şükela:  tümü | bugün
 • 8 mart'ta netflix'te yayınlanacak belgesel. senna ve amy belgesellerinin yapımcısı james gay-rees, belgeselin yapımcısı.

  fragman
 • benim gibi formula 1 tutukunu spor severlerin çok hoşuna gideceğini düşündüğüm belgesel. formula 1'in tarihi ile ilgili değilde pilotların ne kadar zor şartlar altında, ölümle burun buruna bir spor yaptıkları ve tek bir hatalarında hayatlarına mal olacağını anlatan bir belgesel gibi duruyor.

  ayrıca pilotların kişisel hayatlarına girerek ne kadar pisikopat, adrenalin bağımlısı ve hırslı kişiliklerinin olduğunu da göreceğiz gibi duruyor.

  insanların bu belgeseli izleyince o aracın içinde 4-5 saat kalmanın ne kadar zor bir iş olduğunu anlayacağını düşünüyorum.

  --- spoiler ---

  edit: birinci sınıf pilotları değil de daha çok orta sıralardaki mücadeleyi konu almış bir belgesel olmuş. raikonenin konuşmalarda vs. hiç yer almaması biraz kötü olmuş açıkçası. rai belgesele çok şey katabilirdi. sanırım yapımcı, ferrari ve mercedes'le anlaşamamış. ya paraları yetmedi ya da istedikleri şey üst tarafı göstermek değil de alt taraftaki olaylara dikkat çekmekti.

  --- spoiler ---
 • f1’i yeniden popülerleştirmek için yapılmış doğru bir iş. güzel mi değil mi izleyip karar vereceğiz.
  edit; 2 sezonu da izledim, 10 üzerinden 7 veririm. sahne arkasındaki karakterleri ve hikayeler göstermesi açısında olumlu. ancak nedense tepedeki mücadele yerine alt ve orta sıralardakilere odaklanıyorlar daha çok. tamam bunlar da ilginç ve izlemeye değer ama asıl hikayeyi biraz ıskalamıyor muyuz?
 • güzel olmasını delicesine umduğum belgesel dizisi

  edit: bitirdim gerçekten çok güzel olmuş
 • ilk bölümünü izlediğim belgesel serisi. beklentimi kesinlikle karşıladı, özellikle henüz güncelliğini yitirmemiş 2018 sezonu ile alakalı olması fazlasıyla iyi. kalan 9 bölümü de bugün yarın bitiririm :)
 • hell yeah diye tepki vermeme neden olan belgesel.

  not: wrc için de aynısından istiyoruz.
 • netflixte yayınlanmaya başlayan belgesel. hafta sonu dönüşü başlayıp ilk yarışa kadar bitirerek moda girmeyi düşünüyorum. umarım güzel bir yapım olmuştur. buraya edit gelecek.
 • motor sporları ile arası olmayan ben bile oldukça etkilendim. karakterler oyuncu olmadığı için, bizzat yaşayan kişiler olduğu için duygular acayip geçiyor. melbourne yarışında ricciardo'nun annesinin o gerginliği, takımlardaki crewin gerginliği falan.. gayet güzel iş.
 • f1 severseniz mutlaka izlemelisiniz.
  izleyin, izlettirin.

  kazanmanın sadece pilotaj ve araç ile olmadığını anlayacak, bir salisenin ne demek olduğunu, takım çalışmasının ne olduğunu ve gerçek dramayı göreceksiniz.

  hırs, rekabet, acı, kan, gözyaşı, umut, dram, yalnızlık, av, avcı, adrenalin...
  her şeyden var.

  tüyler diken diken, gözler yaşla dolu.

  belgesel tadında f1 i anlatan yapım.
 • bu serinin bir de (bkz: motogp) versiyonu olsa muazzam olurdu. motor sporlarının iç dünyasını tüm açıklığı gözler önüne seren seri.