şükela:  tümü | bugün
 • türkiye’nin ve kısmen de dünyanın önde gelen siyaset adamlarını, bilim adamlarını, bürokratlarını, iş ve kültür dünyasının liderlerini türkiye’nin bugünü ve yarını ile ilgili orta ve uzun vadeli düşünmeye yönlendirmek, öneriler getirilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan uluslararası bir platform. ilki 2002'de gerçekleştirildi. 2005'teki etkinliğe shimon peres güvenlik endişesiyle katılmadı. 2005'te tema : ab tam üyelik sürecindeki rekabetçi küresel bilgi toplumu ve bilgi ekonomisi olma yarışının içinde olmak" idi. web sitesi: http://www.forumistanbul.com/
 • bir forum sitesi değil, hiper-süper- kocaman büyük bir alış veriş merkezi. inşaatına 1 yıl kadar önce başlanmış. bayrampaşada yapılan bu yer cevahir alisveris ve eglence merkezinden 13000 metrekare daha büyük. yani hem türkiye hem avrupa rekoru tekrar kırılacak. ayrıca bittiğinde dünyanın en büyük 10 alış veriş merkezinden 4 ü türkiye de olacak. biz bu kadar üretiyor muyuz acaba sorusu geliyor akla. yapan hollanda firması bir ankara da bir de antalya da yine cevahirden büyük olan iki alış veriş merkezi daha yapıyor. ne dersiniz yakında evlerimizin üstüne koca bir tavan yapıp tüm şehri alış veriş merkezine çevirirler mi?
  (bkz: alış veriş merkezi çılgınlığı)
 • bu yılki forum, tematik olarak hedeflerini "2007-2011"e kaydırarak daha yakın vadeli bir projelendirmeye gitmiş. 2008 forumu 'yeni bir dönem, yeni açılımlar' genel başlığı altında türkiye'nin büyüme ve istikrar hamlesine odaklanılmış. elbirliğiyle bitirdiğimiz ve an itibariyle bal gibi de dışa bağımlı hale geldiğimiz tarım konusu masaya yatırılıyor.

  "forum istanbul nedir?" sorusuna; davos'un yandan yemiş yerelliğini ve çeşitliliğini kutlayan birliği diyebiliriz.
 • bayrampaşa'da ikea'nın hemen yanında 250 bin metrekare üzerine kurulacak alışveriş ve eğlence merkezi. avrupa ve ortadoğu'nun en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olacakmış. inşaatı sürüyor. 2008'in son çeyreğinde açılması plânlanmış ama şahsi kanaatim 2009'u bulacağı yönünde.

  ayrıca yakında;
  (bkz: forum ankara)
 • (bkz: forum mersin)
 • bayrampaşa belediyesi ile 2 günlük satışa yönelik eğitimi de kapsayan bir istihdam anlaşması yapan ve yakın bir tarihte açılması beklenen dev alış veriş merkezi
 • resmi açılış tarihi 29 ekim 2009 olan avm
 • avm olayında bambaşka arayışlara girildiği, yavaş yavaş mimarinin de bir avm için kıymetli olabileceğinin farkedilmesiyle 3-5 tane nispeten bilinçli tasarlanmış yapıların üretildiği bir dönemde inşa edilen zebellah.

  büyük ihtimalle katalogdan bakılıp seçilmiş güzel gibi formların yanyana koyulmasıyla oluşturulmuş, günümüz türkiyesinin mimariden ne anladığının çok güzel bir resmi.ne zaman vazgeçicez acaba hiç bi konuda, hiç bi üründe nitelik i ciddiye almayıp, nicelikle övünmekten.

  yahu yazıktır.
 • (bkz: turkuazoo)
 • metroyla geçerken gördüm de, bugünkü hali içler acısıydı.

  tıklım tıkış bir trafik. garip, nereye gittiği belli olmayan, insanların sürekli yanlış yerlere sapacağı yollar.

  baya aceleye gelmiş gibi. bakalım tamamen açılınca ne olacak.