şükela:  tümü | bugün
 • avustralya piyasasına 57bin usd den girmiş. motoru 2.0 bi turbo 210 beygir. sanırım bu ülkeye gelirse pek rakabetci olamayacak.

  edit : beygir düzenlemesi.
 • ford türkiye'nin açıklamasına göre kendisi yakında yollarımızdadır.

  https://blog.ford.com.tr/…go2l5560isn1meq3my7udgv6g
 • tüm türkiye'de sadece 3 ford bayisinde satışa sunulacak ford'un yeni pick-up modeli. tr'de 2.0 dizel, 10 vites , 213 beygir, 500 tork şeklinde epey üstün performans seçenekleri ile satışa çıkıyor. boyutlar olarak ranger ile temelde aynı olmakla birlikte ön profilinde daha geniş ve şişkin kaput yanları ve çamurluk tasarımı, yekpare çamurluk dodikleri ,daha geniş aks aralığı ve standart pick-uplara göre yerden yüksekliği, off-road marşpiyel, a/t arazi lastikleri ile özellikli bir araç. ama en önemlisi belki de fox süspansiyon ve 8 ayrı sürüş modu sunması.

  kabin wildtrack'a oldukça benzemekle beraber, sparco koltuklar ve sportif direksiyon, navigasyonlu ekran, direksiyondan vites değiştirme gibi ekstraları var.

  modifiye edilmiş rangerlarda ulaşılmaya çalışmaya görüntü heybeti kendisinde doğuştan var ve çok daha makul modifikasyonlara gerek duyuyor.

  safkan bir off -road aracı değil ama hafif arazi ile birlikte park sorununu es geçerseniz şehirde de ikinci araca gerek duymayacak kıvraklıkta bir araç olması cazip. performans off-roadcusundan ziyade hem dağda bayırda hem de şehirde şık ve güzel bir araç olsun deniyorsa doğru tercih.

  tabi aracın diğer pick-uplara göre fiyatı da özel. henüz tam fiyat aralığı çıkmasa da 380-385 bin tl gibi düşünülüyormuş. almanya'da ranger 37.000 euro iken raptor orada da 67.000 euro. yani araç tüm dünyada standart rakiplerine göre her yerde pahalı. bunun üzerine de kasa roller kapağı opsiyon olacak. başka da opsiyonu yok zaten.

  2.0 olması ve fox süspansiyonu ile modifiye 3.2 wildtrack'i geri ver beni al der gibi.
 • ülkemizde sadece 3 ford bayisi tarafından satılan (istanbul, ankara, antalya), satışa ilk sunulduğu aralık 2019'da 440 bin lira civarında iken, an itibari ile fiyatı 480-495 bin lira aralığında gezen, oldukça az sayıda getirilmesi itibari ile peşin para dahi ödeseniz en erken 3 ay sonra teslim alabileceğiniz, baktığınızda dönüp bir daha bakmanıza neden olacak pick-up.
 • antalya bayisi ile görüştük. eylül de bir tane geleceğini söylediler. ayırtmak için yüzde on kapora istiyorlar. kullanan memnun kalan var mı?
 • baba olsam hayal arabam bu olurdu. bir de hardtop alırsın tamam.
 • görsel

  altyapısı ve arazi sürüş modlarıyla birlikte çılgın bir araç. bir ara hakkında mustang gt'nin ve abisi f150'nin de kalbinde yer alan ford'un 5 litrelik coyote v8 motorunu alabileceği söylentileri bile offroad severleri heyecanlandırmaya yetti. 7500 devir çeviren ve çok güzel sesi olan bu motorla ranger raptor'u alıp dakar'a sokmak güzel olurdu.

  araç 2,5 tonluk bir dev, 2 litrelik ecoblue dizel ünite kağıt üstünde oldukça güçlü ve verimli: 3750 devirde 213ps (210hp) güç ve 1750 devirde 500nm tork üretiyor, sayılar kulağa yeterli gibi geliyor ama aletin ağırlığı düşünüldüğünde aslında alınan performans ortalama üstü bir kompakt araçla eşit olacaktır. tüketim değerleri şehir içi 11-12 litreleri (kağıt üstünde 8,2lt)bulacaktır ki bu ağırlıkta bir dev için oldukça normal. bf goodrich all terrain lastikler de şehirde yakıt tüketimine pek yardımcı olmayacaklar. bu aracı alıyorsanız lütfen ama lütfen mutlu olacağı arazi ortamına sokun, antalya sıcağında malamute beslemek gibi hataya düşmeyin. sokun raptoru dağ, çamur ve engebeli arazilere, mutlu köpekler gibi koştursun.

  aktif şehir içi güvenlik yardımcıları ve yarı otonom sürüş becerileri biraz zenginleştirilse alıp kapının önüne koyacağım, tek aracım olacak. yapılış amacı şehir içi sürüş olmadığı için bu tarz güvenlik donanımları yerine altyapı ve arazi yeteneklerine yatırım yapmak en doğrusu idi ve ford da öyle yapmış. yine de gönül her işe bunu kullanmak istiyor, alalım çocuğu okuldan, eve giderken ufak bir arazi sürüşü, biraz drift, "bir daha baba bir daha" diye çocuğu (daha çok kendimizi) eğlendirelim birlikte ve anneye sağ salim dönelim.

  bu başlıkta ufak da bir vw ve ford işbirliği hatırlatması yapalım: ford ve vag, ford'un yeni bir ticari van geliştirmesi (platform ortak kullanılacak) ve ranger altyapısını vw ile paylaşması karşılığında vw'nin elektirikli araç ve otonom sürüş teknolojilerini ford'la paylaşması konusunda anlaştılar, bu anlaşmadan yüksek sayıda ticari araç satışı ve yüksek getiri bekliyor her iki taraf da. 2022 ya da sonrasında umut ediyorum ki amarok raptor görürüz.
 • güney afrika’da üretilen araçtır , türkiye’de almak istediğim nadir araçlardan biri , aynı araç avrupa’da türkiye fiyatından daha pahali , amerika’da tanıtıldığından beridir yerli yabancı bütün tanıtımları inceledim , türkiye’ye gelebilecek en iyi pickup
 • almak istedigim arac