şükela:  tümü | bugün
  • zamanında icq 'nun fırtına gibi estiği yılları hatırlatan başlık olmuştur.
    zar zor bağlanılan internet ve icq'dan öncelikle yazışılan kişinin gerçekten kadın olup olmadığını (evet o yıllarda insanlar en azından daha dürüsttü) kontrol etmek ve seçilen asl üçlüsünden lokasyon kısmına uyan bir dış güzelliğe sahip olunup olunmadığını (venezuela gibi) görmek amacı ile onlarca dakikayı bulan fotoğraf alış verişi sonrasında yaşanılan burukluk, kaybolan istek ve hayal kırıklığı ile çokca yapılmış eylemdir.

bugün interneti bilinç altımızda karşı cinsle arkadaşlık amaçlı kullanan bir toplum olduğumuzdan, dünya üzerinde fotoğraftaki insanı beğenmeyince iletişimden sıyrılmanın hem kadın / hem erkek en çok yurdumuzda görüldüğünü sanıyorum.
  • başıma çok sık gelen olay. fotoğrafımı görenler iletişimi ya şak diye keser ya da azaltır, sonradan keser. alıştım.
  • şöyle bir versiyonu da var;

"boy kaç?", "kaç kilosun?" gibisinden sorular sorup cevap alamayınca ya da alınan cevabı beğenmeyince iletişimi kesmek için çırpınmak.

"hmm yani tipik türk kızısın" gibi lakırdılar, o vakte dek bülbül gibi şakırken aniden iş çıkması, meteor düşmesi, sel basması vs.

şimdi siz inanmazsınız ama allah da sizi inandırsın:
    gerçek hayatta kurs, okul, iş ortamı gibi zorunlu olarak bir arada durulan yerler harici kimsenin yan yana gelmek, buluşup görüşmek istemediği, görmezden geldiği, selamlaşmamak için başka birinin veya kolonların arkasına kaçtığı* insanlar da var bu dünyada. işte onlaaar sanal hayattaki bu merak açlığından kaynaklanan telaşlara yan basmıyor. o sahte ilgi gösterilerini yemiyor ama gargara yapıyor. yalnızlığın reçeteli ilacı gargara çünkü.
  • ekşi sözlük yazarlarının çoğunun başarısız ve kız avında olan tipsiz erkekler sürüsü olduğunu gösteren olay. birader sen dışarıda birisini bulamıyorsan burada da bulamazsın rahat ol yani. hem tipsizsin, hem beğenmiyorsun, hem de malsın. bir de cahil olunca oooh.
  • baştan fotoğraf görmeden iletişmeyerek çözülebilecek durumdur.
    hatta fotoğraf neymiş mk, ben holografik görüntü görmeden konuşmam.
  • hemen bir profil fotosu şeysi getirin kardeşim sözlüğe. kanzuk görmüyor musun kardeşim insanlar mağdur mağdur.
  • yanlıştır. fotoğraf kötü çıkmış olabilir, fotoğrafın gerçeği yansıtmayacak kadar iyi de çıkabildiği gibi.

en güzeli yüz yüze görüşüp karar vermek. fotoğraf, kişiyi yüzde on falan yansıtıyor bence.
  • dun muydu neydi basima gelmis olay. hayir olm hem piremses gibi kadinim, hem de sevgilimle beraber yasadigim icin o cesit bir arayis icinde zaten degilim. ustelik kendisi gotume benzeyen bir adam, neden sesi kesildi anlamadim *
  • görüşmeden önce biyometrik fotoğraf istemek lazım..