şükela:  tümü | bugün
 • fp diye bi dergi. uluslararasi politika hakkinda.
 • bilgi üniversitesi aracılığı ile tanıştığımız dergi.
 • samuel huntington'un kurucusu oldugu washington dc merkezli dis politika dergisi. editorlugunu eskiden venezuela'nin sanayi ve ticaret bakani olan moises naim yapmakta, soli özel de yazarlar kurulunda bulunmaktadir.
 • yaşayan en büyük 100 entellektüel listesine fethullah gülen ve orhan pamuk gibi vatanına bağlı, vatanının kuyusunu kazmayan iki süper insanı alarak kahkahalara boğmuş dergi. bununla ilgili en güzel espriyi burçin simsek ("sanıyorum listede bir ben yokum") yapmıştır.
 • entellektuel olmanin en temel kriteri olarak, "uniter devletin ve tek bayrak altinda toplanmis milletin bolunmez butunlugunu savunmak, vatanin kuyusunu kazanlara karsi tam tekmil siper durmak" kriterini belirlemeyerek hepimizi kahretmis bolucu yayin orgutu.
 • derginin yaşayan en büyük 100 entellektüel listesine isteyen istedigini aday gosterebilmektedir. dolayisiyla fethullah gulen'i bu listeye dahil ettigi aciklamasi tamamen atistir.

  nurcu genclik oynuyor egleniyor zihinsel masturbasyon yapiyor. birakin ellemeyin. hi hi evet canim evet fetosunuz yasayan en buyuk yuz entelektuelden biri evet. ah caniim size de yazik.
 • açtığı "yaşayan en büyük 100 entellektüel" oylamasında fethullah gülen'in biyografisi olarak şöyle yazmış dergi:

  religious leader
  a modernist islamic scholar and leader of the movement named after him, gülen is widely considered one of the most important muslim thinkers alive today. he has authored more than 60 books.

  yani türkçesi:

  dini lider
  modernist islam bilgini ve kendi ismiyle anılan hareketin lideri olan gülen, bugün geniş kitleler tarafından en önemli müslüman düşünürlerden biri olarak kabul edilmektedir. 60'dan fazla kitabın yazarıdır.

  ekkkksssssküüüüüüüüüüüüüzzzzz mi??????

  (aynı listede noam chomsky, richard dawkins, e.o. wilson, salman rushdie, v.s. ramachandran gibi isimlerin olmasının, daha doğrusu fethullah gülen'in bu insanlarla aynı listeye girebilmesinin şaşkınlığını uzun bir süre üzerimden atmam mümkün olmayacak sanırım. ayrıca derginin güvenilirliği konusunda da leziz bir ipucu).
 • açtığı "yaşayan en büyük 100 entellektüel" oylamasında siyasal bilimcilerin basi cektigi dergi.
  hemen arkasindan ekonomistler geliyor. o is de biraz tuhaf ama neyse...thomas freidman'i da o listede gordum ya artik olsem de gam yemem.
  saka bir yana listeye bakinca: pope benedic'tin entellektuelligi hakkinda biraz dusunmem gerekti..ama abd yi irak savasina surukleyerek son 8 yilin en buyuk sucunu isleyenlerden birkaci da bu listeye girerek entellektuel olduklarini ispat etmisler. aferim...:
  malcolm gladwell, frank fukuyama, niall ferguson, samuel huntington, robert kagan, ve en entellektuelleri de: david petraeus
hesabın var mı? giriş yap