• oyunun dosyalarının debug edilmesini engelleyen şifreleme sistemi kırılmış. yani yakında crack gelecektir.

http://www.dsogaming.com/…-system-has-been-cracked/

400tl'ye oyun mu satılır ulan?
  • yükleyemediğim oyun. yüklenmiyor. 20'sinden beri 3mbit internetim ile 10 kere yüklemeyi denedim, olmuyor. 7 gündür aralıksız bir download var evde. windows store'dan indirmeye basıyorsunuz, internet hızınızdaki en ufacık dalgalanma sonucu indirme başa dönüyor.

bunun sorumlusu direkt olarak microsoft. ben anlamıyorum. microsoft dünyanın en iyi mühendislerini kiralayan, binlerce yazılımcı çalıştıran, dünyanın en büyük şirketlerinden biri olduğu halde düzgün çalışan ufacık bir downloader bile yapamıyor store'una. ya, indirmeyi durdurup başlatıyorsunuz, indirme baştan başlıyor. internet dalgalanıyor, indirme baştan başlıyor. store'u alta alıyorsunuz, indirme baştan başlıyor. kafayı yiyorum ya! koskoca microsoft bu ya! ne içtiniz siz be!?

turn 10'un forza'nın da suçu yok değil. store'un bunu yapacağını biliyorsunuz. bu bilindik bir bug, niye store'dan indirmek zorunda bırakıyorsunuz? çok istiyorsanız koyun store'a 20-30mb'lık bir launcher, o indirsin, store'u hiç bulaştırma.

bu sorunu forza forumunda dile getiren yüzlerce, binlerce kişi var. bunlara rağmen oyunun support'u bu insanları görmezden gelip, bu sorunu "bilindik sorunlar" başlığında topladığı sorunların arasına bile koymuyor.

oyun mükemmel olacak dedik, 300tl verdik, indiremiyoruz. (bkz: parasıyla rezil olmak)
  • türkiye fiyatları gerçekten pahalı. amazon'dan alınan kodların herhangi bir sorun yaratıp yaratmayacağından emin olmanın bir yolu var mıdır acaba? satın alan arkadaşların yorum yapması oyunu almak isteyenlere yardımcı olacaktır.

versiyonlar arası farkları incelemek için: link

edit: bir sorun olmayacağına dair mesajlar aldım. denedim, sorun yaşamadım. oyun ara sıra takılmalar hariç iyi çalışıyor gibi görünüyor. optimizasyon lazım yine de.

istek olursa deneyimlerimi, görüşlerimi ve almak isteyenlerin sorunlarını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

edit2: yüklemek için öncelikle windows 10 anniversary güncellemesini kurmanız lazım, diğer türlü oyun yüklenmiyor. xbox oyunu olarak gözükse de pc'de de çalışıyor.

ara ara takılmalar var demiştim. sorun eski nesil kartlarda (nvidia 970, amd 390 gibi) ve msaa'da. ayrıntılar digitalfoundry videosunda izlenebilir: link.

kısaca; yeni nesil kartlar ve yeni nesil işlemciler daha performanslı çalışıyor. i7'ler i5'lerden daha performanslı. cpu çekirdeklerine benzer bir yük paylaştırılamadığından çekirdek hızı da önemli. msaa'yı kapatmak lazım. bazı özellikleri de ultra yerine high yapmak gerekiyor (önerilen ayarları dinlememek lazım). tabi bunlar 60 fps için. oyun 30 fps'de neredeyse sorunsuz çalışıyor (8x msaa olsa bile).

yani yaptığınız/yapacağınız her türlü donanım güncellemesi ve hız aşırma, performansa ve arada yaşanan takılmalara gözle görülür iyileştirmeler getirecektir.
  • öncelikle tabii ki windows store'dan 260 liraya falan almayınız. 175 liraya amazon.com'dan kod alıp, windows store'da kullanınız. (ondan önce vpn'le singapur store'dan 150 liraya almaya çalıştım yemedi şerefsiz.)

demosunu xbox one'da oynadım, beğendim ve paraya kıyıp pc'de oynamak üzere aldım. zaten horizon 2'yi de yakın zamanda severek bitirmiştim.

nasıl ki fps oyunlarında vuruş hissi diye bir şey varsa bu oyun serisinde de karnaval hissi diye bir şey var. müzikleriyle, mekanlarıyla, sunumuyla, renk paletiyle, araçlarıyla gerçekten size bir yarış karnavalında olduğunuzu hissettiriyor.

tek can sıkıcı tarafı yine oyun içi satın almalar çok olacak, oyun bize oyuniçi parayı kaşıkla verecek, kepçeyle isteyecek. bu da microsoft'un klasik aç gözlülüğü işte...

her şeye rağmen ilk günden beri sevdiğim serinin son halkası bu oyun. yalandan da olsa o güzel mekanlarda, o güzel arabaları kullanmak zevkli olacak.
  • (bkz: test drive unlimited 2)

fakirler için forza. ibizada geçmesi de cabası. grafikleri hala tatmin edici.
  • vpn kullanarak amerika üzerinde 150 lira civarına xbox one platformuna satın aldığım oyun.

forza 6 deneyiminden sonra açık dünya da bu araçları kullanmak farklı olacak. aslında forza 6 oynayan herkes o muhteşem arabaları açık dünya'da kullanmayı istemiştir. microsoft bu oyunla * bu isteklere cevap vermiş görünüyor.
  • xbox one konsolum da çılgın attığım oyun.

xbox live hesabı olanlar eklesin. online oynandığı vakit daha zevkli ve daha kar'lı oluyor.

hesap adı; subutaytr.
  • adamlar bu işi biliyor, anlaşılan multiplayer eğlencesi uçuk zevkli olacak olan oyundur.
  • oynanış videosu "wow" dedirten oyun.
  • grafikleriyle can yakan oyun.
hesabın var mı? giriş yap