şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: forest camp)
  • orman mühendisi bir gencin hikayesini anlatan film. 17 dalda oscar'ı vardır. genç forest'ın nottingham forest'ta amerikan futbolu oynadığı yıllar filmin en güzel bölümüdür. run forest run!
  • tom hakns'in çok süfer oynadığı film. muhteşem oyunculuk. 26 dalda altın portakal almıştır.
  • 3 gün önce izlediğim keyifli bir film. akılda kalıcı , düzgün oyunculuk için tercih edilebilir.

olağanüstü diyemem diyemem, o kadar da can evimden bulmadı beni hani...
  • bu filmdeki jenny de tam bir skyler white vakasi.
  • adı forrest gump olan versiyonu an itibariyle english club tv'de ingilizce altyazılı başlamıştır.
  • dünyayı zekası biraz geriden gelen birinin gözlerinden anlatan, muhteşem tom hanks oyunculuğuyla izlenilesi bir başyapıt..
    film tamamen verdiği mesajdan ibaret ve mesaj çok net; asla arkana bakma.. run forest run !
  • ormanda pike çekerken bilardo mafyasına yakalanan kızın overlokçular tarafından kurtarılmasını anlatan epik üçleme
  • run forest run!!
  • dün izlediğim film. güzel bir giriş müziğiyle film sizi hemen ta en başında etkiliyor, daha sonra zeki olmayan kahramanımızın yürek burkan hikayesini dinlemeye başlıyoruz. her ne kadar zeki olmasa da birçok konuda yetenekli olan forest gump insani özellikleri (karşılıksız sevgi, verdiği sözü tutma, fedakarlık...) ile kendini bize daha çok sevdiriyor ve düşündürüyor acaba insanoğlu yalan atamayacak kadar zeki olsaydı neler olurdu diye.

ben filmi çok beğendim ama tek rahatsız olduğum konu nike reklamı oldu aynı ayakkabı ile kahramanımız uzun süre amaçsızca koştu, keşke hiç reklam almasalarmış neyse o zamanlar youtube yoktu böyle reklam verilirmiş herhalde diye diyip söyleyeceklerimi noktalayayım.