şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fortnite'ın 100 kişilik survivor pvp modu.
 • pubg yapımcılarının oyun fikirlerini çalıp uyarladıkları için dava açmak üzere oldukları epic games'in oyununun 100 kişilik pvp modu.

  ayrıca mod çıktığı ilk üç günde pc, xbox one ve ps4 platformları üzerinde 1 milyon kullanıcıya ulaşmıştır.
 • pubg yapımcılarının dava açmaya maçalarının yemeyeceği oyun. battle royale kendilerine ait bir konsept değil. şu kolpa haberlere inanmayın
 • pubg'nin dava açsa da başını alacağı oyun. sen tut adamların oyun motoruyla orjinal olmayan bir oyun üret sonra re re rö. para tatlı geldi tabi
 • pubg'nin oyun motoru unreal engine 4 olup, bu motor fortnite'ın yapımcısı epic games'in üretimi ve malıdır. ortalık yerde saçma saçma yorumlar yapıp, komik duruma düşmeyelim.

  ayrıca kast edilen pubg'nin konsepti ise o konseptin adı "battle royale"dir ve dayz, arma, h1z1 gibi pubg'den eski örnekleri de vardır. ayrıca mesela gta-v'e de motor wars isimli benzer bir mod gelmiştir. hatta the hunger games filmi de aynı konsepttedir.

  onun için dava açıyormuşmuş da, süründürecekmişmiş de diye abuk-sabuk şeyler yazmamakta yarar var. ayrıca epic games pubg'nin yapımcısı bluehole'ü sabah kahvaltıda atıştırma niyetine yer, onu da bilin istedim.
 • hayır bir de işin komik tarafı, epic games battle royale modunun adını battle royale bile koymayabilirdi. arena derdi, zart derdi, zurt derdi. istediğini diyebilirdi. ama adamlar direkt olarak battle royale diyerek bu oyun türünün hangi filmden esinlendiğine bile saygı duruşunda bulunmuşlar.

  ve blue hole gamesteki dalyaraklar da "bizim fiqrimizi çaldılar" diye ağlıyorlarmış.

  parayı bulup götü kalkan arkadaşlarınız olur ya hani, işte bu blue hole games de böyle bir firmadır.
 • 3 deneyip 5 deneyip yine de adam öldüremediğim oyun. bu ne lan? hile falan döndüğünden artık şüphe etmeye başladığım oyun. bi 5 kere daha oynarım. baktım olmuyor silerim gider. pubg'nin gözünü seveyim.
 • yeni güncelleme ile epic games silahları piç etmiş efenim. dibindeki adama sıktığın mermiyi havada izliyorsun. böyle saçmalık olmaz. biraz bf'den dice'dan bir şeyler öğren eyy epik geymss
 • 5 gündür günde 3 saat 3 kişi takım girdik. oyunda hile olduğundan emin olunca acaba var mı diye internetten 5 dakikada indirip oynadık. 5 oyun hileyle oynayıp ban yemeyince oyunu bıraktık.
 • arkadaşlarınızla beraber oynuyorsanız saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığınız oyun. bu tarz oyunlara çok soğuk bakardım ama oyunu biraz oynayınca garip bir şekilde bağlanıyorsunuz.

  inşa olayı oyunun en büyük renklerinden biri. kullanımına göre sizi 1. de yapabilir, kabak gibi ortada kalıp vurulmanızı da. oyunda başarılı olmak istiyorsanız 2-1-1 taktiğiyle alanlara baskın yapmanız lazım. genelde takım olarak yapılan strateji, 2 kişi şok baskın yaparken; kalan 2 kişi gizlenerek yardıma gelen kişileri öldürmekte.

  şu an early access olduğu için çok doyurucu değil ama bu haliyle bile eğlenceyi kesinlikle size yaşatıyor.