şükela:  tümü | bugün
 • 44 & 2 durumumda olan insan oğlu bu kromozom sayısı ile bir çok değişiklik modifikasyona tabi olmushtur. misal olarak uzuyan boy azalan kilo azalan kıl yeni nesillerde tohumu dahi olmiyan 20 yaş dişleri ve kuyrum sokumu hatta apandasitsiz insanlar bile mevcut.

  fakat gen sayısının değişimi çok çarpıcı farklar yaratabilir . örnek olarak mongolizm . tool un savunduğu teorilerde melchezedekin teorisi olup dünya üzerin var kabul ettiği parcellerin "morpho genetic grids" hayatın belli bir bölgede temsil edildiğini savunur.
  belirli bir parcelde hayat tükenirse o parcelde kaybolur. genlere eklenicek +2 ninde tamamen sosyallikle ilgili olması durumudur. yani hayatı insan bazından kaldırıp parcel boyutunda görmektir.
  kişinin bireysel korku arzu ve egosunda uzaklaşıp total visyon total amaç için varolmasıdır. bu fikri farklı şekillerde savunan birçok inanış , bir çok felsefe ve yayınlanmış metin bulunmaktadır.
  bu konuların daha derin incelenmesi pek mühimdir lütfen....
 • birey kendisinde varolamadıktan sonra total amaca hizmet etmesinin bir anlamıda olmaz.parçanın sözlerindede bir birey baz alınmıştır.insanda bu 2 kromozomun temsili yeni bir evrim sürecinin başlangıcı yada süregelen evrimin sonlanması şeklindedir.mısırda ve asyada ilgili kromozom şemasını gösteren yazıtlar bulunmuştur.bilinen geçmiş evrim sürecinde kromozom sayılarının değişimi diye birşey zaten yoktur.modifikasyon yada mutasyon gibi değişiklikler sahip olunan kromozomların yapısı ile ilgili olan değişikliklerdir.bir anlamda da forty six and two geleceğe yönelik fanteziden başka birşey değildir aslında.ama fantezilerdende dersler çıkarılabilir.aynı zamanda bu parça tool un third eye parçasıyla kismen bağlantılıdır...
 • forty-six & 2

  my shadow's shedding skin and i've been picking scabs again. i'm down digging through my old muscles looking for a clue. i've been crawling on my belly clearing out what could've been. i've been wallowing in my own confused and insecure delusions for a piece to cross me over or a word to guide me in. i wanna feel the changes coming down. i wanna know what i've been hiding in my shadow. change is coming through my shadow. my shadow's shedding skin i've been picking my scabs again. i've been crawling on my belly clearing out what could've been i've been wallowing in my own chaotic and insecure delusions. i wanna feel the change consume me, feel the outside turning in. i wanna feel the metamorphosis and cleansing i've endured within my shadow. change is coming. now is my time. listen to my muscle memory. contemplate what i've been clinging to. forty-six and two ahead of me. i choose to live and to grow, take and give and to move, learn and love and to cry, kill and die and to be paranoid and to lie, hate and fear and to do what it takes to move through. i choose to live and to lie, kill and give and to die, learn and love and to do what it takes to step through. see my shadow changing, stretching up and over me soften this old armor. hoping i can clear the way by stepping through my shadow, coming out the other side. step into the shadow. forty six and two ...
 • riffi dream theater - home ile neredeyse bire bir ayni olan tool $arkisi.
 • en bi güzel bass introlu $arkılar arasında üst sıralarda yer alır. bi de damar $arkıdır.
 • giri$teki bas ve sonundaki zile abanma atraksiyonu insanı spawn'a dönü$türür, çok gazdır!
  yeni ba$layanlar için tool kitabının giri$inde yer alan parçalardandır.
 • mesih bilincinin kromozom sayısıdır.
 • bu sarki hep bir antropoloji dersi niteliginde olmustur nazarimda. maynard'in dehasini en iyi yansitanlardan.
  bazilari meth'den bahsettigini soyler, "onumde 46 ve 2 saat var", yani 48 saatlik bir paranoya sureci. "bu sureci atlatmak icin her seyi yaparim", "kill and die and to be paranoid and to lie, hate and fear and to do what it takes to move through." ayni zamanda meth kullananlarin da zamanla golgede yasayan insanlara donustugu dusunulunce, kaybedilen bir öz arayisi olarak dusunulebilir bu sarki.

  öz derken, ben cok daha farkli seylerden bahsettigini dusunuyorum methden ote. nasil evrimlestigimize ve golgemizde neleri sakladigimiza yakiniyor sanki. sarkiyi schism ile ardarda dinleyince, bir cok sey farkli anlam kazandi aklimda. "i know the pieces fit, cause i watched them fall away" ve "bring the pieces back together, rediscover communication" dizeleri ozellikle, ki disposition'u da dusununce, iletisimsizligin bizi nasil insandan bozma hale getirdigi, nasil her seyi parca parca ettigi maynard'in kafasini bayagi bir kurcalamis ki cogu sarkisina bunu yansitiyor. iletisim, bir merak giderme yoludur. merak ediyor gibi gorunme, ya da ogrenilmis bir merak sureci degil simdi herkesin bilincsizce icinde bulundugu gibi. bu sarkida ise artik bu merak doruguna ulasmis ki adam haykiriyor, "bilmek istiyorum" diye. "hoping i can clear the way by stepping through my shadow, coming out the other side. step into the shadow." golge. neler sakliyorum golgemde? evrimimde? simdi etrafa bakalim, meraktan yoksun, sadece bir seyleri yapiyor olmak icin hareket eden insanlar. parcalarin bir butune uygun biliyorum, simdi nasil dagildiklarini goruyorum cunku.. evrimlesme sureci, illa ki iyiye gitme sureci degil herkesin bildigi gibi. "simdi"yi anlamlandirmamdaki en buyuk etken, nasil evrimlestigimi anlamak olabilir. nasil oldu bu degisim? nasil donustuk biz?

  iletisimsizlige nasil vardim bilmiyorum evrimden. ama sarkinin adini dusununce, 46+2.. 46 kromozomla evrimlestik, 45+2 ise down sendromu diye bildigimiz sey. yani maynard, bu +2 kromozomun daha ust bir insana dogru gelisme olmasindan ote, zamanla nasil zihinsel ozurlu bir topluma dogru evrildigimize dem vuruyor sanki. yoksa 48 deyip gecseymis, neden +2? ya da her seyi uyduruyorum. bu adamin aklini sinamak, kaliba sokmak imkansiz.

  sarkida gecen "shadow" kelimesinin sayisi ise oniki. 4+6+2. ama bu bilgi gundelik hayatta pek bir isimize yaramayacak.
 • bu parcanin giri$inde (00:24) ve ortasinda (02:30) bir dortluk yer almaktadir, bu dortluk tool'un offical sitesinde yer almamaktadir.
  $u $ekildedir:
  (00:24)
  joining my
  joining my child
  as i'm digging through
  my old numb shadow
  (parcaya girilir)

  ... i've been picking
  my scabs again...

  (02:30)
  joing my
  joing my child
  as my shadow moves
  closer to me now
 • "gölgede olanın gölgesi olmaz" diyerek gölgesinden kaçmak için gölge arayan beşer. homo umbra.