1. 12.06.13 tarihli başbakan-gezi görüşmesi sonrasında necati şaşmaz'ın sarfettiği sözlerdir. dublaj olmadan oldukça zor anlaşılan, başı sonu olmayan cümleler kurmaktadır ancak bu sözlerle bence aydınlanmanın son seviyesine ulaştığını göstermiştir.

konuşmanın geneline bakılırsa kafasının güzel olduğunu düşünüyorum. kedi canını senin
  2. -fosforlu olan kedi gözleri bize yol gösterecek
    +peki fosforlu olmayan kedi gözleri?
    -onlar... öylesine denk gelirseniz kaçın hemen. bunlar kötü şeyler.
    +bi gözü mavi bi gözü yeşil van kedileri olursa?
    -van kedileri bizim için çok değerli. biliyorsunuz van'da deprem olmuştu oradaki insanlarımıza da allah'tan sabır...
    +sizce bu olayların sebebi ne?
    -kedi gözlerindeki fosfor eksikliğinden dolayı nazar değdi ülkemize
    +nasıl çıkacağız bu işin içinden?
    -çok basit. kedilere balık vereceğiz. bilirsiniz kediler balıkları sever ve balıkta fosfor da vardır?

http://www.youtube.com/watch?v=l6jvyeygb14

neden polat alemdar, olm ne alakası var deyip duruyorduk. bundanmış meğer. şifreli bi dil falan heralde. ayşe tatile mi çıkacak nedir. operasyon mu başlıyor, abdülhey arabayı mı hazırladı ben bilmiyorum artık.

not: yukarıda yazdığım diyalog ilk cümle hariç uydurma ancak gerçek açıklamaya göre daha tutarlı olduğunu söyleyebilirim. öyle bi şey izledik düşünün artık.
  3. kehanet gibi.

beyaz adam arşa yükselip batıyı dumana boğarken,
    topraklarımız yılan telleri ile kesilecek.
    uçan demirler yürüyen kauçuklarla savaşırken
    fosforlu olan kedi gözleri bize yol gösterecek.

hayır ateş suyu var, mantarı var...
  4. sanirim sunu dedi gezi parkindaki kediye benzer gozleri olanlari parktan uzaklasdirin onlarin nazari gidisati etkiler, biraz sabir bir tutam sosyolog birde akademisyen bulun ardindan benim yurtdisindaki arkadaslarimi acil degil ama cabuk,cabuk arayin durumu anlatin, onlar size yardim edecek gizli mesaj verdi napsin daha dedirten bir konusma. artik teyyip ne dediyse korkudan bu yola basvurmus gezideki gencler zehir gibi beni anlarlar diye dusunmus olabilir. anlamadan yargilamayin dinleyin adami.
  5. yurt dışından arkadaşlarım dostlarım aradı....bunların içinde yabancı olanlar da var..

vay anasını satim.. tespite gel...

----

acil değil ama çabuk çabuk yapılması gerekiyor..

fosforlu olan kedi gözleri bize yol gösterecek hakkında bilgi verin