• lüks mekanların tuvaletlerinde bulunan elinizi altına uzattığınızda su akıtmaya başlayan hijyenik musluk çeşidi.
    ayrıca (bkz: fotoselli pisuar)
    (bkz: fotosel) (bkz: photocell)
  • çalıştığım iş yerinin lavabosunda da bulunan (lavaboymuş, tuvalet lan bildiğin, hela hatta, lavabo diyince kibar oluyo ama... biz evde de hep lavaboya işeriz zaten.. ne diyorduk) zamazingo.. alışkanlık yapan bir alettir kendileri.. insan evde felan lavaboya(!) gittiğinde elini musluğun altına sokup bekler aksın diye... iski'ye felan küfreder (istanbul'da yaşıyorsa tabi iski, yoksa aski, maski..) gene suları kestiler diye... çok yakalamışımdır kendimi evde elimi lavabonun altına sokmuş sağa sola aşağıya yukarıya kıpraştırıp fotosel'e denk getirmeye çabalarken... eve de mi alsak napsak demişimdir...

bunların bir de sokaklarda felan su içmek için olanları vardır... böyle yaklaşıp eğilince gökyüzüne doğru fışkırtır sularını... sen de havada kaptığını içersin... vakti zamanında samsun'da, konak sineması'nın önüne koymuşlardı bunnardan bir tane.. kimse su içmeyi beceremeyince musluklu koydular... böylede bir etkisi vardır halkımız üstünde.. gerçi ben de su içecem diye gözümü kör ediyordum bir kere orda, bi kere de burnuma kaçmıştı sular... böylede bir anım vardı işte..

(bkz: fotoselli taharet musluğu)
  • traş olurken musluğu açık bırakma alışkanlığı olanlar için tam bir işkencedir. bir el jiletle malum traş işini yaparken, diğer el, musluğun o sihirli gözünün önünde sabitlenir ki su durmadan aksın. insanda ne traş olma zevki bırakır ne başka bir şey. hazetmem, edemem...
  • (bkz: fotoselli lavabo bataryası)
    lavabo bataryası ne ulan bildiğin musluk işte diyesi geliyor insanın*.
  • benim de dahil olduğum "debisi ayarlanamayan musluğun benim için kıymeti yoktur" diye düşünenler için hiç de uygun olmayan musluk tipi. yeri gelir insan birkaç damla su ister eline, yeri gelir gürül gürül çağlasın ister.
  • bunun bide fotoselli klozet sifonunu yapsalar dedirten teknoloji.
  • umumi tuvalletlerde olmasi zorunlu hale getirilmesi gereken sey. gonul rahatligiyla elimizi yikiyalim eli yikadiktan sonra muslugu nasi kapatacagim diye kasmiyalim.
  • musluk ucuna bağlanabilecek bir parça ile manuel ev musluklarının da dönüştürülebildiği pratik zımbırtı.

http://www.sahibinden.com/…isplayitem.php?a=4452644
  • alıştıktan sonra önünüze gelen her musluğa elinizi uzattığınızda hava almanıza birde yanda biri varsa komik duruma düşmenize sebep olan hede.
hesabın var mı? giriş yap