şükela:  tümü | bugün
  • fotoğrafın tdk karşılıklarını okumayı beceremeyen dangalaklar eleştirir bu insanları.
  • hayata olmasa da pclike giriş 101e 1-0 ile başlayanlardır. çünkü ben çook coolum, adamın gibiyim ya ondan ak.
  • iki şeyin aynı şey olduğunu bir şeyde vücut bulduğunu anlamayan malın beyanına katılmamak durumunu da eleştireceğini bilerek, hel he haklısın amk, demek.
  • kendisiyle en kısa sürede kanka olmak istediğim insan türü.

eline dslr makine alıp "x photography" watermarklı fotoğraflarla fotoğrafçı geçinenlerden çok önce analog makinelerle çektiğim fotoğrafları kendisi tab etmiş biri olarak ciddi anlamda istiyorum bunu.

eskiden arkadaşlar arasında "gel resim çekilelim kız", "hadi resim çekinelim"** gibi son derece samimi ve sevimli muhabbetler dönerdi.
    resim çekilirken gözleri pörtletme, dudakları şişirme, absürt kaş ve mimik verme, üst profilden 45 derece açıyla poz verme kaygısı yoktu.
    analog makinelerle yapılan resim çekilme seanslarındaki tek kaygımız 36 pozu verimli kullanabilmek ve tab ettirirken bütün fotoğraflar sorunsuz çıksın diye dua etmekti.

"x'le selfie keyfi", "hem coşarız hem fotolarız", "harika bir foto olmuş cnm yhaa", " hede keyfinden bir kare" benzeri günümüz geyiklerinden sıkılmış bir insan olarak arkadaşlarımla resim çekinmek istiyorum. evet.
  • ara güler'dir

insansız bir şey olmaz. insanları sevmeyen insan, fotoğrafçı olamaz. çünkü harbe giden bir adam niçin harbe gider de resim çeker? diğer insanlara "böyle bir felaket var, bunların peşine düşmeyin, ben sizi seviyorum sayın insanlık, lütfen bu duruma gelmeyin. ben hayatımı sizin için tehlikeye koyuyorum, yaralanıyorum, ölüyorum. siz bu fotoğrafa bakarak artık bunu yapmayın bir daha" diye foto muhabiri ölür.

ara güler - ot dergi
  • kendisinden 'bu müziğin adı ne?' sorusunu da işitebileceğiniz insan. ayrıca iki kelimenin aynı anlama geldiğini iddia eden arkadaşların çizdiği fotoğrafları merak etmekteyim.
  • facebook türkiye ekibindeki insanlar da olabilir. çünkü şöyle bir ifade var: 'profil resmi'
  • la vinci, goya,monet,picasso,dali ve bir sürü ressama boyacı muamelesi yapan insandır.
    bu insana "resim çizilir, fotoğraf çekilir" dediğinizde size çok ukalasın diye cevap verir. hadi o zaman osman hamdi beyin kaplumbağa terbiyecisi adlı eserini fotoğraf makinesi ile yapalım.

ayrıca not: tdk dediğimiz kurumun iktidar baskısı altında kelimelerin anlamlarını değiştirdiği göz önüne alındığında ne derece sağlıklı çalışan bir müessese olduğunu sorgulamak gerekir.her yazdıklarının doğru olmaması ne yazık ki ihtimal dahilindedir.
  • ağız alışkanlığıdır büyütülmemeli..