• daha deklanşöre basar basmaz fotoğrafı çekilen kişilerin "bakiim bakiiim" diyerek fotoğraf makinesinin başına üşüştüğü an.
  • birbirinin aynı olan, ortalamanın üzerindeki güzel kızların, neredeyse "snapshot" tadında çekilmiş, üzerine fotoşopda bolca filtre dökülmüş fotoğraflarının yıllardır hiçbir değişiklik olmadan yüceltiliyor olduğunu, ve bunun yakın gelecekte değişmeyecek olduğunu farkettiğin andır.

yüzlerce örneği bulunan değişik renk çerçeveli gözlük, kakül sahibi genç kızların, plak türü retro objeler yanında fotoğraf çektiği fotoğraf karelerinden bahsediyorum evet. gerçekten çok orijinal.
  • flaş kullanmak zorunda kaldığınız andır.
  • facebook'un kapatıldığını öğrenilen an'a denk gelebilecek andır.
  • kendine ot bok photography diyen bir sürü dslr fotoğraf makinesi sahibini görüp makineni çıkarmaya utandığın andır.
  • hoşlanılan fotoğraf çeken kızın sevgili yaptığı andır dostlar.
  • yeni yerler görmeyi çok seven biri olarak gezdiğim yerlere vizörün arkasından baktığımın farkına vardığım an. aman şu manzarayı mutlaka çekeyim sakın şu kareyi kaçırmayım derken neler kaçırıyoruz kimbilir. ama yine de tam olarak vazgeçemiyorum fotoğraftan. gittiğim yerlere bir makineli bir de makinesiz olmak üzere çifter çifter gitme lüksüm olmadığı için belki. yine de arada sırada da olsa makinemi almadan çıkıyorum ve "kendi gözlerim"le bakıyorum etrafıma.
  • yaş daha 6.

kurmalı tek kullanımlık,dandik kere dandik fakat o yaşta bana göre süpersonik fotoğraf makinesiyle akşam vakti salona gidilir.

"aa bak babası oğlumuz fotoğraf mı çekiyomuş aman da aman" gazıyla "aneea çekiyom" der demez makineyi ters tutup flaşı resmen gözümün bebeğinin içinde patlattıktan sonra olayın mallığıyla geriye doğru sehpanın köşesine kafayı çarpıp,ebeveynin aklını çıkarmak ilk deneme için pek iyi sayılmazdı.kafa davul gibi oldu resmen.

annemin bi yandan buz koyup bi yandan "öldürecek bu çocuk beni" nidaları,akabinde pederin mnı ırzını şeklinde dişlerinin arasından çıkardığı nefis küfürler eşliğinde süpersonik fotoğraf makinemi parça pinçik etmesi hevesi bi anda alıyo tabi.
  • mülakatta hobileriniz arasında fotoğraf çekmeyi sayarken "bu aralar trend bu galiba" yorumunun geldiği an
  • "fotoğrafçı" arkadaşın "eserlerini" gösterdiği an.
hesabın var mı? giriş yap