• ghosts from the past albümünün en güzel bang gang şarkılarından yalnızca birisi.

sözleri de şu şekilde:

you can see her in the distance, where she walks alone.
    then you follow her direction, to your second home

the evening grabs us in the sounds we are bound
    we sit and watch the sun moving down
    it feels so good to have you around
    wish we could stay forever, have forever now.

she has jammed you with suggestions and you like to know
    why she seduced your inner conscience, where she wants to go.

we sit and watch the sun moving down
    wish we could stay forever, have forever now

we listen to the silence streaming
    memories they take us back to the day we met
    where we ran with kissing
    will we ever have this feeling again

we sit and watch the son moving down

we sit and watch the son moving down
  • istanbul da pes turnuvası bir ihtiyactır zirvesi'nde şampiyonluğa grup maçlarında 5-2 yenildiği badimi 6-3 yenerek ulaşmış, yuxel abimizi 7-1 yenerek ona ayıp etmiş olan yazar. tebrik eder, diğer zirvelere de bekleriz.
  • hastasıyız ailecek.
  • iki gündür mü ne görmüyorum valla depresyona giricem. no risky dams ulan.
  • en heyecanlı konuda bile seri katil soğukkanlılığında beyanatlarıyla, ilginçlikler abidesi gözlük koleksiyonuyla, her şeyini çantasında taşımasıyla, bir lennon bir morrison tarzı kamuflajıyla ne kadar kafamı karıştırmaya çalışsa da zihnini çözmeye ant içtiğim, otostop ustası rocker-yazar.
  • yarın bir grup insana marks'ın güncelliğini anlatacak, bu saatte oturmuş youtube'dan kaka'nın gollerini izliyor. kendisi de bu duruma isyan etti az önce.
  • bir sürü uğraşıp radyo odtüde all my love çaldırıyorum kendisine (no risky dams severler için diye bir anonsla hem de, o ne be diye soran dj'e açıklama çabalarım falan var bir yanda) bağlantı gidip geliyor diye kaçırıyor, adada mahsur kalıyor merak edip sabahın köründe mesaj atıyorum, niye merak ediyorsun diye kızıyor, iki lafımdan birine "salak salak konuşma" diye tepki gösteriyor. ne biçim adam bu be!
  • bunun sabah beş sularında inanılmaz sakin bir şekilde bir tabu oynayışı var ki hayran olunası. hayatımda herangibi bir oyunu bu kadar sakin oynayan birini görmedim. "bu bir dağ" "bu nobel almış biri" şeklinde başladığı tanımlara " bu bir kadın" diyerek son noktayı koydu. bir de zorla doors dinletmese facebook'ta fanı olucam.
  • böyle bir yazar aslında yokmuş. nasıl bir yazar? "kürt sorununda çözümün muhatabı abdullah öcalan'dır" diyen bir yazar. barışın nasıl olabileceğine dair fikirlerini söyleyen bir yazar. böyle yazarlar yok aslında, bunları diyen insanlar yok. olmamalı. uçmuş olması bunu ima ediyor sanırım.

televizyonda, pkk'li barış elçilerinin yüz binlerce insan tarafından halaylarla, zılgıtlarla, çiçeklerle karşılanmasını izliyoruz bir yandan. sonra bir de bakmışız ki bu adam ekşi sözlükten atılmış, kürt sorunu hakkındaki entryleri yüzünden.

oysa kürt sorunu konusunda kafamdaki milliyetçi önyargıların kırılmasına vesile olan ilk yerdi benim için ekşi sözlük. şimdi televizyonların ana haber bültenleri sözlüğü geçti mi yani bu konuda? vay arkadaş.

o diil de, bu adamın başlığına yazdığım ilk entry'nin bu olması da koyuyor bir yandan. halbuki ne entryler döşeyecektim yoldaşımın başlığına. kısfmet.
  • fikirlerini söylediği için değil, atatürk'e çirkin iftirası ve küfür ettiği için atılmıştır.
hesabın var mı? giriş yap