şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık mide bulandırmaya başlamış manyaklıktır. yeri, mekanı, zamanı kalmadı artık bu işin. sabahtan beri sahildeyim, insanları kesiyorum. yok lan öyle değil, gözlemliyorum yani. şezlonga daha yeni oturuyor abi, beni bi fotoğraf çeksene. hadi denize diyorlar, öncesinde fotoğraf. denize girerken fotoğraf, denizin içinde fotoğraf, çıkınca fotoğraf, hanım abla mayosunu değiştiriyor, yeni mayoyla fotoğraf. su içerken fotoğraf, dondurma yerken fotoğraf, kahveyle fotoğraf, birayla fotoğraf. az önce bi abla, suya girerken manken gibi yürümeye çalışıp ayaklarının ucunda poz veriyor falan. düştü gerizekalı hatta yürüme çalışırken. kalktı, bi de böyle çek diyor mal.

  fotoğraf çek, sosyal medyada like almaya kas, anı unut. millet kafayı yemiş yemin ederim. aşırı itici değil mi lan?
 • özenme, beğenilme ya da hava atma isteğinden kaynaklanır. çiğlik hatta olmamışlıktır.
 • yaptığı tatili, gittiği mekanı, izlediği konseri, çalıştığı yeri, hatta hasta olduğu ya da hastası olduğu için bulunduğu hastaneyi ve daha akla gelebilecek her yeri sadece fon olarak kullanan ve asla o anın tadını çıkarmayanlar tarafından ortaya çıkmış olan manyaklık.

  anı olarak kalmasını istemekte sorun yok. sorun, bunun artık bir gösteriye dönüşmüş olması. herkesin, her yaptığını, her yerde sürekli görmek zorunda olmak. bunu yapan insanlar arkadaşınız olduğunda da bir kere, iki kere uyarıp sonunda beziyorsunuz.

  sosyal medyayı sırf bu sebeple kullanmıyorum denebilir. bulunduğum ortamlarda da arkadaşlarıma ya da orada ne için bulunuyorsam ona odaklanıp diğerlerini görmezden gelmeye çalışıyorum. çünkü her geçen gün daha da büyük bir manyaklığa doğru evriliyor.
 • görgüsüzlük. başka bir şey değil. bakın ben geziyorum yiyorum içiyorum gösterişi. bunu oturduğum yerde yapanların kadrajına özellikle girmiyorum ve masada fotoğraf telaşından hoşlanmadığımı belirtip suratımı yapıyorum.
  eskiden bir masada otururken değik başka şeylerle ilgilenmek gözlerini bile konuşan kişiden çekmek ayıptı.
  eskiden dediğim bir 10 yıl öncesi.
  kısacası asaletsiz basit ve görgüsüzce bulduğum arkadaştan soğuma sebebi.
 • ego eylemidir.
 • en sevmediğim şeylerden birisi yahu. şimdi insanlara bakıyorum anın tadını çıkarmak yerine, fotoğraf ya da video çekip o tadı öldürüyorlar.

  3 arkadaş geziyoruz birisi fotoğraf delisi. arkadaş nereye otursak çekti ya. poz vermeyi sevmem de beceremem de. bağırmamak için zor tuttum kendimi. cafenin peçetesine kadar çekilir mi yahu.

  bu insanlara akıl fikir ihsan ediyorum efendim.
 • psikolojik rahatsızlıktır.
 • öncelikle üç tipten uzak duracaksın demişler; dağdan inme, gavurdan dönme ve sonradan görme.
  yani 80'li ve 90'lı yıllarda kullandığı makineye aldığı filmi bile takamayan, elinde tuttuğu film makarasına poz diyen ve tüm dünyada kamera dendiği halde fotoğraf çeken o alete makine diyen tek millet olduğumuz gerçeği ile işte bu sonradan görme teknoloji manyağı yurdum insanına çok görmemek lazım.
 • bıktırdınız. hele beni çeeeekkkkseneeğğğğğ diye kankilerimin ağzına bi tane vuramıyorum keşke vursam :/
 • albüm diye bir şey vardı eskiden fotoğraflara dokunurduk. şimdi her şey sanal. aynı açıdan 5bin fotoğraf çekiyorsun öyle boş boş duruyor telefonda. kazara bişey olsa silinse geçmiş olsun, gitti anıların. en çok da buna üzülüyorum. tamam manyak gibi fotoğraf çekiliyor da kaç kişi üşenmeden gidip çıktısını alıyor ki.