şükela:  tümü | bugün
75 entry daha
  • ejderha mızrağı serisini okuyup bitirdikten sonra, "dur bakalım bir de unutulmuş diyarlar serisi vardı, önümüz kış, büyük şehirden köye de kaçtım (buralarda sosyal hayat neredeyse yok) bol bol kestane, kitap günlerim olacak" diyerek bu gün ilk 21 kitabının siparişini verdim.

unutulmuş diyarlar başlığında, serileri ve seri içindeki kitapları okuma sırası şeklinde yazmıştım daha önce. okudukça ilgili kitap/seri hakkında entrylerim olacak. ejderha mızrağı hakkında (seriler hakkında) olabildiğince yazmaya/yorumlamaya çalışmış, çok da spoiler vermeden ilgili arkadaşlara tanıtmaya çalışmıştım. aynı sistemi bu seri için de yapacağım. hiç yoksa, merak eden, okumak isteyenlere bir fikir olur.

okuma sırası ile ilgili, ejderha mızrağı serisinde olduğu gibi, minik detaylar var bu seride de. geçiş kitapları, ara kitaplar vs. kafama takılan sadece minik bir kısım var. seriye hakim kişilerce yeşillenirsem müthiş olur. olmazsa da çok mühim değil. bildiğim gibi okurum.

misal, karanlığın yolları serisinde, dünyanın omurgası okunduktan sonra, kristalin hizmetkarı okunmalı diyor. bunu okumadan kılıçlar denizine atlasam, kristalin hizmetkarını kiralık kılıçlar serisinin başında okusam ne gibi bir kopukluk olur? ya da kopukluk olur mu? bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap