şükela:  tümü | bugün
  • tek yöntemi vardır kaldıracını 5'den yukarı çıkarmamak. ve az buçuk ekonomi teknik analiz bilgisi.
  • para alip satmak?
  • forex piyasasına hiç girmemek. en azından para kaybetmezsiniz. bu da benim gözümde kazanmanın yarısıdır. spkn gereği ülkemizde yatırım tavsiyelerinin çoğu aracı kurumlar tarafından verildiği için finansal piyasalarda para kazanmak için sürekli alım satım halinde olmak gerektiği algısı yaratılır. çünkü siz ne kadar çok işlem yaparsanız aracı kurumlar da o kadar komisyon geliri elde ederler. oysa ki en iyi finansçı diyeceğiniz insanların çoğunu toplasak, günlük, haftalık ve aylık tahminlerini alıp bir kenara not etsek çoğu tahminlerinin yanlış çıkacağına adım gibi eminim. bu sefer tahminlerini yıllık bazda istesek sonuçlar daha iç açıcı olacaktır.

siz siz olun kısa vadeli kumarhaneye dönmüş forex dünyasından uzak durun. görece daha az riskli sermaye piyasalarında, uzun vadeli yatırım yaparak elde edeceğiniz sonuçlar daha başarılı olacaktır.
  • kucuk isletmeyim ama buyuk dusunuyorum ayaklariyla forex'da marjinlere abanip spekulasyondan para kazanmaya calisan denyolar, size sesleniyorum: yedirmezler.

bunun kralini kuresel piyasanin %90ini teskil eden 12-13 banka yapti tam 10 sene boyunca, gunluk 5 trilyon hacmi olan piyasanin anuna koydular tabiri caizse.
    http://www.bbc.com/news/business-26526905

sonuc: 2 milyar dolar odenen, en az 10 milyar donen odenmesi beklenen ceza, isinden olan ve buyuk ihtimal hapsi boylayacak yuzlerce insan.

sen de diyorsun swap-mis komisyonmus, uzun vadeymis... la olm adamlar milyar dolarla islem yapiyor, sen kurtlarin agzindan but koparmanin hesabini yapiyorsun. endekse yatir parani uzun vade, neyine yetmiyor? adrenalin ariyorsan git bungee jumping yap, strip club'a git kariya kiza harca, ne isin var forex'te?

tobe tobe
  • söylenenin aksine mümkündür bu. fakat birkaç kuralı var elbette. benim kendime ilke edindiklerim ;

- açgözlü olma
    - manipülasyon olabilecek zamanlardan uzak dur. (fed verileri vb zamanlardan)
    - az riske et az kazan damlaya damlaya göl olsun.
    - paranın belirli periyotlardaki grafiklerini takip et.

belki bu saydıklarım uzman forex oyuncularına göre çok saçma olabilir kabul ediyorum. ama küçük bir oyuncu olarak bu şekilde az da olsa para kazanabiliyorum henüz ciddi bir para kaybetmemekle birlikte az az kazandım hep. benim naçizane tavsiyem bu yönde olacaktır. tabii bu şekilde oynarsanız vurgun yapma ihtimaliniz çok düşük olacaktır aynı vurgun yeme ihtimaliniz gibi.

adetten not: yatırım tavsiyesi değildir kişisel görüştür.
  • tam tersi olarak para kaybetmeme yöntemi olarak bakılması gereken konudur..
    işleme girerken ne kadar zarara katlanacağınızı hesaplayın, pozisyon açınız diyelim önce zaten spread yiyeceksiniz unutmayın, sonra bir süre zararda kalacaksınız, kırmızı görmeye alışın, eğer eminseniz pozisyon hedefinizden sakın ama sakın çıkmayın ve kalın..
    bekleyin..
    bekleyin ama margin call yiyene kadar değil..

önce bilgi..
    sonra psikoloji..
    ama en büyük etken psikoloji..
  • yeni nesil bankerlik ile para kazanma yöntemleridir.
    (bkz: kastelli)
    (bkz: yalçın nereye koşuyor)
  • forex'de yalnızca oynatan para kazanır.
  • forex şirketleri, size güzel bir kazanç vadeder ve sonu genellikle hüsran olur.
    başlığı açan arkadaş ta forex şirketlerini tekrar etmiştir.
    tecrübelerini sizinle paylaşmayı vaad edip ortalıktan kaybolmuştur.
  • forexten para kazanmasını bilen adam şu an purosunu içerken viskisini yudumluyordur ve muhtemelen sözlüğe girmekten daha eğlenceli sosyal ve kültürel faaliyetlerde olduğu için, hiç bir zaman gerçeklerin yazılmayacağı bir başlık.