şükela:  tümü | bugün
 • insanların birbirine devamlı forward ettiği maillere verilen isimdir... mail'in içeriğindeki çok sayıda büyüktür işareti (>, >>, >>>) ile ne kadar çok kişiden geçtiğini anlayabilirsiniz. bide forward mail atarlarken gönderecekleri kişilerin adresini bcc yerine to yerine yazan arkadaşlarımız vardır ki spam gönderenlerin ekmeklerine bal sürerler... yapmasınlar böyle şeyler artık.
 • okunmadan silinme potansiyeli en yüksek mail.
 • "şimdi nerde olduğunu hatırlamıyorum geçen bir yerde okudum"la başlayan cümlelerin reel kaynaklarına verilen ad.
 • listede kim varsa, işaretleyip gönderilen sinir bozucu, yer kaplayıcı sosyal sorumluluğumu farkındayım hahahhh içerikli maillardır... nacizane ben nefretle yaklaşmaktayım bunlara.... ve hakkında yazdığım bir yazıyı gönderiyorum...

  hepimizin artık birer ve belki ikişer, sırf iş için ayrı, arkadaşlarımız için ayrı filan bir sürü mail boxımız var. hergün girip aman da bugün neler gelmiş bakalım diye açıyoruz. bazen çok güzel yazılarla karşılaşıyoruz. bazen ufak tefek haberler ve çoğunlukla artık asla açmadan ve okumadan sildiğim sosyal sorumluluk bilincini yansıttığı sanılan forward maillar!!!

  bunlar benim için tam bir kabus. bazısında allahın güzelliğinden bahseden tao? öğretileri çıkıyor. tao ve allah kuzu sarması. bazısından tweetyi gör dilek dile üç günde olsun, göndermezsen bittin sen, hayatının kıyametini yaşayacaksın konulu iğrenç birşey. en sevmediğim karakterlerden biri zaten o tweety denen kuş kırması... bazısından dostluk, kardeşlik, sevgi içerikli klişeler içeren, arabeskin önde gideni felsefeler. bazısından da save the world heyoo heyyo bakın nasıl kirlettiler biz temizleyelim, onu sıkmayın, bunu atmayın kurtaralım dünyamızı konuları. bir de tabi yaşlılar ve çocuklara nasıl davranalım filan içerikli muhteşem pps lerimiz var.

  birileri bunu size gönderdi, açtınız aman pek güzel ben de yollayım ders olsun diyorsanız, en azından kendi açımdan böyle bir derse ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. siz bundan ders alıyorsanız, sadece kendinizi kandırdığınızı söylemek isteyeceğimdir... kullandığınız kremlerden tutun, akşam sofranıza koyduğunuz yoğurta kadar üretilen herşey birşekilde doğaya zarar verir ve bu mailları güzel poponuzu koyduğunuz koltuğunuzdan, tek parmak darbesiyle yollayarak dünyayı filan temizleyemezsiniz. ya da darülacezeye gidip orada yaşlılarla bir süre geçirmeden, karşıdan karşıya geçen teyzeye yardım etmekle çok birşey yaptığınızı anca sanırsınız. sokakta “sokak çocuğu”ndan kaçarken, sokak çocuklarını “kurtarmak” ile ilgili mail forward ederek hiç birşeyi kurtaramazsınız. her gün başka birini bir şekilde kırarken, hiç de size ait olmayan ve bence ne üdüğü belirsiz sevgi felsefelerini göndererek, olduğunuzdan farklı birşey de olamazsınız. genel geçer kabul görmüşleri, zaten herkesin bir şekilde aklına kazınmışı, tekrar tekrar tıklayarak yeniden üretmenin hiç bir anlamı yoktur...

  yeniden ve yeniden aynı şeyi üreterek sadece boş düşünce kirliliği yaratmakta ve kimliklerinizi saklamakta olduğunuzu düşünüyorum bazen.

  tabi ki hepiniz istediğinizi yapmakta serbestsiniz. faşist bir tutum takınıp, bunu yapan kahrolsun demek bana düşmeyecektir. hatta böyle birşey demeye hakkımda yoktur. ama kendimi bu safsatalarınızdan korumak istiyorum. sosyal sorumluluklarımı sizden çok farklı bir şekilde yerine getirdiğime emin olunuz. üzerine üstlük kimsenin illabirşeyleri yerine getirmesi gerekmiyor, sadece beter bi hale getirmeye çalışmasınlar yeter değil mi...
 • 'bilirsiniz böyle şeylere inanmam! ama bu gerçek' gibi bir açıklamayla başlayan geyik ürünleridir.ayrıca hepsine olmasa da bazı süper saçma olanlara 'yeter be ananın aaamcıııı' demek istediğim bir kısım maillerdir.
 • birkaç uyurken kıçı açıkta kalmış insanın yolladığı, yollamazsan bak sevdiklerin ölecek ya da yollarsan 1 saat içinde düşündüğün kişi seni arayacak şeklinde gelen mailllerdir. sanki eninde sonunda söyledikleri olmayacakmış gibi bir de suçluluk duygusu hissettirmeye çalışırlar. bi de rüyalarda görülen beyaz sakallı dedeleri nedense en az 10 kişiye mailleri yollamalarını söylüyo. ilginçtir tabi..*
 • "kankalarıma aşırı komik gülün karikatürler çok komik:):):)bunu kesin okuyun " ot bok kıl tüy yün şeklinde gönderilen ve bünyede uyandırdığı tiksintinin ardından hemen silinen, okunduğu takdirde ölümcül hastalıklara yol açtığı rivayet edilen mail çeşidi.