• "sihirli ayakkabilari" ile kalplerimize gelip kuruldu. bir park bankinda oturup anlattiklarini dinledikten sonra, hala dunyaya ayni gozle bakabiliyor muyuz?
  • beni de en etkileyen sahnesi beyaz sarayın önünde ki havuzda buluşma sahnesidir.
    ben forrest gump rolünde bi kere görünmüştüm bu hayatta.
    o yüzden hüzünlenirim izlerken.
  • skynyrd'ın iki şarkısı (free bird we sweet home alabama)'nın çaldıı sahnelerde kopmuştum...bide ccr'dan fortunate son'ın olduu sahnede gaza gelip zıplamıştım koltukta...
  • herkesin hayata bakış açısı, olaylardan çıkardığı sonuçlar çok farklıdır ,forest gump da böyle olduğunu çok güzel dile getirmiş.
  • bir salağın gözlerinden hayata bakarken, "acaba gerçek salak biz miyiz?" dedirten bir filmdi.filmin içine sıçan şey çoğu zaman iddia edildiği gibi his ishali olduğu iddia edilen sahneler değil, nike, apple gibi markaların reklamlarının sıkıştırılması idi.onun dışında tablo gibi planlar, şiir gibi geçişler, muazzam bir soundtrack ve özgün müziği vardır bu filmin.mükemmel bir tema yakalanmıştır, oyunculuk kusursuzdur, gaza gelme hissiyatı kusursuzdur, dialoglar kusursuzdur.bi iki tane film hatasi`vardır, ama bunlara kafayı takıp filmden soğumak anlamsızdır, manasızdır.
  • filmin en şahane sahnesi beyaz saray önünde sarılma sahnesiyse de bence, en başarılı sahnesi, girişte kitabın arasına giren tüy'ün bitişte kameraya süzülmesidir.filmde anlatılmak istenen herşeyi özetlemektedir, ve benim bir zaman kitap okurken yaptığım ilk ve son sayfadan bir kitap okuyarak kitabı anlama çalışmamı fulfill etmektedir.hayat sizi oraya buraya savuran bir tüy gibidir, diyor film.hangisi nedir, ne değildir diyerek balatayı sıyırmak gerçek aptallıktır.
  • tabi söylememe gerek var mı bilmiyorum, şahsi kült filmimdir.canım sıkıldığında oturur bir yerinden izlerim, kim olduğumu ne olduğu hatırlarım...
    zemeckis e saygılarımı sunarım.
  • bu arada filmde ki jenny nin kim olduğunu hala bilmesemde ve işin doğrusu jenny olarak bilmekten daha bi zevk alsamda duru güzelliğine bir şekilde hasta olmuşumdur.o sebepten de izlerim.
  • alabama greenbow a çok yakın oturan bir kız ile tanışmıştım...filmde bahsi geçen ağacın o çevrede çok iyi bilindiğini söylemişti.atlayıp uçağa gidesim gelmiş idi.
    bir filmde gördüğüm en güzel ağaç bu filmdedir.
    (kritere bak)
  • life is like a box of chocolates,you never know what you're gonna get...sozu bitirmistir beni
hesabın var mı? giriş yap