• bu aralar bi tane üstü açık versiyonu karaman sokaklarında arz-ı endam ediyor. gurbetçilerimiz sağolsun. gözümüz gönlümüz açılıyor sayelerinde.
  • normalde arabalara karşı çok ilgili bir insan değilimdir. ama mustang bu durumun istisnası. çocukluk hayalimdir. herkes o zamanlar mazda, porsche ne bileyim ferrari arabalara ilgi duyarken bu araba bi gün benim olacak derdim. gerçi hala diyorum. bir gün olacak elbette. yüksek ihtimal kaza yapmamak için binmeye kıyamam. ya da kıyarım sanırım ya. dünyaya kaç kere geleceğiz. ama karşısına geçip izlemek bile keyif verir ki. düşünsene sevdiğin insan yanında binmişsin mustang 1965 modeline, belki bir şehir gezintisi, belki arabayla çıkılan bir pazar kahvaltısına yolculuk...
  • bir insanin tek hayali bu olurmu,oluyor iste tek hayalim su canavarlardan birini ozgurce kullanmak. 64 olur 69 olur.
  • amerika’ya dair sevdiğim tek öge olan efsanevi araba modeli.
  • avrupaileşme adına son kasasında büyük adımlar atmış olan arabadır. hala avrupalı rakiplerinden eksiklikleri var ama amerikan hatları paha biçilemez.
  • son yıllardaki tasarımları nefis. bu yolda devam. ful paketle gelen özelliklerle (carplay, keyless entry, keyless-go vs) kazmalık hissi de azalıyor. yalnız koca mustang'in motoru 2400'ten başlatması karizmayı çizmiş. o motorla sport moduna almadan verim almak mümkün olmuyor. o modda bile atikliği çok etkileyici değil.
  • mustangin bir felsefesi vardır ve saygıyı hakeder çok net. bring sally up bring sally down der, susarım, evcilleşmeyi sevmeyenlere gelsin :)
  • amerikan tofaş’ı marka. türkiye’de vergi sebebiyle çok pahalı olması da bizim bahtsızlığımız.
  • gençliğimizde alın terimizle alamıyoruz ya şunu ben ona yanıyorum. alırım. 40 yaşında alırım da o zaman ne kıymeti var. gider toyota corolla alırım paşa gibi.
hesabın var mı? giriş yap