şükela:  tümü | bugün
 • dallas ile ortak havaalani olan texas sehri. rodeolari, western film platolarini andiran sokaklari ve long horn sigirlari ile meshurdur
 • yolcu yoğunluğunda dünya altıncısı
  uçak yoğunluğunda dünya üçüncüsü ve
  kapladığı alan itibariyle dünya dördüncüsü bir hava alanına* sahip; ayrıca dünyanın kul-köpek olduğu yeşil dolarcıkların basıldığı darphaneyi sınırları dahilinde barındıran texas eyaletinin beşinci büyük şehri.
 • forth worth stockyards' icinde bulunduran teksas sehri. dallas'taki uluslararasi havalimani da bu sehir icinde oldugundan dunyaca bilinen bir yer olmustur. dallas'a gore ayri bir havasi, guzelligi olan tam bir western sehri. ayrica sehir sokaklarinda bolca latin gormek mumkun.
 • (bkz: #51869715)
 • hatırladığım kadarıyla havalimanını dışta çepeçevre saran ring hattı vardır burada. aktarmalı uçuşunuz varsa bu havalimanından güvenli oynayın en az 1.5 saat olsun iki uçuş arasında yoksa geçmişte benim yaptığım gibi apronda elde bavullar götünüz topuklarınıza vura vura terminalden terminale koşmaya kalkarsınız
 • dallas/forth worth havalimanindan texrail alinarak ulasilabilen dallas'a 1 saat mesafedeki sehir.

  sehrin gorulecek iki ayri bolgesi var. biri fort worh stockyard, digeri downtown. fort worth stockyard turistik olan bolge. stockyard station ve cevresindeki hediyelik esya satan dukkanlari gezebilirsiniz. envai cesit el yapimi deri urun ve cin meseili cencik boncuk satilmakta. cavendish vb kovboy sapka ve botlarini satan dukkanlar da bulunmakta. hepsi teksas urunu. cok otantik kemer, sapka ve cizmelere rastlayabilirsiniz. burada bir de rodeo show yapiliyor sanirim. ama pandemi nedeniyle denk gelemedik. bir de cooper's'ta brisket, ribeye tarzi et denemeniz tavsiye olunur. yanina tereyag, mac n cheese ve dilediginiz tur tatli ekleyerek havayi senlendirebilirsiniz.

  downtown'da ise cok gorulecek bir yer bulunmuyor. hayalet sehir gibiydi ayni zamanda. belediye binasi, ona giden yoldaki sundance meydani ve water gardens en gorulmesi gereken yerler. gezerken tek tuk homeless gormeniz mumkun.
hesabın var mı? giriş yap