şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir stok fotoğraf sitesi. biraz hantal bir yapısı var.
  (bkz: http://www.fotolia.com/)
 • 2005 yılının kasım ayında, baslica rakipleri istock ve shutterstock'dan cok daha sonra kurulmasına ragmen, kısa surede yedi milyon fotografa ve bir milyondan fazla kullanıcıya sahip olan basarili microstock sitesi. ozellikle son donemde adindan oldukca soz ediliyor.
 • türkçesi de var.
  http://tr.fotolia.com/
 • fotoğraf yüklemek için "kimlik fotokopisi" isteyen site. savcılıktan temiz kağıdı ve şubeden askerlikle ilişiği yoktur belgesi de isteyebilir diye korkuyorum.
 • istock ve shutterstock'un rahatça kabul ettiği fotoğrafları reddeden site. cins misiniz lan?
 • 1 mayista buyuk bir protesto ile karsilasacak firma. yeni kurdugu firma (dollarphotoclub) ile katilimcilarin calismalarini 1$ gibi komik bir rakam ile suresiz,sinirsiz vs lisans satisina olanak taniyacak. benim de aralarinda bulundugum buyuk oranda katilimci ya yuklemeleri durdurarak yada sitede yer alan fotograflarini silerek firmaya buyuk bir darbe vurmaya hazirlaniyor

  [http://boycottfotolia.org/ http://boycottfotolia.org/]
 • stok fotoğraf sitesi.
  50-60 arası canıııım fotolar çekmişim. kendime göre ışık, stüdyo, softbok, püsür falan editlemişim laytromlarda gezmişim. teknik açıdan şırrak diye nah çekip almamışlar.
  günlerden bir gün sevgili sözlük, iş çıkışı ayaklı kapan fotoğrafçısı misali yürürken bi çalı görüp ışığını netlemesini yapıp çekmişim.
  al ulan deyüp siteye yollamışım.
  evet şu an satışta.

  1.ışık
  2.netleme
  3.kreasyon ( yaratıcı düşünce, bokun üstünde gülü bile satarsınız, affedersiniz yeterki kompozisyon ve yukarıdaki hedeler olsun)
  4.satılabilirliği ( adam bunu alacakta nerede kullanacak)
  ve son olarak sabretmek bir erdemmiş sözlük.
 • stok fotograf ajansi. fotolari genelde zor kabul eder. en iyi ajans olarak gordugum shutterstock'a göre az kazandirir ama shutterstock gibi pasaport istemez. refli linkleri koyuyorum. her konuda yardimci olurum.

  fotolia'ya üye olmak icin
  shutterstock'a üye olmak icin

  bu da stok fotografciligiyla ilgili güzel bir forum
 • deneme olarak tasarladığım bir vektörel logoyu ekledim. zaten eklemek bile mesele özellikle vektör ise. boyutlarını baya büyük tutmanız gerekiyor ziplemeniz vs gerekiyor yoksa sürekli hata veriyor karşıya yüklerken. neyse gel gelelim benim hiçte uyduruk olmayan(sitedeki örneklere bakarak) logoma ilk nitelik uyarısı ile beklettiler. etiket veya başlık. neyse değiştirdim tekrar yolladım bu defa da uygun bulunmuyormuşum. afedersinde bi siktiriniz gidiniz efenim. ben sana supersonik logo veriyorum 3 kuruşa sat diye sen ağız burun kıvırıyorsun. shutterstoka devam