• içinde evcil olmayan hayvan bile besleyebileceğiniz büyüklükteki hayvan..
  • üzgün kaslı..

http://www.carsplusplus.com/…2010/119236/photo2.jpg
    http://www.autospectator.com/…ord-expedition-92.jpg

olsa da üzgün olsa farketmez diyebilecegim canavar..
  • içinde evcil hayvan bile besleyebileceğiniz büyüklükteki araç
  • pek sevgili yeni yavrum. kışlık pabuçlara ihtiyacı var aslında, all weather lastikler bi öpüp bi tükürüyor ama çirkef hava koşullarına rağmen sağ selamet commute etmekteyiz kendisiyle. hatta dün az buçuk daha yol yapıp eski hayatıma veda belgeseli bilem çektik.

eski evimin oralarda dolandık, sonra en sevdiğim göllere gittik beraber. her taraf kar kaplıydı, göller çoktan donmuş da benim ruhum bile duymamış. biz merkezde olduğumuz için hava daha yumuşak, ondandır dedim içimden.

yollar cidden kötüydü. şu aralar kar yağıyor, sonra kar yağmıyor, sonra yağmur yağıyor ve sabaha karşı don tutmaya yazarken geri vazgeçiyor. yani böyle bi donuyoruz, bi çözülüyoruz; bi oluyor bi olmuyor bi şeyler ve o arada derede yollar da tüm açılarını ebe örekesinin tam tersine ayarlıyor. burda hepimizin ebesi aynı, tabiat ebe diyoruz kendisine. böyle ne yaparsanız yapın ya hendeğe düşüyor, varsa duvara ağaca tosluyor ve harbiden on üçüncü cuma'da doğmuş cenabet biriyseniz kış uykusuna yatmadan önce kurabiye peşine düşmüş kara ayıya falan denk geliyorsunuz. hee, bi de isa'nın birinci göbek kuzeni bile olsanız adım başı moose denen iri yarı hayvanata denk geliyorsunuz yaşadığım yerde. o yüzden ne yaparsanız yapın, ebeyi tersten görmediğiniz her an mucize gibi. buzu tipiyi öpün başınıza koyun, cüzzamı kucaklayıp n'aber bro!! çekin hesabı yaşıyoruz.

işte bu şartlar altında gayet de iyi idare etmekte bu araç. iki gün önce eve giderken sol şeritte çok ciddi bir yavaşlama olduğunu fark ettim. karanlıkta tam göremedim ama sol şeride fıyışamayacak kadar yanaştıktan sonra fark ettim ki bir koca heyula bana doğru gelüyür! meğer bi moose sırf kafasına esti diye ana yola inip trafiğin ebesiyle halvet olmaya karar vermiş. bunda bir sıkıntı yok, memleketin yerlisi bunlar lakin dev gibi bi yaratıkla aramda sadece cam var sözlük, hepsi o kadar. o anda acemi birileri korna çalsa veya dangoz turistlere falan denk gelsek de kameraları çıkarıp şakkıdı şukkudu yapsalar felek ilk benimle halvet olacak çünkü hayvanat bir sebepten dellense ilk bana dalacak o an. ödümü çatlatmadım elbette ama harbiden düşündüm, bu boynuzlar benim cama girerse ne yaparım diye. işte orda yüce yaratan'a, ulu manitu'ya ve mr. ford'a çok hızlı şekilde dua ettim ben.

doğruya doğru, benim aracım eski model ve ayrıca bu seri için konuşursak korozyona karşı hiç de başarılı değil bence ama böyle hayat memat meselelerinde gerçekten de kendimi güvende hissetmemi sağladığı için minnettarım. üç domuzcuk masalı gibi, en azından evim tuğladan amk! tank değil belki ama cüssesine çekişine her türlü güvenebilirim. karda buzda yol tutup, yüksek kilometresine rağmen canavar gibi çalışması da takdire değer bence. iç hacminden de pek memnunum. tüm bunlara ek olarak kendisinden çok daha pahalı aynı dönem gmc grubuyla gayet de onurlu bi kapışma verebildiğine şahit olmanın huzurunu yaşamaktayım.

kusuruma bakmasın, hızlanma süresinde aynı grubun gmc araçları bizim fordumuzu her türlü yer, çok rahat giydirir ve kendini özletir ancak ford candır, kara gün dostudur, aynı ürün grubundaki general motors araçlarıyla aynı iç konforu ve rahatlığı sağlar. hatta bence ergonomik olarak gmc grubundan daha rahatttır ve iç dizayn kalitesi daha iyidir*.
  • 100 lt benzin ile ortalama 400 km gidebileceğiniz bir araç. 4 km de 1 lt benzin içer.

mesajlara edit: o kadar zengin değilim arkadaşlar, dubaide kullandık aracı.

ulan adamlar 100 litre benzin ile 400 km yapsın banamısın demesin, bizde burda 1.2, 1.4 benzinli, 1.3, 1.5 dizel motorlarla 700-800 km gitmenin hesaplarını yapalım *
  • 2021 ve sonrası interior dizaynı ile amerikan marketinin incisi bana göre. bununla yarışabilecek tek araba gönüllerin efendisi ram trx ve onun da 2020 sonrası interior aldı gitti.

özellikle çekiş gücüyle kendi sınıfındakilerin bir tık önünde ve 9 bin pounda kadar sorunsuz her şeyi çekiyor. gerçek bir patriot olarak cadillac düşünüyordum ama özellikle 2022-23 dizaynları ile herhalde bu senenin şanslısı kendisi olacak.
  • 2008 modeline sahip oldugum aractir. tank gibidir, her yolda gider, 9000 pound ceker. tabi ki birkac kusuru vardir. eski kasalarda 5.4 2v motorlarda bujileri firlatma sorunu vardi. bu sorunu ozel tip bujilerle cozmeye calistilar ama bunlar da cikarirken kirildigi icin cok iyi bir cozum olmadi. 5.4 3v motorunda 2007 ve sonrasinda motorda degisiklikler yaptilar ve buji sorunu ortadan kalkti. sanirim 2015 itibariyle v6 3.5 ecoboost motora gectiler. bunlar canavar gibi motorlardir, eski v8 5.4'ten gucludur (teknoloji farki). karli bolgelerde bu araclarin marsbiyeli yoktur, cunku coktan curumustur. agirlik azaltmak amaciyla kaput ve bagaj kapagi aluminyumdur, fakat kullanilan boyayla uyumsuzdur, o yuzden on kaputta ve bagaj kapaginda boya dokulmeleri sorunu vardir.
  • "bu bile bana az gelir" diyenler icin (bkz: ford excursion)
hesabın var mı? giriş yap