• nicolas anelkanın istemeden de olsa yaptığı eylem.
  • 90'lı yılların formalarını toplayarak benimde yaptığım kolleksiyon.

juventus'un kappa formaları.
    manchester united'ın umbro formaları.
    barcelona'nın kappa formaları (en güzelleri bunlardır).
    real madrid'in kelme formaları. bir tanesini sağolsun prosenecki imzalamıştır.
    ac milan'ın adidas, lotto ve kappa formaları.

kolleksiyonun en nadide parçası ac milan'ın kappa formasıdır.
  • benim için belirli bir takımın değil de sevdiğim futbolcu veya takımın formalarını edinmek haline dönüşen olay. tabii ki taraftarı olduğum beşiktaş formaları diğerlerinden daha değerli ama diğer takımlardan formalar da mevcut.

her şey bir puma outletiyle başladı kuzenimin bana ilk söylediği zamanı hatırlıyorum da dükkandan çıkamamış bitmeyen kısımlara tekrar bakmak için tekrar gitmiştim. 10 liraya 1981 vintage liverpool forması aldığımı söylesem bilmem inanır mısınız veya sırf 10 lira olduğu için mısır milli takım forması aldığımı. elimdeki formalar şöyle:

beşiktaş x3 (siyah, kırmızı, çubuklu)
    gana x2 asamoah gyan (beyaz, 2010 ve 2014 dünya kupası formaları)
    manchester city yaya toure (açık mavi 2013-14)
    belçika christian benteke (kırmızı 2014 dünya kupası)
    antalyaspor (enine çubuklu)
    mısır (koyu kırmızı)
    hoffenheim (mavi ince çubuklu)
    fildişi sahili (yeşil beyaz, enine çubuklu 2010 dünya kupası)
    tottenham (sarı beyaz)
    brezilya (sarı, 2013)
    liverpool (kırmızı delikli, 1981 cl finali)

baktım da sevdiğim takım olmayanlar da varmış, neyse basket formalarıyla devam edeyim.

amar'e stoudemire - new york (lacivert)
    tracy mcgrady - toronto (beyaz ince çubuklu)
    shawn kemp - seattle (yeşil)

şimdi de aradığım formaları yazayım bulunsun.

beşiktaş 100. yıl (bağcıklı forma) *
    amar'e stoudemire - phoenix (32 numara, turuncu)
    edgar davids (barcelona ve arjantin harici herhangi bir forma)
    gabriel batistuta (roma veya fiorentina)
  • halihazırda 80'e yakın forması bulunan ve her sene ortalama 5 tane yeni forma alıp bunları ileride doğacak çocuğuna bırakma hayali kuran 30 yaşındaki bir bekar için sıkıntılı bir durumdur.
    hele ki evlendiğinde* kız tarafınının 3 katı çeyiz ile eve taşınmak da istemiyorsanız...

işte ben de bu yüzden, fbvb.blogspot.com adresindeki fb formalarını toptan satıp, yoluma sadece bvb formaları ile devam etmeye karar vermiş bulunuyorum efendiler.
    isteyenler iletişime geçebilir.

(bkz: bir ilan panosu olarak ekşi sözlük)

edit: formaları satalı ve fener'i bırakalı çok oldu. şu an sadece borussia dortmund formalarım var.

schwarzundgelb.blogspot.de
  • kimine göre gereksiz, fakat benimi için delicesine bir tutku, bir hastalık olan saplantı. bir diğer açıdan ise hobi..

(bkz: koleksiyon yapmak)
  • şu hayatta yapmak isteyip de yapamadıklarımdan. anasını satayım orjinal formaların fiyatı arşa uzanmışken nereye yapıyorsun, yerli orjinal formalar 50ytl, yabancı formalar 100ytl civarlarında gezerken anca piyango çıkması lazım koleksiyon yapabilmek için. o zamana kadar çakma beşiktaş formamla oturur maçlarımı izlerim artık.
  • yalaşık 60 adet beşiktaş forması biriktirerek kendi çapımda benim de icra ettiğim hobi. lakin bir yerden sonra daha fazla forma bulamamak ile birlikte heyecanı azaldı. ben de olmayan formaları çok nadir buluyorum. bulduğumda da, yakalamışken yolayım diye düşündükleri için alamıyorum. yine de ara sıra dolabın karşısına geçip, birini çıkarıp diğerini giymenin, aynada kendimi izlemenin keyfi paha biçilmez. kimi formalar biraz dar, kimi biraz bol olsa da, hepsi ayrı güzel gelir gözüme.
  • 60'tan fazla beşiktaş forması ile benim de kendi çapımda yaptığım. her koleksiyon gibi hastalık olabiliyor. bizim ülkede orijinal forma satma ve alma işi 2000'lere doğru başladığından. bir müddet sonra artık aranan formaları bulmak maddi güç ya da çevre gerektiriyor.
  • zor bir iş. kafanıza koyup da bulamadığınız forma olunca deliriyor insan. biraz da masraflı..
  • insani outlet kovalamaya iter. sezon icinde 120 tl olna forma outletlerde 40 tl ye kadar iniyor. benim gibi acelesi olmadan ve "su takimin butun formalarinsa sahip olmaliyim" gibi degil de takim cesiti yapmaya calisanlar icin outletler bicilmis kaftan. simdilik pek bir sey yok ama heralde bi 20 yila guzel bir seyler cikar ortaya :)
hesabın var mı? giriş yap