şükela:  tümü | bugün
  • ukteyi sakalli tavernaci diye biri 6 ay önce vermiş, dolduralım.

www.fotozeynep.com.tr adresinden erişilebilen fotoğraf/video ekipmanları alınabilir bir iş yeridir. kendileri eskişehir'de bulunmakla birlikte, çoğu iş yeri gibi istanbul merkezli zannedildiğinden; dükkanlarının birkaç sokak ötesinden sipariş veren kişiye telefon açıp "efendim biz eskişehir'de, şu adresteyiz. isterseniz gönderelim siparişinizi, isterseniz buyurun burada yardımcı olalım" dediklerine şahit olmuşluğum vardır. (çok uzun oldu sanki bu cümle...)

internet üzerinden yapılan satışlarda kapıda nakit ödeme seçenekleri de olduğundan, ben çok takdir ederim.

tabii, kendileri ilkokul yıllarımdan başlayarak bütün vesikalık fotoğraflarımı çektikleri için,
    iş yerlerinden yaptığım sayısız alışverişte hep çok uygun fiyatlar sundukları için,
    hatta büyük-küçük birsürü fotoğraf ekipmanı hediye ettikleri için,
    renkli film banyolarında şahsa özel indirimle neredeyse hep "bu da bizden olsun" dedikleri için,
    bir ara orada çalıştığım için,
    eskişehir'de gidip "merhaba ben geldim, kahve yapayım mi? içer miyiz?" diye içeri daldığım tek iş yeri olduğu için,
    düğünlerine, çocuklarının doğumuna şahit olduğum için,
    benim gibi sürekli müşterilerinden çok iyi arkadaşlar edindiğim için,
    ilk fotoğraf makinemi -nikon f301- oradan aldığım için de çok takdir ederim.
  • fiyatları piyasa fiyatları ile aşağı yukarı aynıdır ama her fotoğraf makinesinin yanında şarjlı pil, orijinal çanta, tripod, hafıza kartı filan verirler. dükkan eskişehir'de olmasına karşın türkiye'nin her yerine kapıda ödeme seçeneği ile ürünü kargolarlar. bu bakımdan benim fotoğraf ekipmanı alma noktasında baktığım ilk adrestir.

http://www.fotozeynep.com.tr/
  • 2014 yılı itibariyle sitelerinde köklü bir tasarım değişikliği olmuştur.

her ne kadar yeni tasarım estetik olarak göze daha hoş gelse ve yenilikçi olsa da eski tasarımda yazıların okunabilirliği daha yüksekti. yeni tasarımda gri fontlar yerine siyah fonta gitseler ya da grileri daha koyulaştırsalar daha kullanışı olacağı kanaatindeyim.

onun dışında kategori bölümlerinin üst tarafa gelmiş olması ve ve siyah beyaz renklerden ziyade daha canlı renklerin kullanılması siteyi daha güzel hale getirmiş. ancak kategoriler üst tarafa gelince sitenin sağı solu çok boş kalmış. eski tasarımda solda kategoriler sağda ise kampanyalar kısmı oluyordu şimdi her iki kısım bomboş. aslında fena da olmamış hani. eski tasarımda o kalabalık göz yoruyordu şimdi gayet sadeleştirilmiş.

eski tasarım ve yeni tasarım farkını aşağıdaki linklerden karşılaştırabilirsiniz.

eski tasarım: http://i.hizliresim.com/emlp8w.png

yeni tasarım: http://i.hizliresim.com/e27q2x.png
  • sattığı malzemelerin yedek parçaları konusunda ara sıra sorun yaşatan arkadaştır. tontondur, kendi halindedir, internet sitesinin işleyişini pek bilmem, bir şey lazım olduğunda yürüyerek gider, malzememi alırım.

kazıkçı olduğu konusunda şikayeti bulunan arkadaşlar haklılar. geçen gün paraflashın lambalarını yenilemem gerekiyordu acilinden. jdd 240w-100lük iki tane ampül aldım. internetteki fiyatı 11 euro'yu ikisinin, benim fotozeynepte ödediğim para 140 tl oldu. uhh dedim içimden, iyi kökledin hafız. sesim çıkmadı tabi acil lazımdı çekim yarıda kalamazdı.

bir de extension tube gibi direk ana üreticinin olmayan ürünlerde genel olarak nikon, canon farkını kestiremiyor tonton arkadaş. nikon için canon verdi, uğraştırdı bizi bir sürü. onun dışında eskişehir'de fotoğraf malzemesi ile ilgili acil lazım olan her şeyi rahatlıkla bulabileceğiniz bir yerdir.
  • bugüne kadar yaptığım alışverişlerde telefon desteği olsun, kargo birleştirme olsun, ürün iade olsun her türlü talebime özenle yanıt verdiklerinden dolayı yaptıkları işe güvendiğim, bu sebepten internetten ekipman satın alırken baktığım ilk firmadır. ayrıca istanbul'da dahi bulunmayan değişik markaları bulundurmaları da tercih sebebidir.

edit: işini düzgün yapan bir firmayı alenen takdir etmek de viral olmuş artık bunu öğrenmiş olduk, iftira atmanın bir kriteri yok zaten sanırım
  • birkaç kez lens aldım web siteleri üzerinden. hangi lensten 1-2 tane alsam, hemen fiyatı ikiye katladılar. nasılsa satılıyor ya, kaça satarsak müşteri almaya devam edecek kafasındalar. en son 1 ay içinde yine 2 tane samsung lens aldım. fiyat bir gecede 1000 tl birden arttı.

anlamadığım şey şu; ellerinde zaten stok var. bir ürün satılıyor diye hemen zam yapmanın manası nedir?!