şükela:  tümü | bugün
  • ford'un ecoboost adini verdigi bir motor mevcut bu aracta. v8 performansini v6 ile yakaladiklarini, haliyle daha ekonomik oldugunu iddia etmekteler.
  • yapilan cogu degerlendirmelerde olumlu yorumlar toplayan, fonksiyonel bir arac flex. ismi gibi farkli taleplere uyum gosteren bir ic yapiya sahip. elektrikli ikinci sira koltuklari bir dokunusla katlanip, bagaj icin buyuk bir hacim olusturabiliyor. cocuklu bir aile iseniz, piyasadaki diger crossover'lara gore cok daha alcak olan binme yuksekligi buyuk avantaj olarak vurgulaniyor neredeyse okudugum her degerlendirmede. ya da opsiyonel buzdolabi ve ileri geri hareket eden ikinci koltuk sirasi gibi ozellikleri bu araci uzun yolculuklar icin konforlu bir secenek yapabilirdi. ancak, bu aracin cok tutulmamasinin sebebi dis gorunusunde yatiyor. ozgun bir tasarimi olmamasi yadirganacak birsey degil. ancak klasik station wagon tasarimi ile piyasaya cikmis olsa bile simdi ki kadar celiskili durmazdi. aracin bu hali, alcaltilmis bir ranger rover'dan farksiz. malesef ic mekanda gosterdigi esnekligi dis tasarimina yansitamamis. bir suv ozellikleri sergilemedigi halde piyasada bu isi en iyi yapan suv'ye benzemesi bu aracin surekliligi acisindan iyi bir gosterge degil.*
  • bugun 34 rk 001 plakasıyla ikinci köprü üzerinde seyrederken gördüğüm taş bebek. rahmi koç'a ait olduğu kesin gibi...
  • bugün toprağa verilen güzel insan rahmetli (bkz: mustafa koç) 'un makam aracı olarak kullandığı model
  • dün anadolu yakası sahil yolunda görünce motorla kıçından ayrılmadan seyretmelere doyamadığım suv.
    seviyorum otomobilde köşeli hat.
  • 2019 modelini 4-5 saatlik bir uzun yolda kullandım, ford'un neden böyle bir araç üretmiş olabileceğini tartıştık durduk amerikalılarla yol boyu. sanki aşırı lüks bir ticari araçmış gibi. 4 çeker aracın ford d4 platformu, explorer ile aynı ancak kullanımının alakası yok. sürüş, neredeyse tehlikeli derecede hissiz, direksiyonda boşluk yok ancak araç hızlandıkça direksiyon boşalıyor, elektroservo direksiyonda ilk defa böyle bir durum gördüm. araç yavaşlarken de sertleşiyor ki normalde tam tersi olmalı. motor aşırı güçlü, gaz pedalına alışmak gerekiyor çünkü sıkışık trafikte aracı resmen zıplatıyor en ufak dokunuş. aşırı hassas yapılmış. yağmurlu yolda özellikle aracı 120 km ortalama hızda şerit içinde tutabilmek için diz ve dirsekten destek alarak sürmek zorunda kalıyorsunuz ki eliniz kolunuz bir süre sonra uyuşuyor, hakimiyet sağlamak çok güç. devasa bir kağnı kullanıyormuşsunuz gibi bir hissi var.

    sonuç olarak üretimden de kaldırılmış aracın hakkında çok da yorum yapmaya gerek yok ancak kullanılmadan önce özellikle aile vs ile beraber olunacaksa dikkat etmekte fayda var.
hesabın var mı? giriş yap