• bu yıl da beni en zenginler listesine almayan dergimsi.
    seni yenecem forbes, yalvaracaksın.
  • gereksiz ve %99 hikaye olan listeler yapmaktan başka bir hareketi olmayan dergi.
  • her sene en zenginlerden tut, en guclulere ordan en unlulere, en degerli takimlara kadar turlu turlu listeler hazirlar. bizde bunlara mal mal bakiyoruz merak yuzunden. baba nasil yapiyorsun bu listeyi allaseversen. demis carlos selimde 70 milyar dolar var, nasil bi hesap bu. kolombiyada kokainden para kazanan uyusturucunun lordlari nerde. demis manu 2 milyar dolar. benim besiktasim 10 milyar dolar amk. demis barakcigim dunyanin en guclu adami. hastir ordan. usamanin olduruldugunu acikladigi toplantidan sonra yaptigi polat alemdar yuruyusu icin karar verdiler heralde. dunyanin en guclu lideri kicina cubuk sokularak olduruldu kardesim haberiniz yok..
  • türkiye sayısında rezidans ve ev reklamları ön plana çıkarken abd versiyonunda özel jetler ve benzeri reklamlar vardır.

güzel dergidir.
  • bu derginin hazırladığı milyarderler listesini belli aralıklarla detaylı şekilde incelerim. sonuç: gelişmiş ülkelerde milyarder sayısı fazla olsa bile servetleri genelde birbirlerine yakın seyretmiş. nijerya'lı aliko dangote gibi 22.6 milyar dolarlık serveti olan adamlar yerine bizdeki koç ailesi fertleri gibi 2 milyar doları geçmeyen servetlere sahip birçok kişi görüyorsunuz. tabii amerika'daki bilişim sektörü bu dağılım çıtasını çok çok yukarı çekmiş, ama en azından kendi alanlarında monopoli oluşturmamışlar carlos slim helu gibi.

liste için,

http://www.forbes.com/billionaires/
  • yayınladığı 'america's richest fictional fifteen' makalesi ile beni benden almış mecmua. detaylar icin;

http://www.forbes.com/…9/13/400fictional_print.html
  • 2012 yılı için "en zengin 100 türk" listesini yayınlamış dergi.

listenin yanı sıra "milyarlık düşünceler" diye bir köşe yapıp, listedeki kimi zenginlerden birer cümlelik alıntılar yaparken "ali ağaoğlu özel seçkisi" diye bir bölüm hazırlanmış.
  • az önce 12 milyon takipçili twitter hesabı haklanmıştır.
  • çanakkale'yi yaşanılabilir il seçen dergi.
  • gelecek 5 yıl içerisinde forbes europe 40 under 40'ta olacağım.
hesabın var mı? giriş yap