şükela:  tümü | bugün soru sor
909 entry daha
 • 2019 avustralya fp1 ve fp2 sonuçlarına göre 2018'in kopyası bir sezon bizi bekliyor.

  ön tarafta; mercedes, ferrari ve redbull sıralaması devam ediyor.

  geride kalanlarda ise renault ve alfa romeo ön grupla aradaki büyük farkı geçtiğimiz yıllara göre belirgin bir şekilde azaltmış gibi.

  haas, mclaren, racing point ve torro rosso ise bir birlerine çok yakın, tahmin edilmesi en zor pozisyon 6.lık, bu grup için favorim ise haas.

  williams ise adeta farklı bir klasmanda yarışıyor. sezon öncesi testleri ve avustralya performasına göre 10.luk neredeyse garanti.
 • 2019 avustralya antrenman turlarına bakarsak bizi 2018 gibi bir sezon değil 2017 hatta daha kötüsü olarak 2016 gibi bir sezon bekliyor olabilir.
  ışık hızına ulaşmış bir mercedes ile fani ölümlüler olan diğer takımların mücadelesi.
 • kış testlerinde mercedes'in hız saklamasının ardından ferrari'yi şampiyon ilan edenlerin cuma antrenmanlarının ardından tam tersini yaparak ikinci kez hataya düştüğü spordur. mercedes ve ferrari çok yakın. honda çuvallamazsa red bull da zaman zaman bu mücadeleye dahil olacak. harika bir sezon bizi bekliyor.

  orta grupta ise renault ve alfa'nın önde olması muhtemel. şu an için haas geri kalanlarda avantajlı görünse de sezon içi gelişimiyle racing point o pozisyonu alır bence.

  tarihin en başarılı 3 takımından 2'si olan mclaren ve williams'ın en yavaş 2 takım olması ise acı bir durum.
 • yine ferrari yine kötü geçen practice day... mercedes çok kurnaz çok sinsi planını yine tıkır tıkır işlemiş ferrari’den gizlediği şeyler değerli onlar için. umarım ferrari’nin de elinde avucunda sıralama turlarına ve yarış gününe dair önemli şeyler vardır aksi halde yarış içinde şansa çok ihtiyaç duyacak umarım tifosiler için güzel bir haftasonu olur
 • cuma antrenmanlarina bakacak olursak mercedes yine çok hızlı . kimi raikkonen alfa romeo ile hızlı görünüyor .merak edilen takim honda motorlu redbull bir de renaulta geçen ricciardo . bı an önce başlasın artık özledik.
 • bu yıl da şampiyon belli. geçen yılın kopyasını izleyeceğiz hamilton 1 vettel 2. 2000 yılından beri takip ederim şuan aktif pilotlar içinde en iyisi tartışmasız hamilton. ferrari'yi destekleyen biri olarak vettel e bir türlü ısınamadım. leclerc reis belki yüzümüzü güldürür.
13 entry daha