1. esprisi soyle dursun, fuck kelimesi aslen cermen kokenli "vurmak:to strike" manasina gelen "fakkin fukkun" gibi bir fiilden gelme imis. ama bu basliga sahip mail benim de elime gecti, gecmedi degil.
 2. ingiltere tarihinin en kanlı ve dramatik zamanlarından biri kral viii.henry zamanıdır...veba, katliam, savaşlar, uzak diyarlardan sömürgelere gidenler, orada kaybedilenler ve buna benzer sebeplerle ülkenin nüfusu neredeyse yari yarıya düşmüş, kral ülkesinin geleceğinden ciddi bir biçimde endişelenmeye başlamıştır. ve yaptırdığı araştırmalar sonucunda ülke hapisanelerinde çok sayıda serseri, hırsız katil vs. ve çok sayıda fahişe olduğunu tesbit etmiştir.

  nüfus artışını sağlayabilmek amacıyla kral kontrolünde hapisanelerde çiftleşmeler organize etmiştir. dünyaya getirilen çocukların da yetiştirme ve topluma katma işini ingiliz kraliyeti üstlenmiştir.bu nüfus arttırma işlemine fornication under control of the king yani "kral kontrolunde zina" denmis ve fuck olarak kısaltılmıstır. bu fuck işlemleriyle ingiltere nüfusu 10 yıl içerisinde ikiye katlanmıştır. "fuck" kelimesi de ingilizceye buradan girmiştir. bu olayın tarih kitaplarıyla sabiti doğrudur.
 3. fuck kelimesinin alternatif açılımlarından da söz etmek mümkündür
  şöle ki

  fornication under consent of the king
  fornication under charles the king
  fornication under crown of the king
  fornication under christ, king
  forbidden under charter of the king (a sign posted on brothels closed by the crown)
  for unlawful carnal knowledge
  forced unlawful carnal knowledge
  file under carnal knowledge (how scotland yard marked rape files).