şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gameforge'un çiçeği burnunda, yepis yeni oyunu. daha tam çözememekle birlikte iyi gibi gözüküyor. adresi de şöyle;

  http://forgeofempires.com/

  edüt: buna tıklayınca ingiliz serveri açılıyor. türkişin linki şöyle; http://tr.forgeofempires.com/
 • iyi falan olmayan dandik buglarla dolu browser oyunu. iki ay kadar oynadım, sürekli kendini tekrar eden, uygun materyaller haritanızda çıkmamışsa gelişemiyorsunuz, ve daha kötüsü, ittifak kuramıyorsunuz henüz.
 • diğer online oyunlardan farklı olarak sürekli devam ediyor diğer oyunlar gibi saatlerce beklemek zorunda değilsiniz. biraz da farmville havası mevcut.
 • farmville, cityville, travian karışımı bir oyun. hatta gelişim haritası sebebiyle age of empires havası da olduğunu söylemek mümkün.
  her binanın yollarla ana binaya bağlı olmak zorunda olması oyuna farklı bir amaç katıyor ama bir yandan da kastırıyor.
  çoğu online oyun gibi başında ne kadar vakit geçirirseniz o kadar hızlı gelişiyorsunuz. ama kendinize göre ayarlayıp ister 5 dakikada kendini yenileyen evlere yatırım yapabiliyorsunuz isterseniz 4 saatte bir yüklü bir miktar para getirenlere yöneliyorsunuz. seçenekler sunması hoş.
  savaşlar da "birlikleriniz gitti yendi geldi" şeklinde yazıyla değil, askerleri tek tek yönettiğiniz 'turn based' bir savaş arenasında gerçekleşiyor.

  oynamak isteyenler şu linkten girerlerse bana da bonus geliyor: ** http://tr.forgeofempires.com/…=player_invite_linkrl
 • tv reklamından gördüğüm ve isminden anladığım kadarıyla age of empires çakması bir oyun.
 • tüm şehrinizin yollar ile ana binanıza bağlı olması zorunluluğu ile caesar ve pharaoh türevi oyunlara, teknoloji haritası ve grafikleri ile age of empires'a, sıra tabanlı savaşları heroes of might magic'e benzeyen güzel browser tabanlı oyun. halen çeşitli bugları mevcut ve beta aşamasında. düzenli olarak güncelleme alıyor. biraz vakit öldürecek, bağlanacak bir browser oyunu arayanlar için iyi bir alternatif olabilir.
 • ilkellikten günümüze geliştiğiniz bu oyunda eğer kayıt esnasında burayı tıklayarak kaydolursanız demir çağına kadar olan dönemde size hertürlü sahip çıkılacağı vaadi verilen oyun. eğer yanlış duymadıysam yılın oyunu seçilmişliği de varmış.
 • türkçe karakter serbest olduğundan güzel bir rumuz seçerseniz ileride pişman olmayacağınız oyun. uzun da olmasını tavsiye etmiyor uzmanlar çünkü giriş işlemi rumuzla yapılıyor. daha fazlası için tıklayın
 • oyunun en kritik olayı ev yapımı...ait olduğu çağadaki evleri yaptıkça puan artıyor. ev yapmayı unutmayın. erzak üreticisi ve savaşmakta baya puan getiren şeyler. güzel oyun... güzel oyunda lakin geç dönem ortaçağ artık iyicene zıvanadan çıkmış durumda. 60 ilerleme puanlı teknolojilerinden tut bu teknolojileri açmak için istediği 200 kurutulmuş bitkisine eeeeeeh sıktın ha!
 • history channel'da reklamı dönüp duran oyun.

  üşengeçlikten bakamadım bir türlü...