şükela:  tümü | bugün
  • insanların aldığı like sayısı ile değerlendirildiği günümüz toplumlarında ortaya çıkmış insan türü.
  • iki güzel hobisini birleştirmeyi başarabilmiş insan türüdür. iyi bir fotoğrafın ihtiyaç duyduğu en önemli unsur hikayedir. hikayesini yollarda buluyorsa insan fotoğraf için seyahat etmeyi seçer. kuzey ışıklarının fotoğraflarını çekebilmek için en kuzeye giden insanlar var. sadece like alam arzusu ile yapılacak eylem değildir.
  • eğer fotoğrafçıysa veya amacı fotoğraf temelli bir sanat üretimi yapmaksa gayet normal bir şey yapan insandır. bunun dışında mesleği veya tutkusu fotoğraf olsun ya da olmasın seyahatlerini kayda almayı seven insan da olabilir.

    her anını paylaşıp like kovalayan insan ise sahtedir. sabun köpüğüdür. çok üzerinde durmayıp devam ediniz efendim.
  • bunları görmemek mümkündür. sosyal medya olarak sadece twitter kullanarak sevdiğin yazarları, gazetecileri ve haber siteleriyle birkaç eş dostu takip ederek üstesinden gelinebilecek hadisedir.
    ne instagram ne facebook ne başka bir şey. böyle toplu olarak kişileri yaftalamak haddimize elbet değil, faydasını görerek bu mecraları kullananlar muhakkak vardır, lakin bazen görgüsüzlük o kadar hat safhalara ulaşıyor ki; sevdiğin, değer verdiğin insanlardan soğuyorsun durduk yere sen de mi brütüs hesabı. o yüzden görmemek en iyisi. soyutla kendini, rahat et dostum.