şükela:  tümü | bugün
  • formakolojik acidan bakildiginda formlar alemini olusturan canlilarin birbirleriyle etkilesimlerinin nihai, tali ve ozlenen sonucudur. bugun ister formal ister informal ekolden yetismis olalim, atacagimiz her adimin getirisi bir formatlarasi disiplinel ya da degil, cima hadisesine donusuyor.(bildigin pragmatik sikish) bu boyle... daha cumlemi bitirmedim (tesekkurler cigdem- cekirdekler bayatmis yalniz)

ne diyordum.. evet bu boyle olmasaydi degismeyen tek sey degisim deyisim olmazdi.bir evreni nasrettin hoca'ya odunc verdigimizde yarin bir gun elinde bebek bir evrenle cikageldiginde buna sevinmek yerine o bebek evreni iyi kosullarda yetistirebilecekmisin- bunu dusunmeli once kisi- .. sonra evren oldugunde sinir krizleri geciriyorsun. format sik. aldigin her nefes seni buna yakinsatarak zorluyor: aseriyorsun. gozunde canlandiramadiysan bak gunbatimindan safaga filmindeki renkli pusiler barini ve kapidaki tesrifatciyi hatirla - nasil bagiriyor?- : red format' white format,green format, skinny format, fat format whore format shy format, all, all in all in a land of the fuckin sneezin formats.

ornek : (bir turk bir ingilizden koka kola istiyor; bakin nasil formatini sikecek simdi)

- i want cock please..yes?

( o da ona formatini sikerek karsilik verecek)

- remind me when we get cockfosters to give you a blowcoke lol

el cevap : formatini sikerim
  • format sikmek, erkek egemen toplayıcı toplumlardan günümüze kadar gelmiş bir çeşit; bir anlık ayıp, ahlaka, vicdana, eşyanın dahi tabiatına uymayacak, yığınların istemediği, var sayılan bir davranış şeklidir. "neden ama içinde sex var, duygu var, aşk var hiç engel tanır mı" diyen varsa yalan söyler. ben örneğin sinirlenip format sikmek istesem "hay senin formatını sikeyim emi!" diyemem, demem onun yerine "hey! frak you format!" gibi bişey derim, formatı sikmem. şahsi düşüncem.
  • (bkz: virüssiken)
  • (bkz: #36139019)
    bundan daha büyük bir örnek olamaz. adam sonuna smile çakmış ya la.

edit: silmiş . ama şu tarz bir şeydi.
    eski sevglye msj attım. sevgilsi qörmez de uzamaz inş :)
    böyle bir şey hayal edin.
  • sözlükte, çaylakların çoğu ve hatta bazı yazarlar tarafından da yapılan davranış.
  • yıl olmuş ikibin bilmem kaç, sözlük bildiğin foruma dönmüş, hala bunun geyiğini yapıp bakınız verenler var:)
    kuran çarpsın geri zekalı kaynıyor burası:))
  • sülalesini sikiyorum su an