şükela:  tümü | bugün
 • izlediğim en güzel romatik komedilerden biri, hatta muhtemelen en iyisidir. özellikle yan öyküde ellen ve mickey'in hikayesini dinlerken adım adım çıldıran liz beni benden almıştır. julie kavner'ı da nereden tanıdığımı çıkarmak için az taklalar atmadım. tahmin edebileceğiniz gibi kendisini değil sesini tanıyormuşuz (bkz: marge simpson)

  --- spoiler ---

  never say famous last words, because they could be.*

  --- spoiler ---
 • kesinlikle izlenmesi gereken romantik komedi filmidir, hastaneye yetiştirilmeye çalışılan kese kağıdı bölümü gerek billy crystal'ın oyunculuğu gerekse polisin olaya verdiği tepki açısından çok çok keyiflidir. ayrıca;

  --- spoiler ---

  ölen babasının kaybolan tabutu bulunduktan sonra billy crystal'dan onu teşhis etmesi istenir. bunu yapmak istemediğini belirtse de prosedür gereği zorunlu olduğu için ısrar edilir. işte o anda billycan ömrüm boyunca unutmadığım ve unutamayacağım repliğini söyler:

  - o zaman sırtını çevirin lütfen, çünkü ben onu hep giderken gördüm*

  --- spoiler ---
 • 1995 yapımı olduğu halde 2016'da izlediğimde bile muhteşem bulduğum romantik komedi filmi.. yalnızsanız izlemeyin, sevgili ile izleyin diye uyarma ihtiyacı doğuran film.
 • woody allen filmlerinin lezzetindeki diyalog kalitesiyle billy crystal'ı yeniden sevme sebebi. çok tatlı bir film.
 • son zamanlarda seyrettigim en güzel romantik komedilerden biri. bence klasik olarak arsivinizde bulunmasi gereken bir yapit. izlerken gülmekten öldüm sahsen.
  oyuncular: billy cristal, debra winger, joe mantegna, cynthia stevenson
  yapim tarihi : 1995
  insana yasama ve sevme istegi getirten çok nadir bir film (sevgilinizle izlemenizde yarar var)
 • when harry met sally adlı filmin neredeyse holywood romantik komedi anlayışını değiştirmesinin ardından aynı gaz ile çekilmiş hoşça vakit geçirmek için ideal olan bir film...
 • billy crystal film içinde babasının tabutunu kaybeden havayollarının halkla ilişkiler müdürü debra winger'a aşık olur ve pariste beraber hoş bir vakit geçirdikten sonra b.c. amerikaya geri döner. ancak gönül hasretiyle parise geri dönen b.c. pariste d.w'ı şöyle karşılar:

  - bu havayollarının nesi var !? şimdi de annemi kaybettiler !
 • adi casablancaya gonderme yapan film.
 • paris'e giderken ucagin film servisinde denk gelip izledigim ve lan neden daha once izlememisim dedigim romantik komedi filmi. paris, billy crystal ve debra winger faktorleri onemli rol oynadi filmi secmemde o ayri mevzu. zaman zaman gulduren zaman zaman da gozleri doldurtan bir film. aslinda erkek dogasina aykiri ama sevdim ben.
 • nba yle alakalida cok guzel sahneleri vardi bu filmin.charles barkley ve david rabinsonun nbade kral olduklari bi donemde cekilmis film.jordanin biraktigi donem.
  filmin basinda robinsonla barkleyin biribrlerine girmeleri,agiz dalaslari ardindan charlesin macin hakemi olan billy e gelip kufretmesi,tv de charles hakeme disarda rastlarsa dovecegini soyledi haberleri,billyin bunlari dumur bi ifadeyle izlemesi.
  ayrica nba hakemlerinin hayatinida dogru ve gercekci yansitmistir.zira ntvde nba hakemlerinden birinin sezon icinde yaptiklarini,seyahatlar,kurslar,antremanlar falan,filmle birebir uyuyodu.