. arada siyah-beyaz, eşcinsellik ve toplum tartışması da geçiyor.

dizi bu konuları işlerken ana konudan sapmamayı bir nebze olsun başarmış. bu konuda tebrik edilmeli. ayrıca sjw ciler yüzünden çekilen dertleri de anlatıyorlar.

kadın astronotları seçerken araya bir siyah kadın eklemek istiyorlar. astronot eğitmeni "sadece siyah olduğu için almam onu" diyor. "müdürü ise "alacaksın yoksa başımda çorba pişirirler, uğraşamam" minvalinde bir şeyler söylüyor.

bazen göze fazla sokulsa da diziden soğutacak kadar değil. netflix yapaydı astronotlar aya giderken önce iki erkek astronot yörüngede sevişir, sonra aya inerken de kadın astronotla erkek astronot işi pişirirdi.

--- spoiler ---
  • 7. bölümdeki jamestown görevindeki sıkıntılı hallerle senaryo çok farklı bir noktaya evrilmiş dizi.
    o renksiz, gri tonlu ay ortamını kısıtlı harekat imkanını direk yansıtıyor, oturduğum yerde depresyone girdim resmen.
  • 7, 8 ve 9. bölümleri ile vitesi iyice yükseltmiş olan dizi. jamestown base'te süregelen olaylar herhangi bir mainstream diziden beklenmeyen noktalara doğru ilerlemeye başladı, sezon sonunu heyecanla beklemekte ve önüme gelene diziyi tavsiye etmekteyim.
  • her bölümü eşsiz birer film gibiydi dizinin. dönemi bize yaşatması şöyle bir köşede dursun, karakter analizleri, fizik ve bilimum muazzam her şey mevcut bu dizide.

--- spoiler ---

bakalım 1983, bizlere neler getirecek 2. sezonda
    --- spoiler ---