şükela:  tümü | bugün
  • ford otosan'nın international truck of the year ödülü alan yeni çekicisi.
  • 100% yerli tasarım, üretim ve mühendislik. ford design studio ekibini kutlamak gerekiyor. mükemmel bir iş çıkardılar.

bir an önce canlı görmek için sabırsızlanıyorum.
  • ford otosan arge merkezinde 1200 mühendis tarafından yaratılan, ford otosan inönü fabrikasında ise üretimine başlanan, yerli ve milli olma özelliğiyle tanıtılan ford’un yeni çekicisidir. müşteri gözüyle kalite algısı yüksek bir tasarıma sahip olmakla birlikte trende uygun geometrisiyle göz doldurmaktadır. geometrik entegrasyon ekibini tebrik etmek gerekmektedir.
    iaa hannover 2018 fuarında itoy (international truck of the year) yani ‘yılın çekicisi’ ödülünü alması ümit vericidir. satış rakamlarının nasıl olacağı merak konusudur.
  • türkiye'nin arge yapan en büyük şirketinin bu krizde çıkardığı üzerinde büyük emeklerin ve umutların olduğu neredeyse tamamen yerli olan çekicisidir. çalışanların arasında adı büyük oğlandır (bkz: big boy)
  • video incelemesi burada.
  • büyük bir ödül almasına rağmen henüz yerli medyada yer bulamayan başarı.
  • 3 hafta önce otobanda gördüğümde gözlerime inanamamış, internette aratmış bulamamıştım. büyük bir mühendislik başarısı. umarım üretimde de sıkıntı yaşamazlar, yurtdışından da büyük büyük sipariş alırlar, iyice göğsümüz kabarır. konu hakkımda bilgim yok, yalnız fiyat konusunda rekabetçi olabilirse eğer avrupa için en büyük soru işareti servis ağı olur herhalde. yurtiçinde de başarısı büyük olsun da cari açığımıza bir köşeden tıpa olsun umarım.
  • %100 türk mühendisliği ile yapılmış ve ilk tanıtımında 2019 avrupa'da yılın kamyonu seçilmiş gurur kaynağımız. kutluyorum her emeği geçen insanı. bu tür adımlar umarım herkese örnek olur. 1.200 türk mühendis ve 5 yıllık bir emek.
  • %100 türk mühendisliği ile üretilmiş olmasının hiçbir anlamı olmayan ağır ticari.

marka yaratmak yerine önünde amerikan menşeili ford logosu olduktan sonra ne sikim olursan ol birşey farketmez.
  • yıllık üretimi 25 bin olacak diye yola çıkan, proje sonuna doğru 6 binlere revize olan ve malesef günümüz ekonomik koşullarında bir kaç bin adetlik yıllık üretimi olacak olan kamyon.