şükela:  tümü | bugün
 • "mdcturkmall'un türkiye'deki ilk alışveriş merkezi projesi forum bornova adıyla hayata geçiyor. 100 milyon avro yatırım yapılacak merkez 2006 yılında açılacak.

  forum bornova alışveriş ve eğlence merkezi'nin temeli atıldı. 2006 yılının sonbaharında açılması hedeflenen merkez, 67 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak. forum bornova'ya 100 milyon avro düzeyinde yatırım yapılacağı açıklandı. temel atma töreninde bir konuşma yapan projenin sahibi ve işletmecisi mdcturkmall genel müdürü levent eyüboğlu, "forum bornova, türkiye ve güneydoğu avrupa'nın en büyük bağımsız proje geliştirme şirketi olan mdcturkmall tarafından türkiye'de geliştirilecek ilk alışveriş merkezi projesi olacak" dedi. merkezin açılmasıyla, izmir perakende satış piyasasına yeni ve farklı bir soluk getireceğini vurgulayan levent eyüboğlu, forum bornova'yla ilgili olarak şu bilgileri verdi: "ege üniversitesi'nin hemen yanında yer alan forum bornova'da çok sayıda bilinen uluslararası markanın yanı sıra isveçli mobilya ve aksesuvar markası ikea'nın türkiye'deki ikinci mağazası da yer alacak. ikea mağazası, mayıs 2006'da hizmete girecek. eylül 2006'da açılacak ikinci etapta ise, sinema, yiyecek ve içecek alanlarının yanı sıra türkiye'ye ilk kez gelecek yeni ve sürpriz moda ve tekstil markalarının da içinde bulunacağı yaklaşık 130 mağaza yer alacak. komplekste ayrıca, kütüphane ve sanat galerisi de bulunduran bir kültür merkezi kurulacak.

  ege üniversitesi tarafından tepe grubu'na verilmiş olan 49 yıllık kullanım hakkına istinaden mdcturkmall, tepe grubu ve cgi işbirliğiyle üniversiteye kira vermek suretiyle araziyi alışveriş merkezi ve yurt olarak işletecek ve 49 yıl sonra da yeri üniversiteye devredecek. forum bornova'nın tasarımında ise, bir ege köyü atmosferinin yaratılması hedefleniyor. "

  şantiyesinde staj yapacağım kurum kişi ya da kuruluştur ayrıyetten.
 • mdcturkmall ortaklığının, forum trabzon, forum mersin ve forum etlik*, forum istanbul ve forum antalya* adlarinda kuracagi alis veris merkezlerinin birincisidir.
 • ege üniversitesi'nin yanında yer alan, yapılan açıklamada, bir banliyö ortamı içinde küçük bir akdeniz köyünün keyifli atmosferinin yaratılmak istenildiği alisveris merkezi projesi.
  2007 yilinda tamamlanmasi planlanan proje yaklaşık olarak toplam 60 bin m2'lik bir perakende ve 6 bin m2'lik bir kültür merkezini kapsıyor.

  bu arada commerzbank’ın gayrimenkul fonu olan cgi, izmir’de kurulacak bornova alışveriş merkezi’nin geliştirilmesi için yaptğı 80 milyon euro’luk yatırımla türkiye’deki ‘ilk alman açık uçlu emlak fonu’ oldu.

  http://www.hausinvest.de/…ubid=29&lang=en&newsid=78
  http://www.europe-re.com/…cleid=4415&objectid=10907
 • 12 ekim 2006 tarihi itibariyle açılacak olan ve giyim-moda,restoran/cafe,mücevher,elektronik,sağlık, deri giyim, mobilya, aksesuar gibi hizmet alanlarında 130 kadar mağazanın açılacağı ve 3 bin araç kapasiteli otoparka sahip alışveriş merkezi. ayrıca banka atm'leri ile kipada hipermarket olarak aynı alan içinde yer alıyor. bir de 7 salonlu sineması var.

  yazın bomboş kalan izmir için büyük bir beklenti gibi görünse de kış aylarında uğrak yeri olacağı belli.
 • acilacak olan magazalarin tamaminin seckin markalar oldugu icin muhtemelen bir cok insanin saatlarce icinden cikamayacagi alisveris merkezi olmasi beklenen mekan.
  http://www.forumbornova.com/magazalar.php
 • bugün vip acılısını yapan,mimarisini sahane buldugum,alısverisi gercekten keyifli hale getirecege benzeyen,ikeası,kipası ve daha bir sürü markasıyla aradıgı herseyi insana bir yerde buldurabilecek nitelikte ferah avm.
 • guzel guzel binalari, ferah ferah sokaklariyla, gezmek için alisveris merkezi'ne gitmek eylemini mantikli kilacak turkiye'deki tek alisveris merkezi. simdilik.
 • altı aya kalmaz içindeki mağazaların bir çoğunun tası tarağı toplayıp gideceğini ve istanbul ' da benzerlerine çok rastlanılan kuş uçmaz kervan geçmez alışveriş merkezlerine döneceğini öngördüğüm ve hatta na buraya yazdığım alışverişi sitesi...

  (6 aydan fazla sonra edit: öngörümü skiim çok afedersiniz zira güzel güzel iş yapmaktadır, hatta açıldığı ilk günkü "ıyk tiki mekanı, pis pis bok" önyargılarını kıran maykıl ceksın topaçı da haftanın 2-3 günü forum bornova ' da gezinmekte, ayrıca zaman zaman şehir dışından gelen misafirlerini bu güzel mekanla gurur duyarak (sanki kendi inşa etti şerefsiz) turlatmaktadır...)
 • candan erçetinin, otoparkin da konser verdiği alış-veriş köyü.
 • ege üniversitesi öğrencilerinin, okullarının uzamalarına yardımcı olacak mekanlardan yalnızca bir tanesi.. bir diğeri için;

  (bkz: küçük park)