şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2010 ile 2017 arası üretilen kasası gerçekten güzel olan ve mutlaka bir gün edineceğim araçtır.
 • 1.6 powershift modelini test ettiğim otomobildir, test video
 • rakipleri polo ve ibiza'ya göre daha özel hissettiren araç. özellikle iç tasarım gayet başarılı.
  fiyatlandırma polo ile aynı hemen hemen.

  yeni polo'ya göre kıyaslayacak olursak iç mekan kalitesi daha iyi.
  kullandığım test aracındaki 17" jantlara göre süspansiyon konforlu çok daha iyi
  yol tutuş birbirine çok yakın. ancak fiesta daha heyecan verici.
  koltuklar bu sınıftaki en rahat ön koltuklar diyebiliriz. polo'nun koltukları bir önceki nesline göre sadece iyileştirilmiş.

  fiesta'da cam tavan için daha çok bedel ödemeniz gerekiyor.
  fiesta yeni neslinde çift kavraman şanzımandan vazgeçmiş, motor gücünü törpülese de standart kullanıcı için yeterli olacaktır.

  fiesta titanium'da vites kulakçıkları var, polo highline'da yok ancak vites kolu üzerinden manuele alabiliyorsunuz polo'da. fiesta'da ise tam tersi kulakçık var ancak geçici süreliğine manuel kullanabiliyorsunuz, vites kolunda manuel modu yok.

  polo ve fiesta'yı arka arkaya kullanan biri muhtemelen fiesta'yı daha çok beğenecektir. polo'yu 2. eli iyi ve marka imajından dolayı beyazını alıp geçebilir. ancak ibiza daha heyecan verici daha güçlü bir motorla geliyor. ibiza'yı da yabana atmamak gerekir.

  bagaj hacmi olarak polo 351 litre, ibiza ise 355 litre
  uzunluk polo'da 4052mm ibiza'da ise 4059 mm

  ağırlık olarak sanırım en hafifi 1047 kg ile ibiza.

  ibiza'nın 150'lik versiyonu geldiğinde muhtemelen fiesta titanium ve polo highline fiyatlarına göre fiyatlandırma yapacaklar. işte o zaman ciddi rekabet başlar.

  edit: polo kullanıcısı
 • (bkz: daşşak geçmek)
  poloyla fiesta kıyaslamak nedir lan? akşam akşam iyi güldüm
 • segmentinin en iyi 2 aracı karşılaştırılmış ne var bunda aq? iyice cılkını çıkardınız he.
  (bkz: sözlüğe yaş sınırı getirilmesi)

  edit: tercih hakkım olsa 1.6 benzinli powershift titanium fiesta derdim.
 • vignale versiyonunu merakla dahası heyecanla beklediğim araba. umarım siktiriboktan bir fiyatla çıkarıp hevesimizi kırmaz ford türkiye.
 • ilk olarak 1976'da üretilen markanın b segmentteki iddialı modelidir. günümüzdeki kasası mk6 olarak anılmakla birlikte tam 6 jenerasyondur banttan inmemiş bir efsanedir.
 • yeni modelde st-line versiyonu 1.0 ecoboost motorun 140 hp ve 180 nm sunan en güçlü haliyle ve altı ileri manuel şanzımanla gelecek çok yakın bir zamanda.

  arka frenlerinin disk olacağını ve fiyatının 95.000 lira civarında olacağını da ekleyelim. evet bayağı pahalı ama meraklısı için de kesinlikle özel bir üretim olacak.
 • 5 yıldır binip türkiye şartlarında beni memnun ve tatmin etmiş arabadır.
 • sıkıntısız arabadır. 2012 model benzinli 1.25i trend(en boş) paketini 3 yıldır kullanmaktayım. performans olarak tabi ki motor gücünden dolayı çok fazla beklentiniz olmasın fakat yakıt, sürüş konforu,sağlamlık açısından fiyat performans aracıdır. malum yakıt fiyatlarından dolayı 1 yıl önce lpg taktırdım ona da sıkıntı çıkarmadı.
  malzeme kalitesini eleştirebiliriz hele ford markasından bahsediyorsak bu konuda baya cimriler. paketine göre donanım ve malzeme kalitesi söz konusu.
  edit: imlâ.