şükela:  tümü | bugün
  • enteresan bir tandans. böyle mesela zihinlere hükmetme istencine kadar varan bir ben her yere hükmedebileyimcilik, değilse de benim zihniyetim kainata egemen olmalıcılık.

bence fotoğrafıma bakıp mastürbasyon yapılacak diye rahatsızlık duymak ağır psikotik bir durum. kafasında da canlandırabilir, buna da hükmetmeye çalışılması çok tuhaf bir sapkın anlayış aslında. zihinlere tahakküm ısrarı çok ilginç. üstelik böyle bir şey suç olarak tanımlanmış olsa bile.

örneğin; kişinin vücut bütünlüğünü ihlal de suçtur. mesela bana arkadan omzuma dokunup "bakar mısınız, cüzdanınızı düşürdünüz" desen, ben eğer şikayet edersem ceza alırsın. tabii benim şikayet etmem de angut olduğumu gösterir. bu da öyle işte. ota boka taciz denmeye başlandı, aklını kaybetti birileri. her şeyin keskin, kat’i ve pürüzsüz olduğu bir dünya tahayyülleri var ve bunda pervasızca ısrarlılar. açık söylüyorum, bu dengesizlikten başka bir şey değil. artık brave new world mü dersin nineteen eighty-four mu dersin bilmiyorum.
  • ne çekiyor acaba...
  • ben bu zihniyete (bkz: thirty one) diyorum.
  • mastürbasyonuma bakıp fotoğraf çekmesinler de ne yaparlarsa yapsınlar...