• 2017 yapımı kore filmi olan baya sağlam bir iş olmuş.
    film aslında biraz garip, ilk yarısı korku/gerilim tadında. öyle ki gece tek başıma izlerken korkup kapatmak zorunda kaldım. filmi sabah gün ışığında bitirdim.
    ama aptalca bir karar vermişim. kapattığım andan sonrası, yani filmin ikinci yarısı bir dram/melodram tadında.
    ben çok beğendim. muhakkak izleyin.
    notum: 7.5/10
  • filmi için konuşacak olursam,

"hiç mi anlamadin oğlum insan bilir ne yaşadığını"
  • bittiğinde vay amına koyayım diye ekrana baktığınız şahane film. son sahne insanı çok acayip düşüncelere sürükleyebiliyor.
  • super super super linkin park parcasi, in the endden bile guzel bence.
    from the top to the bottom
    bottom to top i stop
    at the core i've forgotten
    in the middle of my thoughts
    demek istiyorum sadece
  • netflix’de umutsuzca gezinirken rastladığım 7.4 imdb puanıyla iştahlanıp başladığım güzel senaryosu ile yine hayranlık uyandıran bol twistli güney kore filmi.

---- spoiler ---

film karakol sahnesiyle ikiye bölünüyor, aslında bir hikaye iki bakış açışı barındırıyor, ilk hikaye göstermek istediği ikinci hikaye ise gerçekte olanlar..

--- spoiler ---

iki karakterinde hayatları 20 yıl öncesinde aynı anda değişiyor ve 20 yıl sonra aynı anda intihar ediyorlar.
    --- spoiler --
  • film hakkında yukarıda yazılanlara katıldığımdan ikinci baskı yapmayacağım. peki buraya neden çıktım?

bkz: filmin kapanış müziği.

filmin sonlarına doğru çalan çok güzel bir film vardı, kapanışı da onunla yapmışlar. biraz aradım taradım ama sanırım bir adı sanı yok. sadece kapanış müziği.

bol kemanlı, hafif hüzünlü müzikleri seviyorsanız alalım sizi buradan:

korean movie - forgotten - ending instrumental: https://www.youtube.com/watch?v=b-nj4ictx3a

bu arada bu müzik bana çok bilindik başka bir film müziğini hatırlattı, durun bulup geliyorum.

edit: buldum. sonra tuğba neden kendini seviyor? alın bakın benzemiyorlar mı allasen? zaten buna da bayılıyorum.

in the mood for love. song yumeji's theme: https://www.youtube.com/watch?v=75i1msaho9k

hep derim, müzikleri güzel olan filmler bir başka güzel oluyor azizim.

iyi akşamlar,
  • sonu insanın içini parçalayan bir kore filmi.. evet film korku gibi başlıyor, ama aldanmayın devam edin, en fazla 30-35 dakika sonra normale dönecek ve gizemi çözmeye çalışacaksınız..

--- spoiler ---

bir kızın -gereksiz uzun- çığlıklarının acemi bir katil adayının eylemiyle birleşimesinden doğan hüzün dolu bir hikaye izliyoruz.. kore'de de koskoca doktor olmuş adamın nasıl sigorta parası almak için karısını öldürtmeyi düşündüğünü ve hatta yaptırdığını anlamak bayağı güç.. nasıl bir sistem var kardeşim yuh.. herkes masum aslında filmde, herkes hayatın kurbanı..

--- spoiler ---

kore farklı konu üretmekte şahsım adına en başarılı ülkelerin başında geliyor.. hâlâ bu insanların zihin yapısını merak ediyorum.. onlardan manyak filmleri nerelerinden üretiyorlar enteresan..

eğer hüzünlü hikayeler izlemek ve filmin sonunda ciğerinizi ortaya bırakmak isterseniz izleyin.. mutlu mesut günlerinizi yaşıyorsanız ağlamak isteyeceğiniz bir güne bırakın bu filmi.. benim puanım 10 üzerinden hıçkırık..
  • the gatheringin home albumunun yedinci sarkisi.

have you forgotten
    all this beauty around you

all your worries
    could easily fade behind you

who is pulling you back
    with such strength?

i hear you calling
    your voice is bright
    you hear me calling back

after finding
    you're always right
    you're always right
    and i tried
  • 2017 yapımı harika bir kore filmi. yönetmen filmi iki hisseye ayırmış ama bu kalitesine bir zarar vermemiş, zira sonuna kadar ilgi ile izliyorsunuz. tek bir sahnesi dahi sıkmıyor, ha-neul kang çok iyi iş çıkarmış. kısaca izlenmesi gereken bir filmdir, imdb puanı 7.3 bu arada.
  • mutlu hissedebilmek için geride bırakılandır. mümkünse bilinç altınıza itiniz. rüyalarda dahi çıkmasına da izin vermeyiniz. loblar ne işe yarıyor ki?
hesabın var mı? giriş yap