• erol alkan reyis'in bi rework'u vardır ki yeme yanında yattır.
    https://www.youtube.com/watch?v=hpmwgyeehb8
  • masterpiece by erol alkan.
  • bu şarkı aslında üç ayrı şarkı. şaşırmıyorum çünkü altında (bkz: connan mockasin) imzası var.

evet, öncelikle klasik stüdyo kaydı ile bedenim böcek gibi ezilmiş ve içimden ruh fışkırıyor gibi hissediyorum, live versiyonunda ruhum tüm evreni tüm geçmişi ve tüm geleceği dolaşıyor, erol alkan remixinde ruhum bambaşka bir bedende can buluyor.

bu şarkının ayık kafayla yapıldığına inanmıyorum bu gerçekten müzik bir din olsa ilahisi olacak türden bir şarkı.

üst üste işlenen melodiler o kadar birbirinden değerli ve naifler ki hiçbiri diğerini ezmemiş. 4 5 tane ritimli ses duyuyorum ama hiçbiri baskın değil hiçbiri diğerine zarar vermiyor ve baskılamıyor...
  • kıymeti bilinmemiş şarkılardan.

gözleri kapayıp yukarı baktığınızda, kulağınızda bu şarkı varsa eğer, sizi farklı yerleri, farklı düşünceleri hissetmeye sevk ediyor. hele bir canlısı vardır ki, öf.
  • (bkz: underrated)
  • sözleri şöyledir:

from big west
    that never change
    of dalston
    forever dolphin love

why dull steed, she has no hair
    ı'll talk to her
    forever dolphin love

and dun's life, he's turning heads
    he talks to her
    forever dolphin love

from memories
    that never change
    of dalston
    forever dolphin love

oh sunder, ı loved her
    she was to be my wife
    oh sunder, ı loved her
    she was to be my wife
    my wife, my wife

from black beans
    that never change
    of dalston
    forever dolphin love

from big west
    that never go
    of dalston
    that never back in place

from big west
    that never go
    of dalston
    forever dolphin love

from memories
    that never change
    of dalston
    forever dolphin love
  • connan mockasin'in 2010 tarihli ilk albümü ve bu albüme ismini veren güzelim şarkı. şarkının video klibi beyin yakar. bir yerde albümün tarzına lo-fi blues pop + ilahi jazz rock + aşırı duygusal psychedelic yatch rock diyor... nostalji, hawaii havası, perküsyonlar, belki de dünyanın en güzel albüm introlarından biri.

mockasin aslında yayınlamayacakmış albümü ancak annesi zorlamış ya da ikna etmiş diyelim. zaten albümü ailesinin evinin bahçesinde bir çadırda kaydetmiş. ev sıcakmış da çadırda yatıyormuş da güzel bir deniz esintisi geliyormuş da.

şarkıya gelecek olursak, yunuslarla ilişkisini ve okyanuslarla olan, anlayabiliyoruz tınılardan. öyle dertlerin içinde oturup dinlendiğinde, kapalı havada, şarkılardan başka bir şey olmasın diyor insan ve sessizlikten başka.
  • şu şarkıdan benim kadar haz alan başka bir insan yeryüzüne gelmemiştir sanıyorum ki. connan mockasin bile benim kadar keyif almıyordur. 4. dakikadan sonraki o girişine art arda 3 iniş 2 çıkış 1 iniş barındıran melodisine öylesine aşığım ki. bir entryde belirttiğim gibi 3 farklı versiyonun hepsine de ayrı bir vurgunum.

albüm versiyonu
    normal versiyonunda 4 dakika kadar bir önsevişme mevcut. o ritmi bana verene kadar iyice çıldırıyor. şarkı kopuk ama live kadar değil.

live
    live versiyonu çok kopuk. inanılmaz doğaçlama içeriyor ama o ritmi bana bu sefer şekil değiştirip veriyor.

erol alkan
    erol alkan remixi ise istediğimi anında ve uzun süre veriyor. her ne kadar olağandışı keyifli olsa da beni süründürmediği için en az sevdiğim bu. buna rağmen onu bile binlerce kez dinlemişimdir...

edit:
    akustik
    ha bir de bu var. o elektronik melodiyi çok veremediğinden çok beğenmiyorum. ama connanı çalarken izleyebildiğim ve benim gibi zevkten kıvrandığını gördüğüm için beğeniyorum.

king krule rework
    burada biraz anormal bir sesle başka bir versiyonu da mevcut. bassı beynime dayadığı için bir hayli farklı ve cesur bir rework. iyice grunge moduna sokmuş şarkıyı. ama sevdiğim kısımlarını vurguladığı için başarılı buldum. o muazzam melodiyi bass gitardan bir hayli sert bir şekilde durmak hoş...
  • live versiyonu astral seyahat niteliğindeki connan mockasin şarkısı, on senedir dinlemekten bıkmadım.
hesabın var mı? giriş yap