şükela:  tümü | bugün
 • hollandalı mdc ile alman turkmall ortaklığıyla ankarada yapımına başlanmış, 2007 sonlarında hizmete açılması planlanan alışveriş merkezi. adı etlik diye geçse de kedisi etlik semtinden de bir hayli uzakta, etlik içinden geçen ana caddenin kuzey çevre yolu'na çıktığı köşede, ovacık yöresinde konumlanmış durumda. bu durumda çevre yolu üzerinden, şehrin diğer semtlerinden de kolay ulaşım sağlanması planlanmış. içinde bir de hayvanat bahçesi olması planlanan bu merkezin etrafta dolaşan 3d görüntülerine bakınca, farklı dokuda bir mimariye sahip olmasıyla hoş bir ortam yaratacağını ummaktayız. yalnız konumu itibariyle en azından yakın vadede itin öldüğü yer olduğundan gidilmeye zahmet edilir mi, toplu taşım sorunu nasıl aşılır bilemedik.
 • yozgat bulvarının baya sonunda, çevre yoluna yakın olan alışveriş merkezi. görünüş itibariyle geniş bir alana yayılmış ve amerika'daki mall'lara benziyor. mağazalar ise, eryaman optimumdakilerle aynı sayılır.
 • ankara'nin en guzel, en estetik alisveris merkezi. magazalar ve icerideki insan sayisi arttikca daha da guzellesecektir kesin, ama su an bile ankamall'daki binlerce bocekten biri olmaktansa o kadar yol tepip gitmeye deger.
 • otobüs seferleri de başlayınca ulaşımı daha kolay hale gelmiştir. mağaza çeşitliliği oldukça yeterli ve fiyatlar gerçekten uygun. buraya gelmek için ise 3 seçenek mevcut:

  en uygun seçenek aşağıdaki etlik otobüslerine binmek. sefer saatlerini egonun sitesinden öğrenebilirsiniz.
  261 etlik-kasalar-ulus-kızılay,
  263 etlik-yayla-ulus-kızılay,
  263 etlik-yayla-ulus-kızılay-balgat-cevizlidere (öho),
  267 etlik-beşevler-yücetepe-kızılay,
  284 esertepe-ulus-kızılay,
  286 ovacık-ulus-kızılay

  ikinci seçenek ulus-yayla mah. dolmuşlarına binmek, her etlik yazan dolmuşa binmeyin çünkü sadece yayla yazanlar foruma kadar gidiyor.

  üçüncüsü ise sıhhiye-yayla mah. dolmuşuna binmek. sıhhiye-forum arası 45 dk. civarı sürüyor.
 • açık otoparkına park ettiğiniz arabanızın içine yeni aldığınız lcd televizyonunuzu koyduğunuz ama geri gelince aynı lcd tv yi yerinde göremediğiniz, sonra sinirden gidip aynısından tekrar aldığınız alışveriş merkezi. (güvenlik sorunsalı ile ilgili tüketici haklarına başvurulmuş mahkeme sonucu beklenmektedir.)
 • 30 mayıs cumartesi günü akşam 8'de municipale balcanica konseri varmış burda, bilmem ne.
 • her ne kadar etlik yayla dolmuşlarıyla gidilse de etlik'te olduğu hissine kapılmayınız. zira adresi şöyledir.
  yozgat bulvarı no:99 ovacık keçiören ankara
 • mağazalarında çeşit namına hiçbir şey olmayan alışveriş merkezidir. daha önce de farketmeme rağmen bugün bütün aile bireyleri de bu fikrime ortak olmuştur. annemin de dediği gibi "sanki diğer alışveriş merkezlerinden arta kalanların yığıldığı" bir yer olmuştur. belki outlet formatı bunda etkilidir ancak insan o kadar yol gidince karşısında bir şeyler de bulmak istiyor biraz.
 • alışveriş merkezi nereye yapılmamalıdır sorusunun cevabı olan yer.

  içinde kipa ve bauhaus'un zarar ettiklerini bizzat biliyorum. diğerlerinin de bir çoğu muhtemelen zarar ya da çok cüzi kar elde ettiğini tahmin etmek zor değil. hatta kipa tasarruf için hava kararana kadar hipermarket ışıklarını açmıyor.
 • bilkent öğrencilerine 50 tl indirim çeki veren yer. onlar da biliyor paranın kimde olduğunu.