şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bazı arkadaşları uyandıralım, microsoft'un bunun gibi 1.parti oyunları:

  1-korsan olarak oynanamamaktadır. (forza horizon 3, gears of war 4)
  2-indirime çok geç ve kısa süreliğine girmektedir. (4-5 ay)
  3-indirime girdiğinde az bir fiyat düşüşü yaşamaktadır. (15-20 usd)
  4-steam'e gelmeyecektir.

  not: forza horizon 3; bir dönem windows 10'un güncel olmayan bir sürüm numarasında çok az kişi tarafından korsan olarak çalıştırılabilmiştir. nice yiğitler ise bu oyunu korsan şekilde çalıştırmaya çalışırken telef olmuşlardır. varsa, bu şekilde oynamış olanların yüzdesi çok çok düşüktür. sonra zaten o açığı kapattılar ve yöntemi etkisiz hale getirdiler.
 • ultimate edition sahibi olarak hem pc hem de xbox 'da dün itibariyle saatlerce oynadığım oyun. grafikler mükemmel. sürücü konsepti de iyi olmuş. pc ile xbox arası multiplayer ise harika.
  oğlumla farklı ekranlardan yarışma hayalimiz gerçekleşti.
 • oyun o kadar pahalı ki sözlükte yazı yok doğru düzgün. kimse alıp oynayamamış. halbuki tam da araba manyaklarına hitap eden bir oyun.
 • 400tl'ye ön siparişe açılan fm7, oyunun deluxe edition olanıdır. standart sürüm 260tl'den türkiye'de ön siparişe açılmıştır.
 • an itibariyle en gerçekçi araba yarışı simülasyonu.
  single player için bir - iki şey söyleyip kaçıcam:

  * rewind özelliği bu oyunda da, horizon'da da çok kötü. sektör sektör rewind yapıyor, istediğiniz yerde durmuyor, minik bir hata / konsantrasyon kaybı için birkaç saniye bekliyorsunuz... her seferinde beklemek sıkıyor.

  * endurance yarışlarında rewind özelliği, geriye sarma yapmadan direkt bir önceki sektörde başlatıyor, zaman kaybı olmuyor böylelikle. keşke diğer yarışlarda da bu özelliği ekleselermiş opsiyonel olarak.

  * eğer daha heyecanlı bir gameplay arıyorsanız öncelikle assist kısmında damagesimulation yapın, ardından drivatar difficulty'de limit aggressionoff yapın. evet bunu off yapınca ai size durmadan çarpmaya çalışıyor ama kendi aralarında da kapışıyorlar ve hasar açık olduğunda da yarış esnasında sıklıkla kaza yaptıklarını görüyorsunuz, gayet zevkli.

  * eğer hazır şablon indirmeyecekseniz tuning kısmı çok güzel, her arabaya / parçaya has farklı tuning yapılması gerekiyor.

  * şampiyonada her yarışa has upgrade puanı limiti var. ben genelde upgraded gelen lastikleri stock yapıp, kalan upgrade puanıyla brake veya drivetrain (shift) alıyorum. bu sayede tuning'de bunlarla oynayabiliyor, ince ayar yapabiliyorum. stock parçalarda tuning yapılmıyor, mantıklı.

  not: bende asist kısmında abs açık, steering simulation, shifting automatic, damage simulation, diğerleri off. drivatar difficulty de expert. horizon 4 çıkana kadar bu beni baya idare eder.
 • microsoft'un son çıkan oyuncağı.

  microsoft'un sitesine girip, kaç para ulan bir forza dediğimde 400 lira cevabını alıp, sekmeyi kapatmam bir oldu. dört yüz lira...

  malum ortamlarda da bulunmuyor galiba meret. bilen gören olursa yeşillendirsin.
 • sanırım 60 fps kilidi olan oyun.

  video ayarlarında her şeyi ultra seçtikten sonra, 1080p, 2k ve 4k'da sürekli 60 fps alıyor makine.

  bunu değiştirmenin bir yolu varsa, yeşillendirin.

  bir açıklama buldum: forza motorsport 7, en üst düzeyde pc yarış oyunu olması için elimizden geleni yaptık. doğal 4k çözünürlük ve üst düzey windows 10 bilgisayarlarında kare hızı limitini kaldırdık. bunlara ek olarak, xbox play anywhere ve cross-play işlevselliğinin yanı sıra birden çok monitör ve 21:9'a kadar çözünürlük desteği sunduk.

  kare hızı limiti hala yerinde duruyor.

  edit: galiba demo diye böyle.
 • geceyarısı itibariyle hem pc hem de xbox one için indirmeye başladığım oyun.
  xbox play anywhere özelliği sayesinde evde oğlumla multiplayer oynama hayalleri kuruyoruz.
 • 400 liraya ön siparişe açılan oyun. eylül ayında oynanabilecekmiş.

  çok klasik olacak ama (bkz: o paraya öküz alırız)
 • 400 tl. ananın a*ı forza abi.